www.torun.pl

Pożegnanie przed Rio

Miasto, Sport
Data publikacji: 26 lipca 2016
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska
Zdjęcie do artykułu: Pożegnanie przed Rio

Prezydent Torunia Michał Zaleski pożegnał ostatnich sportowców z Torunia wybierających się na Olimpiadę do Rio de Janeiro. We wtorek, 26 lipca 2016 r. spotkał się z kolarkami TKK Pacific Natalią Rutkowską i Edytą Jasińską oraz tenisistą stołowym KS-T Energa Manekin Jakubem Dyjasem.

- Udział w olimpiadzie jest największym marzeniem każdego sportowca. Jesteśmy dumni z tego, że będziecie reprezentowali nasze toruńskie kluby TKK Pacific Toruń i KS-T Energa Manekin Toruń. To nazwa Toruń jest dla nas szczególnie ważna – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. – Życzę aby w Rio de Janeiro nie brakowało niczego, a więc i dobrej, sportowej atmosfery, jak i pomocy oraz wsparcia ze strony polskiej ekipy. Aby również nie brakowało radości spotkania ze sportowcami z całego świata na najważniejszym wydarzeniu sportowym. Wszystkiego, co najlepsze, wracajcie szczęśliwi i zadowoleni do nas, do Torunia.      

Obie zawodniczki na co dzień uprawiające kolarstwo w TKK Pacific, są stypendystkami sportowymi miasta. Podczas zmagań olimpijskich wystartują w wyścigu drużynowym w kolarstwie torowym. Jakub Dyjas natomiast to tenisista stołowy, wychowanek i zawodnik KST Energa Manekin Toruń. Również po raz pierwszy jedzie na olimpiadę.

- Za nami ciężki okres: zdobywanie kwalifikacji, zdobywanie minimów, a teraz jest ten moment uhonorowania czyli nominacje. Skupiamy się na pracy – powiedziała kolarka TKK Pacific Toruń Edyta Jasińska. - Pracowałyśmy ciężko, wiemy w jakiej jesteśmy dyspozycji. Jesteśmy pokorne, ale waleczne.

- Całkiem realne szanse na zdobycie medalu mamy w turnieju drużynowym, aczkolwiek Igrzyska Olimpijskie to też turniej niespodzianek, więc myślę, że i w turnieju indywidualnym będzie możliwość zdobycia medalumówił tenisista stołowy Jakub Dyjas.

Olimpijczycy otrzymali od prezydenta Zaleskiego pamiątkowe grafiki ze swoimi podobiznami, flagę Torunia, koszulki oraz pierniki. Zostali również poproszeni o złożenie podpisów na koszulkach, które zostaną później przeznaczone na cele charytatywne.

To już kolejne w ostatnich dniach pożegnanie naszych zawodników wyruszających do Rio. W ubiegłym tygodniu prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się z reprezentantem AZS UMK Toruń Mirkiem Ziętarskim oraz z wychowankami TKK Pacific Michałem Kwiatkowskim i Michałem Gołasiem.

W składzie reprezentacji Polski na Igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro znajduje się pięciu zawodników z toruńskich klubów sportowych oraz dwóch mieszkańców Torunia i wychowanków TKK Pacific.

Naszym zawodnikom życzymy sukcesów w zmaganiach olimpijskich!

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
 • Zółto-niebieski tramwaj swing na przystanku przy Cinema-City
  MZK, Sport
  MZK uruchomi dodatkowy kurs tramwaju nr 5 w związku z czwartkowym meczem Apatora Toruń z TŻ Ostrovia.
 • Na zdjęciu fragment budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Kultura, Miasto
  Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Dofinansowanie otrzymało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w październiku zaprosi na dwudniowy festiwal nauki związany z militarną historią Torunia.
 • Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. będzie płatny
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu została poszerzona. Do SPP Podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 • Na zdjęciu laborantka bada próbki
  Miasto
  Woda dostarczana przez Toruńskie Wodociągi jest przydatna do spożycia - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
 • Strona tytułowa ksiażki "Smak Gothicu"
  Kultura, Miasto
  Na pokaz kulinarny w wykonaniu Bogdana Gałązki zaprasza w piątek 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Początek o godz.17:00.
 • Centrum Wsparcia Biznesu, miejska jednostka zajmującą się promocją gospodarczą miasta i współpracą z inwestorami, przygotowało zaktualizowane portfolio gospodarcze Torunia.
 • Statki i łodzie rzeczne spłyną 15 i 16 sierpnia do Torunia w ramach czwartej edycji Festiwalu Wisły. Oprócz możliwości podziwiania jednostek pływających, publiczność weźmie udział m.in. jarmarku regionalnych produktów oraz pikniku przy Zamku Dybowskim.
 • W toruńskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Na prace w placówkach oświatowych miasto przeznaczyło w tym roku 4,5 mln zł.
 • Od soboty 8 sierpnia 2020 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości spowodowane pracami realizowanymi w ramach projektu BiT-City II.
 • Pod hasłem "Wielka tajemnica wiary" 4 sierpnia 2020 r. z Torunia ruszyła 42. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 40. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę.
 • W sobotę 15 sierpnia 2020 r. wystartuje kolejny z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”. Na trasie wyprawy znalazły się miejsca, które pokażą wielowątkową historię Torunia. Wystartowały zapisy na to wydarzenie.
 • Gmina Miasta Toruń rozstrzygnęła konkurs na organizację i udział w imprezach sportowych w II półroczu 2020 roku. Na organizację imprez sportowych, które odbędą się w Toruniu miasto przeznaczyło 165 400 zł.
 • 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 19:15 na toruńskiej Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Poznaliśmy zawodników uprawnionych do startu w tych zawodach.