www.torun.pl

Pożegnanie przed Rio

Miasto, Sport
Data publikacji: 26 lipca 2016
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska
Zdjęcie do artykułu: Pożegnanie przed Rio

Prezydent Torunia Michał Zaleski pożegnał ostatnich sportowców z Torunia wybierających się na Olimpiadę do Rio de Janeiro. We wtorek, 26 lipca 2016 r. spotkał się z kolarkami TKK Pacific Natalią Rutkowską i Edytą Jasińską oraz tenisistą stołowym KS-T Energa Manekin Jakubem Dyjasem.

- Udział w olimpiadzie jest największym marzeniem każdego sportowca. Jesteśmy dumni z tego, że będziecie reprezentowali nasze toruńskie kluby TKK Pacific Toruń i KS-T Energa Manekin Toruń. To nazwa Toruń jest dla nas szczególnie ważna – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. – Życzę aby w Rio de Janeiro nie brakowało niczego, a więc i dobrej, sportowej atmosfery, jak i pomocy oraz wsparcia ze strony polskiej ekipy. Aby również nie brakowało radości spotkania ze sportowcami z całego świata na najważniejszym wydarzeniu sportowym. Wszystkiego, co najlepsze, wracajcie szczęśliwi i zadowoleni do nas, do Torunia.      

Obie zawodniczki na co dzień uprawiające kolarstwo w TKK Pacific, są stypendystkami sportowymi miasta. Podczas zmagań olimpijskich wystartują w wyścigu drużynowym w kolarstwie torowym. Jakub Dyjas natomiast to tenisista stołowy, wychowanek i zawodnik KST Energa Manekin Toruń. Również po raz pierwszy jedzie na olimpiadę.

- Za nami ciężki okres: zdobywanie kwalifikacji, zdobywanie minimów, a teraz jest ten moment uhonorowania czyli nominacje. Skupiamy się na pracy – powiedziała kolarka TKK Pacific Toruń Edyta Jasińska. - Pracowałyśmy ciężko, wiemy w jakiej jesteśmy dyspozycji. Jesteśmy pokorne, ale waleczne.

- Całkiem realne szanse na zdobycie medalu mamy w turnieju drużynowym, aczkolwiek Igrzyska Olimpijskie to też turniej niespodzianek, więc myślę, że i w turnieju indywidualnym będzie możliwość zdobycia medalumówił tenisista stołowy Jakub Dyjas.

Olimpijczycy otrzymali od prezydenta Zaleskiego pamiątkowe grafiki ze swoimi podobiznami, flagę Torunia, koszulki oraz pierniki. Zostali również poproszeni o złożenie podpisów na koszulkach, które zostaną później przeznaczone na cele charytatywne.

To już kolejne w ostatnich dniach pożegnanie naszych zawodników wyruszających do Rio. W ubiegłym tygodniu prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się z reprezentantem AZS UMK Toruń Mirkiem Ziętarskim oraz z wychowankami TKK Pacific Michałem Kwiatkowskim i Michałem Gołasiem.

W składzie reprezentacji Polski na Igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro znajduje się pięciu zawodników z toruńskich klubów sportowych oraz dwóch mieszkańców Torunia i wychowanków TKK Pacific.

Naszym zawodnikom życzymy sukcesów w zmaganiach olimpijskich!

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.