Pół tysiąca uczestników akcji Toruń na Rowery | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pół tysiąca uczestników akcji Toruń na Rowery

Miasto, Sport
Data publikacji: 10 czerwca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: startują rowerzyści, nad nimi herb miasta Torunia

Ponad 500 rowerów pojawiło się na trasie przejazdu „Toruń na Rowery 2024”. Największe rowerowe wydarzenie sezonu rekreacyjnego w Toruniu odbyło się 9 czerwca 2024 roku. Rowerzyści pokonali 13-kilometrową trase z CH Toruń Plaza do Nadleśnictwa Olek.

Do udziału w przejeździe rowerowym zaprosili: Miasto Toruń, Stowarzyszenie GoSport i Nadleśnictwo Toruń. Udział był bezpłatny. W asyście policji, straży miejskiej, obsługi medycznej i wolontariuszy rowerzyści pokonają ściezkami rowerowymi trasę z Torunia przez Barbarkę do leśnictwa Olek. Finałem przejazdu było ognisko z kiełbaskami. Na mecie była okazja, by spotkać się z leśnikami z Nadleśnictwa Toruń, którzy opowiadali o swojej pracy. Można było napić się dobrej kawy, wziąć udział w animacjach dla dzieci, konkursach z nagrodami i obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Miejsca, który ze specjalnego roweru zaprezentował baśnie J.H. Andersena.

Przejazd pod hasłem „Toruń na Rowery” był też dobrą okazją, by kręcić kilometry dla Torunia w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik przebywający poza granicami kraju może przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego przez siebie miasta. Przyłącz się i zbieraj kilometry dla Torunia!

Link do pobrania aplikacji: https://www.aktywne.miasta.pl/

Na „Toruń na Rowery 2024” zapraszają Stowarzyszenie GoSport i Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta. Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń.

Fot. Stowarzyszenie GoSport

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.