Pożegnanie przed Rio | www.torun.pl

Pożegnanie przed Rio

Miasto, Sport
Data publikacji: 26 lipca 2016
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Zdjęcie do artykułu: Pożegnanie przed Rio

Prezydent Torunia Michał Zaleski pożegnał ostatnich sportowców z Torunia wybierających się na Olimpiadę do Rio de Janeiro. We wtorek, 26 lipca 2016 r. spotkał się z kolarkami TKK Pacific Natalią Rutkowską i Edytą Jasińską oraz tenisistą stołowym KS-T Energa Manekin Jakubem Dyjasem.

- Udział w olimpiadzie jest największym marzeniem każdego sportowca. Jesteśmy dumni z tego, że będziecie reprezentowali nasze toruńskie kluby TKK Pacific Toruń i KS-T Energa Manekin Toruń. To nazwa Toruń jest dla nas szczególnie ważna – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. – Życzę aby w Rio de Janeiro nie brakowało niczego, a więc i dobrej, sportowej atmosfery, jak i pomocy oraz wsparcia ze strony polskiej ekipy. Aby również nie brakowało radości spotkania ze sportowcami z całego świata na najważniejszym wydarzeniu sportowym. Wszystkiego, co najlepsze, wracajcie szczęśliwi i zadowoleni do nas, do Torunia.      

Obie zawodniczki na co dzień uprawiające kolarstwo w TKK Pacific, są stypendystkami sportowymi miasta. Podczas zmagań olimpijskich wystartują w wyścigu drużynowym w kolarstwie torowym. Jakub Dyjas natomiast to tenisista stołowy, wychowanek i zawodnik KST Energa Manekin Toruń. Również po raz pierwszy jedzie na olimpiadę.

- Za nami ciężki okres: zdobywanie kwalifikacji, zdobywanie minimów, a teraz jest ten moment uhonorowania czyli nominacje. Skupiamy się na pracy – powiedziała kolarka TKK Pacific Toruń Edyta Jasińska. - Pracowałyśmy ciężko, wiemy w jakiej jesteśmy dyspozycji. Jesteśmy pokorne, ale waleczne.

- Całkiem realne szanse na zdobycie medalu mamy w turnieju drużynowym, aczkolwiek Igrzyska Olimpijskie to też turniej niespodzianek, więc myślę, że i w turnieju indywidualnym będzie możliwość zdobycia medalumówił tenisista stołowy Jakub Dyjas.

Olimpijczycy otrzymali od prezydenta Zaleskiego pamiątkowe grafiki ze swoimi podobiznami, flagę Torunia, koszulki oraz pierniki. Zostali również poproszeni o złożenie podpisów na koszulkach, które zostaną później przeznaczone na cele charytatywne.

To już kolejne w ostatnich dniach pożegnanie naszych zawodników wyruszających do Rio. W ubiegłym tygodniu prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się z reprezentantem AZS UMK Toruń Mirkiem Ziętarskim oraz z wychowankami TKK Pacific Michałem Kwiatkowskim i Michałem Gołasiem.

W składzie reprezentacji Polski na Igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro znajduje się pięciu zawodników z toruńskich klubów sportowych oraz dwóch mieszkańców Torunia i wychowanków TKK Pacific.

Naszym zawodnikom życzymy sukcesów w zmaganiach olimpijskich!

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.