Pożegnaliśmy lato na Barbarce | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Pożegnaliśmy lato na Barbarce

Eko, Miasto, Sport
Data publikacji: 12 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: ludzie siedzą na leżakach na polanie w osadzie leśnej na Barbarce

Tłumy torunian pożegnały 10 września 2023 r. na Barbarce odchodzące lato. Na leśnej polanie odbył się rodzinny piknik rekreacyjny. Były koncerty, zabawy sprawnościowe, dużo dobrego jedzenia, atrakcje dla najmłodszych i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Dwie osoby wróciły na nowych rowerach ufundowanych przez sponsorów: Bank Nicolaus i Toruń Plaza. Byli to zwycięzcy rodzinnych pojedynków na trenażerach kolarskich i ergometrach wioślarskich.

Wśród atrakcji popołudnia na Barbarce znalazły się gry i zabawy sprawnościowe, pokazy i warsztaty cyrkowe z CircArt. Była też strefa speedwaya i symulator żużlowy. Wśród gości wydarzenia znaleźli się także siatkarze CUK Aniołów Toruń, którzy ćwiczyli z najmłodszymi adeptami tej dyscypliny. Wypoczynek na polanie urozmaiciła swoim koncertem Orkiestra Dętą ze Złejwsi Wielkiej. Pojawił się także symulator dachowania samochodu Fundacji Jumper. Hitem okazały się pokazy umiejętności psów pasterskich, zawody w buble ball i potyczki w kuli zorbingowej. W strefie bezpieczeństwa była okazja, by spróbować swoich sił w alko- i narkogoglach. Odbyły się także pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.

W punkcie Kids Art trwały animacje dla najmłodszych oraz warsztaty wykonywania ekologicznych toreb. Swoje stanowiska edukacyjne wystawiły też Nadleśnictwo Toruń i stowarzyszenie Tilia „Barbarka”.

Podczas imprezy nie zabrakło waty cukrowej dla wszystkich, ogniska z pieczeniem kiełbasek i strefy gastronomicznej z foodtruckami.  

Patronem medialnym imprezy było Radio GRA, które serwowało muzyczne hity odchodzącego lata.

Fot. Stowarzyszenie GoSport!

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: Zbigniew Fiderewicz i Adrian Mól, zastępcy prezedenta Torunia, stoją wśród przedstawicieli rządu i posłów i pokazują promesy na dofinansowanie
  Miasto
  2 października 2023 r. w Ratuszu Staromiejski miało miejsce wręczenie promes samorządowcom z dawnych województw toruńskiego i włocławskiego z VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich oraz II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • Nabór projektów społecznych, które znajdą się w Gminnym Programie Rewitalizacji pn. „Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027”.
  Miasto
  Ruszył nabór projektów społecznych, które znajdą się w Gminnym Programie Rewitalizacji pn. „Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027”.
 • Miasto
  Uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się w poniedziałek 2 października w Auli UMK. Po okresie wakacyjnym 17 878 studentów toruńskiej uczelni przystąpi do zajęć.
 • Na zdjeciu: fragment białego autobusu miejskiego
  Miasto, MZK
  W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
 • Miasto
  W Toruniu trwają obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939. - Nie zapomnimy. Pamięć o tych którzy stracili życie niech pozostanie na zawsze, niech będzie częścią naszej wspólnej aktywności i wspólnej obecności w życiu społecznym - apelował w trakcie głównych uroczystości prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjeciu: biału biurowiec firmy Pulscenter
  Biznes, Miasto
  Pulscenter to kolejna firma która prowadzi działalność w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. Na ponad półhektarowej działce kupionej od miasta za 606 tys. zł powstał budynek magazynowo-biurowy. Spółka Pulscenter działa w branży drogeryjnej.
 • W ciągu 11 lat osobiście prowadzili zajęcia profilaktyczne w ponad 1500 szkołach, w których uczestniczyło około 500 tysięcy młodych ludzi oraz co najmniej 9000 nauczycieli i dyrektorów szkół. W tym roku, dzięki wsparciu Gminy Miasta Torunia, pojawią się w siedmiu toruńskich szkołach ponadpodstawowych.  Łukasz Bęś i Jonatan Blank to członkowie...
 • Koncertem "Brzmienia Uniwersum #2" Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 45. sezon artystyczny.
 • Bartosz Zmarzlik wytrzymał presję i obronił tytuł mistrza świata. Zdecydował ostatni wyścig GP Polski na toruńskiej Motoarenie.
 • Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki życzenia dla toruńskich muzyków przekazuje prezydent Torunia.
 • Widowisko balonowe EXIT w wykonaniu francuskiej grupy Cirque Inextremiste oczarowało Toruń!
 • W pierwszym meczu przed własną publicznością Arriva Twarde Pierniki Toruń pokonały w Arenie Toruń Enea Zastal BC Zielona Góra 85:74.
 • 29 września 2023 r. miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów trzech klas pierwszych rozpoczynających naukę w Szkole Podstawowej nr 32.
 • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.