www.torun.pl

Pożegnanie dyrektora Krzysztofa Mitręgi

Miasto
Data publikacji: 30 czerwca 2020
Autor: Małgorzata Litwin

Pracę w Urzędzie Miasta Torunia kończy gen. bryg. Krzysztof Mitręga. Dyrektora Wydziału Ochrony Ludności w latach 2017-2020 pożegnał we wtorek 30 czerwca 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Pana fachowe umiejętności, bogate doświadczenie zawodowe i kompetencje efektywnie wpływały na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców Torunia. Przyjmuję zakończenie Pana pracy w Urzędzie Miasta Torunia z uznaniem dla Pana ofiarności, specjalistycznej wiedzy i troski o nasze miastonapisał w liście gratulacyjnym do dyrektora Mitręgi prezydent Torunia.

56-letni Krzysztof Mitręga jest emerytowanym żołnierzem, generałem brygady Wojska Polskiego w stanie spoczynku. W swojej bogatej karierze pełnił m.in. funkcję szefa Wydziału Systemów i Stanowisk Dowodzenia oraz Wydziału Wsparcia Bojowego w Dowództwie 1 Korpusu Zmechanizowanego w Bydgoszczy, a także szefa zespołu w Grupie Organizacyjnej Sojuszniczego Centrum Szkolenia Sił Połączonych (Joint Force Training Centre). Przez trzy lata dowodził 1 Brygadą Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu. W latach 2006-2008 był też komendantem Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. Józefa Bema w swoim rodzinnym Toruniu. Od 2014 r. pełnił służbę w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego jako Szef Zarządu Analiz Wywiadowczych i Rozpoznawczych P-2. Z dniem 30 września 2016 r. zakończył zawodową służbę wojskową, przechodząc w stan spoczynku.

Funkcję dyrektora magistrackiego Wydziału Ochrony Ludności pełnił w latach 2017-2020. Jak zapowiada, chce odpocząć i poświęcić się sprawom rodzinnym. Jego obowiązki przejmie od 1 lipca 2020 r. Marek Przybylski, kierownik referatu Ochrony Ludności i Spraw Obronnych w tym wydziale.

  Fot. Małgorzata LitwinNajczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Drogi, Inwestycje
  Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.
 • Eko, Miasto
  W lipcu zaplanowano pierwsze koszenie terenów zielonych na obszarze należących do Gminy Miasta Toruń. To pomoże w pielęgnacji „łąk kwietnych”, które na lato zostaną ubarwione typowymi dla tej pory roku kwiatami.
 • Miasto
  Podczas drugiej tury wyborów Prezydenta RP, w niedzielę 12 lipca 2020 roku, w Toruniu czynna będzie bezpłatna infolinia wyborcza.
 • Drogi, Inwestycje
  Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się budowana ścieżka rowerowa, która połączy Bydgoskie Przedmieście z Osadą Leśną na Barbarce. Dlatego spieszymy z informacją, ścieżka będzie gotowa do końca lipca tego roku!Osada Leśna na Barbarce to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez rowerzystów. Całe rodziny obierają ten kierunek podróży jako...
 • Kultura, Miasto, Sport
  Najbliższy weekend zapowiada się teatralnie i filmowo! Na toruńskich ulicach i scenach plenerowych zobaczyć będzie można: "La La Land", spektakl "Morskie Opowieści" oraz "Pinokio", a w CSW przeniesiemy się nad Sekwanę podczas 11. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego.
 • Już 8 września 2020 r. kamienica na starówce idzie na sprzedaż. Nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Fosa Staromiejska 28 w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru im. Wilama Horzycy. Cena wywoławcza to 1 milion złotych.
 • Podobnie jak w pierwszej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, osoby niepełnosprawne mogą w niedzielę 12 lipca 2020 r. skorzystać w Toruniu z bezpłatnego transportu.
 • Dezynfekcja, środki ochrony osobistej, dystans – to główne zasady bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące podczas niedzielnych (12 lipca 2020 r.) wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Na budowie w rejonie placu Rapackiego sporo się dzieje. Na al. św. Jana Pawła II, na jezdni od strony starówki, już niedługo pojawi się asfalt.
 • Ponad 25 mln zł wynosi wartość umów podpisanych w tym roku przez miasto Toruń z organizacjami pozarządowymi.
 • W drugiej turze wyborów Prezydenta RP torunianie oddadzą głosy w 123 obwodach do głosowania. Przypominamy, że tak jak w I turze, w 7 przypadkach będą to inne lokale wyborcze niż w poprzednich wyborach.
 • Toruńscy artyści fotograficy: Jadwiga i Marek Czarneccy wykonali nową fotograficzną panoramę Torunia od strony Wisły, o gigantycznej rozdzielczości. Zdjęcie można przeglądać w sieci internetowej.
 • Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji organizuje Rajd Samochodów Zabytkowych „Tylko dla zuchwałych”, podczas którego zawodnicy będą musieli zmierzyć się z interesującymi wyzwaniami, jakie dla nich przygotowano.