Podziękowanie za wiele lat pracy | www.torun.pl

Podziękowanie za wiele lat pracy

Miasto
Data publikacji: 29 lipca 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Prezydent Zaleski węcza list gratulacyjny i kwiaty Jolancie Swinarskiej

Na emeryturę odchodzi z Urzędu Miasta Torunia duża grupa długoletnich pracowników. 29 lipca 2021 r. pożegnał ich prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Dziękuję Państwu za wiele czasu, sił i zdrowia poświęconych pracy w administracji samorządowej, za wasz wieloletni wysiłek i zaangażowanie w służbie miastu i mieszkańcom Toruniamówił prezydent Michał Zaleski. Obecnym na spotkaniu osobom wręczył listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki.

Wśród pracowników kończących karierę zawodową w urzędzie są:

Pani Jolanta Swinarska - dyrektor Biura Ogrodnika Miejskiego, absolwentka biologii, wieloletnia prezes Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew, która z blisko 32 lat pracy zawodowej ogółem ponad 26 przepracowała w Urzędzie Miasta Torunia, w większości w działach zajmujących się zielenią miejską.

Pani Maria Fiderewicz-Kubacka - główny specjalista w Wydziale Sportu i Rekreacji. Z 44 lat pracy ogółem, 35 lat upłynęło jej w urzędzie miasta, w działach zajmujących się kulturą, sportem i rekreacją. Jej domeną był sport dzieci i młodzieży.

Pani Grażyna Młotkowska, starszy inspektor w Wydziale Spraw Administracyjnych, przepracowała w magistracie ponad 25 lat, a ogółem ponad 34 lata. Niezwykle doświadczona, była podporą swoich szefów w rozwiązywaniu problemów z zakresu spraw obywatelskich.

Pani Beata Piotrowska, od 12 lat w Wydziale Księgowości, łącznie ma na koncie ponad 32 lata pracy. Jak wspomina, praca w kasie urzędu była polem zbierania wielu doświadczeń w kontaktach z mieszkańcami.

Pan Marek Palmowski - główny specjalista w Wydziale Inwestycji i Remontów, który przepracował łącznie 44 lata, w tym ponad 15 ostatnich lat w urzędzie, nadzorując realizację wielu skomplikowanych inwestycji miejskich.

Pan Sławomir Szczerbiński - główny specjalista z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, na emeryturę odchodzi po 39 latach i 6 miesiącach pracy, z czego ponad połowę przepracował w urzędzie miasta, zajmując się nadzorami i uzgodnieniami konserwatorskimi. Wcześniej przez wiele lat zdobywał doświadczenia w instytucjach związanych z zabytkami, m.in. Pracowni Konserwacji Zabytków i Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Z urzędem miasta żegna się także pan Andrzej Rabuszak, główny specjalista z Wydziału Ochrony Ludności. Emerytowany policjant, w samorządzie przez wiele lat odpowiadał m.in. za bezpieczeństwo miejskich imprez i sprawy zarządzania kryzysowego. Na koncie ma ponad 43 lata stażu, w tym w urzędzie  prawie 13.

Przy kawie i słodkim poczęstunku była okazja do wspomnień o latach pracy w urzędzie i planach na zasłużony odpoczynek.

Fot. Małgorzata LitwinNajczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.