Pół roku działalności 2.Piętra | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pół roku działalności 2.Piętra

Biznes, Miasto
Data publikacji: 31 maja 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu dokonało podsumowania działalności Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro po pierwszych sześciu miesiącach jego funkcjonowania.

Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro zostało otwarte w dniu 13 listopada 2018 r. Jego misją jest wspieranie aktywności mieszkańców Torunia zrzeszonych w organizacjach pozarządowych, realizujących zadania własne gminy oraz w grupach inicjatywnych.

W pierwszym okresie funkcjonowania jednostka udostępniła swój adres 11 organizacjom pozarządowym na cele rejestracyjne, a 36 organizacjom udostępniono pomieszczenia na bieżącą działalność. Zasoby jednostki zostały współdzielone przez organizacje podczas 151 spotkań na łączny czas 607 godzin.

Ewaluacja działań podejmowanych w ramach bieżącej pracy TCAL 2.Piętro pozwoliła zweryfikować zgodność koncepcji z oczekiwaniami użytkowników Centrum. Zaobserwowano konieczność wprowadzenia zmian w sposobie funkcjonowania jednostki, w związku z czym od lutego 2019 r. wydłużono godziny otwarcia TCAL 2.Piętro w następujący sposób:
• każda pierwsza sobota miesiąca: w godzinach 9:00-15:00 z dyżurem pracownika, a w godzinach 15:00-17:00 bezobsługowo;
• każda kolejna sobota miesiąca: 9:00-17:00 bezobsługowo;
• pozostały zakres funkcjonowania Biura Operatora i samego obiektu pozostaje bez zmian.

Ponadto zmiany w regulaminie polegały na dostosowaniu zapisów dotyczących funkcjonowania jednostki do bieżących potrzeb użytkowników, tzn. rozszerzono zakres podmiotów uprawnionych do korzystania z zasobów oraz zmniejszono koszt wynajmu pomieszczeń przez młode organizacje pozarządowe.

Dodatkowo, we współpracy z zewnętrznymi partnerami, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, uruchomione zostały dyżury bezpłatnych porad prawnych i księgowych. Spotkania mają na celu podniesienie kompetencji organizacyjnych NGO, a także wspieranie partnerstwa organizacji pozarządowych.

W chwili obecnej na II półrocze 2019 roku w TCAL 2.Piętro zaplanowanych jest już 25 spotkań na łączny czas 90 godzin, a także utworzenie Toruńskiej Bazy Wolontariatu oraz Toruńskiego Bank Umiejętności.
Operatorem TCAL 2. Piętro jest Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Szczegółowa oferta jednostki znajduje się na stronie: www.2pietrotorun.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.