www.torun.pl

Pożegnanie szefowej TARR

Biznes, Miasto
Data publikacji: 25 stycznia 2017
Autor: Małgorzata Litwin

Po 45 latach pracy na emeryturę odchodzi Ewa Rybińska, prezes zarządu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.

Jednostką tą dr inż. Ewa Rybińska kierowała przez 21 lat, od chwili jej powstania w 1995 r. Uczestniczyła w prywatyzacji przedsiębiorstw w regionie, pomagała w dostosowaniu ich działalności do wymogów Unii Europejskiej, wdrażaniu nowoczesnych technologii i wprowadzaniu innowacyjnych produktów.

Pod skrzydłami TARR od 2005 r. prężnie działa Toruński Park Technologiczny, obejmujący teren o pow. 14 ha położony w lewobrzeżnej części Torunia (Rudak), w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 91 oraz w odległości 1,5 km od skrzyżowania autostrady A1 z drogą krajową nr 10 (Toruń Południe). Jest on najszybciej rozwijającym się gospodarczo miejscem w Toruniu, na jego terenie zlokalizowanych jest ok. 50 firm, w tym otwarte w 2013 r. jedno z największych i najnowocześniejszych centrów przetwarzania danych w Polsce - Exea Data Center, oraz uruchomiony w 2014 r. inkubator dla firm z branży internetu i nowych technologii Exea Smart Space.

25 stycznia 2017 r. z panią prezes Ewą Rybińską spotkał się prezydent Torunia Michał Zaleski, który w podziękowaniu za wieloletnią współpracę wręczył jej kwiaty, list gratulacyjny i pamiątkowy upominek – anioła.

Od lewej: Ewa Rybińska, Michał Zaleski, Ewa Kossakowska

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.