Powołanie członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Powołanie członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 22 września 2023
Autor: Paula Gałązka
Powołanie członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Toruniu

22 września 2023 roku w Urzędzie Miasta Torunia odbyło się I posiedzenie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Podczas spotkania Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył powołania członkom zespołu.

Zgodnie z art. 9a ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy domowej (Dz.U. z 2021 r. poz. 1249 z późn. zm.) zespół interdyscyplinarny powołuje prezydent miasta. 

Zgodnie z §2  ust. 2 uchwały nr 1139/23 Rady Miasta Torunia z dnia 27 lipca 2023 r. w sprawie trybu i sposobu powoływania oraz odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Toruniu (Dz. Urz. Woj. Kuj. – Pom. z 2023 r. poz. 5021 http://www.edzienniki.bydgoszcz.uw.gov.pl/GetActPdf.ashx?year=2023&book=0&position=5021) Prezydent Miasta Torunia dokonuje oceny kandydatów dwuetapowo, przeprowadzając ocenę formalną i merytoryczną.

Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej Prezydent Miasta Torunia powołał do Zespołu Interdyscyplinarnego w Toruniu 18 osób:

 1. Chlebowski  Robert – Komenda Miejska Policji w Toruniu;
 2. Drumowicz Grzegorz – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 3. Gawinecka Aleksandra – Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia;
 4. Getka – Pesta Sylwia – Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej w Sądzie Rejonowym w Toruniu;
 5. Giełdon-Szramowska Hanna – Straż Miejska w Toruniu;
 6. Harasimowicz-Osypiuk Iwona – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 7. Janiszewski  Krzysztof – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 8. Kotlarek Justyna – Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia;
 9. S. Kroll Agnieszka – Toruńskie Centrum „Caritas”;
 10. Machańska Jolanta – Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Toruniu;
 11. Maliszewski Michał – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 12. Maszerowska-Jachimowicz Kamila – Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód w Toruniu;
 13. Michalski Kamil – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 14. Okrucińska Magdalena – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 15. Paszowski Ryszard – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Toruniu;
 16. Podgórska Kazimiera – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 17. Radaszewska Ewelina – Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu;
 18. Urbańska Irena – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu.

Zespół Interdyscyplinarny w Toruniu powołany został Zarządzeniem Prezydenta Miasta Torunia nr 241 z dnia 13.09.2023 roku. (https://bip.torun.pl/zarzadzenie/55092/zarzadzenie-nr-241-2023)

Zgodnie z art. 9a ust. 13 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy domowej członkowie zespołu interdyscyplinarnego wykonują zadania w ramach obowiązków służbowych  lub zawodowych.

Zadaniem zespołu interdyscyplinarnego jest między innymi tworzenie warunków umożliwiających realizację zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej, integrowanie i koordynowanie działań przedstawicieli różnych instytucji oraz specjalistów w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej, diagnozowanie problemu przemocy domowej na poziomie lokalnym, inicjowanie działań profilaktycznych, edukacyjnych i informacyjnych, inicjowanie działań w stosunku do osób doznających przemocy domowej i osób stosujących przemoc domową.

fot. Paula Gałązka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Wyjątkowy koncert na zakończenie Roku Kopernikańskiego
  Kultura, Miasto
  10 grudnia 2023 r. w Arenie Toruń odbędzie się koncert "Muzyka i kosmos". To finał toruńskiego Roku Kopernikańskiego
 • Schody na dworcu PKP wyłączone z użytkowania
  Miasto
  Ruchome schody prowadzące na I piętro w budynku Dworca Kolejowego Toruń Główny są wyłączone z użytkowania. Na wyższą kondygnację można się dostać schodami tradycyjnymi oraz windą. Po przebudowie dworca PKP Toruń Główny pojawiło się więcej lokali i punktów komercyjnych. W związku z niedużym zainteresowaniem podróżnych, szczególnie na wyższym...
 • Na zdjęciu: młode drzewa posadzone wzdłuż jezdni
  Eko, Miasto
  Rozpoczęły się nasadzenia 301 drzew w różnych lokalizacjach miasta. Do wykonawcy zadania należy trzyletnia pielęgnacja nowych nasadzeń.
 • Wielka Toruńska Świąteczna Ślizgawka - plakat
  Miasto, Sport
  Konkursy, zabawy i choinki – zapraszamy do udziału w Wielkiej Toruńskiej Świątecznej Ślizgawce "Christmas on Ice". Widzimy się na Tor-Torze także z Mikołajem Kopernikiem 14 grudnia 2023 r.
 • Grafika przedstawia Świętego Mikołaja siedzącego przy stole ze starszą panią
  Kultura, Miasto
  „Postać św. Mikołaja” – to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Organizatorem 14. już edycji konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu.
 • 28 listopada 2023 r. przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkają się na XVIII Toruńskim Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 10:00 w hotelu Filmar. Rejestracja uczestników od godz. 9:30.
 • Przypominamy o obowiązku oczyszczania chodników ze śniegu i lodu. To dotyczy nie tylko gminy, ale także właścicieli nieruchomości. Obowiązki te wynikają m.in. z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwały Rady Miasta Torunia. Właściciele, użytkownicy, osoby posiadające nieruchomość w zarządzie, a także inne podmioty władające...
 • „Postać św. Mikołaja” – to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Organizatorem 14. już edycji konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu.
 • Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Toruń jest gospodarzem Pucharu Polski P2 Kadetów i Juniorów w taekwondo olimpijskim. Zmagania potrwają do 26 listopada.
 • Przedszkole Miejskie nr 9 świętuje 50-lat działalności. Obchody jubileuszu odbyły się 25 listopada 2023 w siedzibie placówki przy ul. Gagarina
 • 24 listopada 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury dzieci świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 • 25 listopada w Kalendarzu świąt nietypowych zapisany jest jako Dzień Tramwajarza. To ważne święto, gdyż to właśnie dzięki tramwajarzom nie stoimy w korkach jadąc np. do szkoły, do pracy, na zakupy, z wizytą do cioci czy do kina. Święto tramwajarzy znane jest jako „Katarzynka”, gdyż wypada w dzień św. Katarzyny - patronki kolejarzy i przewoźników....