Poznaliśmy mistrzów skateparku | www.torun.pl

Poznaliśmy mistrzów skateparku

Sport
Data publikacji: 26 lipca 2021
Autor: Magdalena Kujawa
skok z hulajnogą na pumptrucku

Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.

Impreza pod nazwą Toruń Freestyle Battle przyciągnęła mnóstwo młodych zawodników, którzy stanęli do rywalizacji w różnych kategoriach.

Zawody miały amatorską formułę i były adresowane do wszystkich jeżdżących na toruńskim pumptrack'u. Zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach: na hulajnogach, rowerach, rolkach i deskorolkach. Każdy zawodnik miał dwukrotną możliwość przejazdu toru. Do klasyfikacji końcowej liczył się czas szybszego przejazdu. W jednej z konkurencji przeprowadzono zawody w jeździe na czas, w drugiej uczestnicy prezentowali najlepsze ewolucje w skateparku.

W konkursie tricków także rywalizowano w 4 kategoriach. Oprócz rywalizacji sportowej przeprowadzono także szkolenia z instruktorami jazdy na hulajnogach i deskach. Nie zabrakło oprawy dj’skiej oraz nagród dla najlepszych zawodników. Każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi rajderzy puchary zwycięzców.

Zawody były częścią programu Lato w Toruniu bez nudy. Organizatorami byli; Wydział Sportu i Rekreacji UM, MOSIR i Stowarzyszenie GoSport. Zawody były dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Na imprezę zapraszali: Wydział Sportu i Rekreacji UM, MOSiR i Stowarzyszenie GoSport!

Fot. Stowarzyszenie GoSport!

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.