www.torun.pl

Powstanie Klub Ucznia przy I LO

Miasto
Data publikacji: 15 października 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

15 października 2019 roku podpisano umowę na budowę Klubu Ucznia, który ma funkcjonować przy I Liceum Ogólnokształcącym.

Umowa podpisana z firmą Ars Jan Rodziewicz dotyczy przebudowy budynku przy ul. Zaułek Prasowy 1. Do tej pory funkcjonował tam garaż i budynek gospodarczy I LO, po zakończeniu prac ma tam powstać „Klub Ucznia”.

- To bardzo oczekiwana i ważna inwestycja dla społeczności I Liceum Ogólnokształcącego, jednej z najlepszych toruńskich szkół. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli uczniowie, a projekt powstał w oparciu o pomysł jednego z absolwentów „jedynki”wyjaśnił zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Koszt inwestycji to 994 311,68  zł brutto. Zgodnie z umową wykonawca przeprowadzi roboty budowlane przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne, murarskie, posadzkowe, żelbetowe oraz wykona przesklepienia w istniejących ścianach. Zajmie się rozbiórką stropów, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, przeprowadzi remont dachu i elewacji oraz roboty wykończeniowe wraz z wywozem i utylizacją materiałów z rozbiórek.

Wykonawca przeprowadzi także szereg prac sanitarnych, w tym: wykonanie instalacji wodociągowej, instalacji kanalizacji sanitarnej, instalacji c.o., instalacji wentylacji mechanicznej, przyłącza kanalizacji sanitarnej i deszczowej, przyłącza wodociągowego i c.o. wraz z robotami towarzyszącymi.

Firma Ars Jan Rodziewicz będzie odpowiedzialna także za wykonanie instalacji elektrycznych – WLZ wraz z rozdzielnicami, gniazd wtykowych i oświetlenia podstawowego, ewakuacyjnego i dodatkowego kierunkowego, odgromowej wraz z robotami towarzyszącymi.

Roboty mają potrwać sześć miesięcy od daty podpisania umowy.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna, a my startujemy z weekendem w Toruniu! Przed nami spotkania: muzyczne - 30. Blues Meeting, dramatyczne - Teatrów Jednego Aktora oraz projektantów i ilustratorów - GrafConf 2019.
 • Miasto
  Rozpoczęła się dyskusja nad projektem budżetu Torunia na 2020 r. Na sesji Rady Miasta Torunia 21 listopada 2019 r. odbyło się pierwsze czytanie dokumentu.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty muzyczne, projekcje filmowe, wydarzenia poetyckie oraz artystyczne. 11-15 grudnia 2019 r. po raz szósty w Toruniu organizowane są Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Miasto
  We wtorek 19 listopada 2019 r. pożegnaliśmy w Toruniu dr Romana Łyska. Znany toruński kardiolog zmarł 14 listopada 2019 r.
 • Miasto
  Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto. Z tej okazji 20 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Rozpoczynamy 2. etap konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji stawu przy ul. Poznańskiej. Spotkanie konsultatyjne odbędzie się 28 listopada 2019 r.
 • 21 listopada 2019 r. Rada Miasta przyjęła Plan Adaptacji Miasta Torunia do zmian klimatu do roku 2030.
 • Wzrosną opłaty za pobyt dziecka w żłobku - taką decyzję podjęli radni 21 listopada 2019 r.
 • Podczas 12. sesji radni w ramach pierwszego czytania zapoznali się z uchwałami dotyczącymi sposobu i zakresu usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych i ich zagospodarowania oraz regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Ponad 26,5 km dróg lokalnych zostanie zbudowanych bądź przebudowanych w latach 2010-2023. Podczas 12. sesji Rady Miasta przyjęty został „Program Budowy Dróg Lokalnych” na te lata.
 • "Rozstrzelana niepodległość. Ofiary zbrodni pomorskiej 1939 roku" to temat konferencji organizowanej w piątek 22 listopada 2019 r. przez Fundację Generał Elżbiety Zawackiej i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura Bydgoszcz. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na piernikowy festyn "Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna…". Impreza odbędzie się w sobotę 23 listopada 2019 r. w godzinach 10.00–16.00 w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ulicy Strumykowej 4.
 • W 2020 roku Toruń będzie świętował 100. rocznicę powrotu do wolnej Polski.
 • 28 listopada - 1 grudnia 2019 r. po raz dwunasty w Toruniu odbędzie się festiwal przyrodniczy „Sztuka Natury”.