www.torun.pl

Pożegnanie dyrektor Krystyny Zaleskiej

Miasto
Data publikacji: 27 lutego 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

27 lutego 2020 roku, po ponad 26 latach dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu Krystyna Zaleska przeszła na emeryturę. Ostatniego dnia pracy zorganizowano spotkanie pożegnalne i przekazanie władzy następczyni wieloletniej dyrektor SSM. Od jutra zarządzać lecznicą będzie Justyna Wileńska.

Krystyna Zaleska stanowisko dyrektora miejskiego szpitala objęła w sierpniu 1994 roku.

- Wracając z pracy, idąc ulicą Kopernika spotkałam doktora Macieja Czerwińskiego. „Słyszałem, że wybiera się Pani na stanowisko dyrektora szpitala?” – powiedział. Kategorycznie zaprzeczyłam, na co doktor odpowiedział: „A właściwie to, dlaczego nie?” Zachęcona tymi słowami, postanowiłam spróbować i wystartowałam w konkursiewspominała podczas oficjalnego pożegnania Krystyna Zaleska.

Krystyna Zaleska rozpoczęła nowy etap inwestycji i rozbudowy szpitala. Obecnie lecznica zatrudnia 664 osoby i dysponuje budżetem w wysokości 110 mln złotych w skali roku. Dyrekcja od lat przykłada wielką wagę do jakości świadczonych usług.

- Zawsze powtarzałam, że bylejakość kosztuje nas więcej niż nawet największe nakłady na jakość – dodaje dyrektor Zaleska.

Ostatniego dnia pracy współpracownicy i zwierzchnicy odchodzącej na emeryturę dyrektor złożyli jej najlepsze życzenia i dziękowali za zarządzanie miejskim szpitalem.

- Ten szpital ma już 110 lat i to pokazuje jego wartość dla miasta, regionu i całego kraju. Najwyższy poziom leczenia do element, który pozostaje jego wizytówką do dzisiajmówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Krystyna Zaleska jest żoną prezydenta Michała Zaleskiego, który gospodarzem miasta jest od 2002 roku. 26 lat temu, osiem lat przed objęciem urzędu, był zaskoczony tym, że jego żona będzie ubiegać się o tak ważne stanowisko, jednak kibicował jej od samego początku.

- 11-letni wówczas Błażej, 16-letnia Marta i ja byliśmy zdumieni decyzją Krystyny. Ona wiedziała, co robi, zdawała sobie sprawę z tego, że ta praca da jej spełnienie. To był skok na głęboką wodę dla nas, bliskich. Chciałbym serdecznie podziękować moim poprzednikom, że mieli odwagę powołać na stanowisko dyrektora szpitala osobę z zupełnie innym doświadczeniem zawodowym. Dziękuję także za pierwsze decyzje dotyczące rozwoju placówki. Te inwestycje Specjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu się po prostu należały – podkreśla prezydent.

Od 28 lutego stanowisko dyrektora obejmie Justyna Wileńska, którą komisja konkursowa jednogłośnie rekomendowała na to stanowisko. Umowa z nową dyrektor zostanie podpisana na sześć lat.

Podczas sesji Rady Miasta, 27 lutego 2020 roku, radni jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu Krystynie Zaleskiej Medalu "Za Zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.