Podróżuj z MZK | www.torun.pl

Podróżuj z MZK

Miasto, MZK
Data publikacji: 28 lipca 2021
Autor: Magdalena Kujawa
fragment plakatu MZK

Siedmiokrotni Mistrzowie Polski seniorów w tańcu na lodzie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev oraz popularny aktor Piotr Głowacki zachęcają do korzystania z toruńskiej komunikacji miejskiej. To druga edycja kampanii społecznej „Podróżuj razem z nami”.

Od 26 czerwca 2021 r. zniesiono obostrzenia dotyczące ograniczonej liczby pasażerów korzystających z przejazdów komunikacją miejską. MZK, poprzez swoją akcję, przekonuje, że korzystanie z autobusów i tramwajów miejskich, jest wygodną i ekologiczną alternatywą dla transportu indywidualnego. Oczywiście przy zachowaniu zalecanych środków ostrożności (maseczki).

Tym razem do korzystania z publicznego transportu zbiorowego zachęcają związani z Toruniem uznani sportowcy oraz popularny aktor.

W akcji MZK wsparli siedmiokrotni Mistrzowie Polski seniorów w tańcu na lodzie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev. Ogromnym osiągnięciem tej pary oraz ich trenerki Sylwii Nowak-Trębackiej jest przyjęcie przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU) wykonanej przez nich sekwencji choreograficznej o długości 58 sekund, jako tzw. pattern, czyli wzór tańca obowiązkowego pod nazwą Tea-Time Foxtrot. Są jedynymi polskimi łyżwiarzami w historii z takim wyróżnieniem. 5. Miejsce, które zdobyli w Mistrzostwach Europy Seniorów, jest najlepszym wynikiem polskich par tanecznych w 100-letniej historii polskiego łyżwiarstwa.

Z radością do udziału w kampanii przyjął zaproszenie znany aktor Piotr Głowacki, laureat m.in. Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za film „Dziewczyna z szafy” oraz Orła za rolę w filmie „Bogowie”. W naszym mieście i regionie Piotra Głowackiego specjalnie przedstawiać nie trzeba, o czym świadczy wyróżnienie przez czytelników Gazety Pomorskiej Gwiazdą Jutra, specjalny Złoty Anioł na festiwalu Tofifest oraz Złota Kareta za wyjątkowe osiągnięcia kulturalne przyznana przez dziennik „Nowości”, a także odsłonięcie w 2015 roku katarzynki z jego autografem w Piernikowej Alei Gwiazd.

Drugą edycję kampanii MZK rozpoczyna od prezentacji plakatów citylight w wybranych wiatach przystankowych. Wizerunki gwiazd z zachętą do korzystania z usług miejskiego przewoźnika zobaczyć będzie można również na stronie internetowej, facebooku, monitorach LCD w autobusach i tramwajach. Na ulicach Torunia pojawi się także autobus reklamujący kampanię.

plakat kampanii społecznej MZK

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.