www.torun.pl

Pożegnanie dyrektor Krystyny Zaleskiej

Miasto
Data publikacji: 27 lutego 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

27 lutego 2020 roku, po ponad 26 latach dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu Krystyna Zaleska przeszła na emeryturę. Ostatniego dnia pracy zorganizowano spotkanie pożegnalne i przekazanie władzy następczyni wieloletniej dyrektor SSM. Od jutra zarządzać lecznicą będzie Justyna Wileńska.

Krystyna Zaleska stanowisko dyrektora miejskiego szpitala objęła w sierpniu 1994 roku.

- Wracając z pracy, idąc ulicą Kopernika spotkałam doktora Macieja Czerwińskiego. „Słyszałem, że wybiera się Pani na stanowisko dyrektora szpitala?” – powiedział. Kategorycznie zaprzeczyłam, na co doktor odpowiedział: „A właściwie to, dlaczego nie?” Zachęcona tymi słowami, postanowiłam spróbować i wystartowałam w konkursiewspominała podczas oficjalnego pożegnania Krystyna Zaleska.

Krystyna Zaleska rozpoczęła nowy etap inwestycji i rozbudowy szpitala. Obecnie lecznica zatrudnia 664 osoby i dysponuje budżetem w wysokości 110 mln złotych w skali roku. Dyrekcja od lat przykłada wielką wagę do jakości świadczonych usług.

- Zawsze powtarzałam, że bylejakość kosztuje nas więcej niż nawet największe nakłady na jakość – dodaje dyrektor Zaleska.

Ostatniego dnia pracy współpracownicy i zwierzchnicy odchodzącej na emeryturę dyrektor złożyli jej najlepsze życzenia i dziękowali za zarządzanie miejskim szpitalem.

- Ten szpital ma już 110 lat i to pokazuje jego wartość dla miasta, regionu i całego kraju. Najwyższy poziom leczenia do element, który pozostaje jego wizytówką do dzisiajmówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Krystyna Zaleska jest żoną prezydenta Michała Zaleskiego, który gospodarzem miasta jest od 2002 roku. 26 lat temu, osiem lat przed objęciem urzędu, był zaskoczony tym, że jego żona będzie ubiegać się o tak ważne stanowisko, jednak kibicował jej od samego początku.

- 11-letni wówczas Błażej, 16-letnia Marta i ja byliśmy zdumieni decyzją Krystyny. Ona wiedziała, co robi, zdawała sobie sprawę z tego, że ta praca da jej spełnienie. To był skok na głęboką wodę dla nas, bliskich. Chciałbym serdecznie podziękować moim poprzednikom, że mieli odwagę powołać na stanowisko dyrektora szpitala osobę z zupełnie innym doświadczeniem zawodowym. Dziękuję także za pierwsze decyzje dotyczące rozwoju placówki. Te inwestycje Specjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu się po prostu należały – podkreśla prezydent.

Od 28 lutego stanowisko dyrektora obejmie Justyna Wileńska, którą komisja konkursowa jednogłośnie rekomendowała na to stanowisko. Umowa z nową dyrektor zostanie podpisana na sześć lat.

Podczas sesji Rady Miasta, 27 lutego 2020 roku, radni jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu Krystynie Zaleskiej Medalu "Za Zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.