Posadź drzewo dla pokoleń | www.torun.pl

Posadź drzewo dla pokoleń

Eko, Miasto
Data publikacji: 08 kwietnia 2021
Autor: Małgorzata Litwin
sadzenie drzewa

W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew. Stowarzyszenie "Tilia", Szkoła Leśna na Barbarce oraz Nadleśnictwo Toruń zapraszają mieszkańców Torunia i okolic do udziału w akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".

Rozdawanie sadzonek zaplanowano w godzinach 10.00 -14.00 na małej polanie przy stawie w Osadzie Leśnej Barbarka. Jedna osoba będzie mogła otrzymać bezpłatnie do 5 sztuk sadzonek drzew leśnych, które może zasadzić na swoim terenie. Prosimy o zabranie ze sobą wiaderka, worka lub torby na sadzonki.

Ze względu na ograniczoną ilość sadzonek drzewka będą rozdawane zgodnie z kolejnością zgłoszenia na stanowisku. Jeśli w trakcie akcji nie zostaną wydane wszystkie sadzonki, dopuszcza się przekazanie pozostałych drzewek zainteresowanym osobom w większej liczbie.

Dla osób, które nie dysponują własnym terenem do posadzenia drzewek i skontaktują się wcześniej ze Szkołą Leśną, organizatorzy przygotowali akcję specjalną "Sadzimy drzewa na Barbarce"

Uwaga! Akcja prowadzona będzie w reżimie sanitarnym.

zielony plakat akcji

Do udziału w nasadzeniach drzew mogą się też zgłaszać placówki oświatowe (termin w kwietniu do uzgodnienia). Przewidziano sadzonki i certyfikaty dla 15 placówek, które chcą posadzić drzewka na swoim terenie. Zgłoszenia poprzez formularz online na stronie www.szkola-lesna.torun.pl/aktualnosci

Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie "Tilia" w ramach projektu "Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń", dofinasowanego ze środków Gminy Miasta Toruń.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  Od soboty 10 kwietnia w Toruniu wykryto 122 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, przy 434 wykonanych testach Ministerstwo Zdrowia nie poinformowało o kolejnych ofiarach śmiertelnych pandemii w naszym mieście.
 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni zagłosują nad uchwałą w sprawie szczególnych warunkach udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Uchwała określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.