www.torun.pl

Powstanie Klub Ucznia przy I LO

Miasto
Data publikacji: 15 października 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

15 października 2019 roku podpisano umowę na budowę Klubu Ucznia, który ma funkcjonować przy I Liceum Ogólnokształcącym.

Umowa podpisana z firmą Ars Jan Rodziewicz dotyczy przebudowy budynku przy ul. Zaułek Prasowy 1. Do tej pory funkcjonował tam garaż i budynek gospodarczy I LO, po zakończeniu prac ma tam powstać „Klub Ucznia”.

- To bardzo oczekiwana i ważna inwestycja dla społeczności I Liceum Ogólnokształcącego, jednej z najlepszych toruńskich szkół. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli uczniowie, a projekt powstał w oparciu o pomysł jednego z absolwentów „jedynki”wyjaśnił zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Koszt inwestycji to 994 311,68  zł brutto. Zgodnie z umową wykonawca przeprowadzi roboty budowlane przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne, murarskie, posadzkowe, żelbetowe oraz wykona przesklepienia w istniejących ścianach. Zajmie się rozbiórką stropów, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, przeprowadzi remont dachu i elewacji oraz roboty wykończeniowe wraz z wywozem i utylizacją materiałów z rozbiórek.

Wykonawca przeprowadzi także szereg prac sanitarnych, w tym: wykonanie instalacji wodociągowej, instalacji kanalizacji sanitarnej, instalacji c.o., instalacji wentylacji mechanicznej, przyłącza kanalizacji sanitarnej i deszczowej, przyłącza wodociągowego i c.o. wraz z robotami towarzyszącymi.

Firma Ars Jan Rodziewicz będzie odpowiedzialna także za wykonanie instalacji elektrycznych – WLZ wraz z rozdzielnicami, gniazd wtykowych i oświetlenia podstawowego, ewakuacyjnego i dodatkowego kierunkowego, odgromowej wraz z robotami towarzyszącymi.

Roboty mają potrwać sześć miesięcy od daty podpisania umowy.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.