www.torun.pl

Pożegnanie przed Rio

Miasto, Sport
Data publikacji: 26 lipca 2016
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska
Zdjęcie do artykułu: Pożegnanie przed Rio

Prezydent Torunia Michał Zaleski pożegnał ostatnich sportowców z Torunia wybierających się na Olimpiadę do Rio de Janeiro. We wtorek, 26 lipca 2016 r. spotkał się z kolarkami TKK Pacific Natalią Rutkowską i Edytą Jasińską oraz tenisistą stołowym KS-T Energa Manekin Jakubem Dyjasem.

- Udział w olimpiadzie jest największym marzeniem każdego sportowca. Jesteśmy dumni z tego, że będziecie reprezentowali nasze toruńskie kluby TKK Pacific Toruń i KS-T Energa Manekin Toruń. To nazwa Toruń jest dla nas szczególnie ważna – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. – Życzę aby w Rio de Janeiro nie brakowało niczego, a więc i dobrej, sportowej atmosfery, jak i pomocy oraz wsparcia ze strony polskiej ekipy. Aby również nie brakowało radości spotkania ze sportowcami z całego świata na najważniejszym wydarzeniu sportowym. Wszystkiego, co najlepsze, wracajcie szczęśliwi i zadowoleni do nas, do Torunia.      

Obie zawodniczki na co dzień uprawiające kolarstwo w TKK Pacific, są stypendystkami sportowymi miasta. Podczas zmagań olimpijskich wystartują w wyścigu drużynowym w kolarstwie torowym. Jakub Dyjas natomiast to tenisista stołowy, wychowanek i zawodnik KST Energa Manekin Toruń. Również po raz pierwszy jedzie na olimpiadę.

- Za nami ciężki okres: zdobywanie kwalifikacji, zdobywanie minimów, a teraz jest ten moment uhonorowania czyli nominacje. Skupiamy się na pracy – powiedziała kolarka TKK Pacific Toruń Edyta Jasińska. - Pracowałyśmy ciężko, wiemy w jakiej jesteśmy dyspozycji. Jesteśmy pokorne, ale waleczne.

- Całkiem realne szanse na zdobycie medalu mamy w turnieju drużynowym, aczkolwiek Igrzyska Olimpijskie to też turniej niespodzianek, więc myślę, że i w turnieju indywidualnym będzie możliwość zdobycia medalumówił tenisista stołowy Jakub Dyjas.

Olimpijczycy otrzymali od prezydenta Zaleskiego pamiątkowe grafiki ze swoimi podobiznami, flagę Torunia, koszulki oraz pierniki. Zostali również poproszeni o złożenie podpisów na koszulkach, które zostaną później przeznaczone na cele charytatywne.

To już kolejne w ostatnich dniach pożegnanie naszych zawodników wyruszających do Rio. W ubiegłym tygodniu prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się z reprezentantem AZS UMK Toruń Mirkiem Ziętarskim oraz z wychowankami TKK Pacific Michałem Kwiatkowskim i Michałem Gołasiem.

W składzie reprezentacji Polski na Igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro znajduje się pięciu zawodników z toruńskich klubów sportowych oraz dwóch mieszkańców Torunia i wychowanków TKK Pacific.

Naszym zawodnikom życzymy sukcesów w zmaganiach olimpijskich!

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Nowa Zamojska
  Drogi, Inwestycje
  Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.