www.torun.pl

Posadzono drzewa

Miasto
Data publikacji: 12 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.

Miejscem, gdzie prace wciąż trwają, jest  Dolina Marzeń. Pojawi się tam 21 drzew gatunków: klon polny, kasztanowiec czerwony, glediczia trójcierniowa ’Sunburst’ oraz grójecznik japoński.

Na zieleńcu za pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego już nasadzono 34 nowe drzewa gatunków: klon polny, jesion pensylwański, platan klonolistny, lipa srebrzysta i glediczia trójcierniowa ’Sunburst’.

Z kolei skwer w obrębie ulic A. Tujakowskiego, J. Słowackiego, Al. Jana Pawła II, Al. NZS UMK wzbogacony został o 25 drzew: glediczię trójcierniową ’Sunburst’, brzozę papierową, kasztanowiec czerwony i klon pospolity ’Princeton Gold’ i magnolię japońska.

Sadzenie kolejnych aż 293 szt. drzew w tym rejonie zostało zaplanowane na wiosnę 2020 r.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu Maja Błażejewska z medalem
    Miasto, Sport
    Maja Błażejewska, toruńska juniorka młodsza z KS Centuria, otrzymała powołanie do kadry narodowej taekwondo olimpijskiego.
  • Na zdjęciu para seniorów na starówce
    Miasto
    Upadki są jedną z najczęstszych przyczyn hospitalizacji, niepełnosprawności starszych osób i potencjalnym zagrożeniem dla ich życia. Od 13 sierpnia 2020 r. zgłosić można się do „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”.
  • Plakat wydarzenia przedstawiający nurkującą dziewczynkę
    Miasto, Sport
    W ramach programu "Lato w Toruniu bez nudy" zapraszamy na kolejne wydarzenie na basenach letnich, tym razem na Skarpie. Rekreacyjna impreza pod nazwą „All Day Beach Party” odbędzie się w najbliższy piątek 14 sierpnia 2020 r.
  • plakat wydarzenia
    Kultura, Miasto
    Toruńska starówka piękna jest zawsze, ale starówka wieczorową porą widziana z lotu ptaka to szczególne przeżycie. 14 i 15 sierpnia 2020 r. Muzeum Okręgowe zaprasza na nocne wejście na wieżę Ratusza Staromiejskiego.
  • Miasto, MZK
    Od 12 sierpnia 2020 r. obowiązują nowe godziny otwarcia kas biletowych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.
  • Na zdjęciu: Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski
    Miasto
    Wyjaśnienie Prezydenta Miasta Torunia w nawiązaniu do artykułu redaktor Małgorzaty Oberlan pt. „Cięcia wydatków w Toruniu: urzędnicy wkurzeni „Niech zaczną od siebie” ” opublikowanego w Nowościach 7 sierpnia 2020 r.
  • Po raz pierwszy dla zwiedzających zostanie udostępnione Muzeum Twierdzy Toruń. 15 sierpnia w godz. 10.00-18.00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu oraz obejrzenie wybranych pomieszczeń z zewnątrz.
  • Motoarena Toruń im. Mariana Rosego w 2020 roku gościć będzie dwa turnieje Speedway Grand Prix!
  • „Podróżuj razem z nami” to hasło promującej transport miejski kampanii społecznej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Na trasę wyjechał pierwszy autobus wspierający akcję.
  • 9 sierpnia od godz. 14:00 na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić anomalie pogodowe.
  • 8 sierpnia 2020 r. otwarty został Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba”. Miejsce upamiętnia tysiące Polaków, którzy w okresie II wojny światowej ratowali Żydów narażając własne życie.
  • Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
  • Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
  • Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.