Podróże z klasą do Młyna Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Podróże z klasą do Młyna Wiedzy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 06 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

19 czerwca 2024 r. rozpocznie się nabór wniosków do nowej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli wyjechać nawet na pięciodniową wycieczkę, która w 100 procentach może być pokryta z budżetu państwa.


- W związku z ogłoszonymi pod koniec maja inicjatywami Ministerstwa, zdecydowaliśmy się na, wcześniejsze niż zwykle, ogłoszenie oferty na kolejny rok szkolny - informuje Marcin Centkowski, rzecznik prasowy toruńskiego Młyna Wiedzy. - W przeciwieństwie do wcześniejszego programu "Poznaj Polskę", w nowym działaniu nie ma listy instytucji, które można wybrać. Tym razem to nauczyciel decyduje, które punkty edukacyjne planuje odwiedzić podczas wycieczki z uczniami. Dlatego też, aby ułatwić im wybór, opublikowaliśmy nasze edukacyjno-kulturalne propozycje na rok szkolny 2024/2025 - dodaje.

"Podróże z klasą"

W ramach "Podróży z klasą" uczniowie będą mieli okazję poznać polską tradycję, kulturę i osiągnięcia nauki. Jak czytamy na stronie MEN: "(...) Warunkiem uzyskania dofinansowania jest uwzględnienie w programie wycieczki wizyty w: muzeum, galerii sztuki, teatrze, operze, filharmonii, centrum nauki, skansenie lub innej instytucji kultury (zwane punktami edukacyjnymi). Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli pojechać na wycieczki, w czasie których odwiedzą punkty edukacyjne wybrane przez organizatorów. Dofinansowanie obejmie m.in. transport, nocleg, wyżywienie i koszty biletów do punktów edukacyjnych związanych z kulturą takich jak muzea, galerie, teatry".

Nabór wniosków wystartuje 19 czerwca br. i potrwa do czasu wyczerpania puli środków finansowych. W 2024 roku Ministerstwo przeznacza na ten cel 60 milionów złotych.

Wnioski może składać organ prowadzący za pośrednictwem formularza na stronie internetowej: https://ksdo.gov.pl/.

Podróż do Młyna Wiedzy

W nowym roku szkolnym w toruńskim centrum nauki uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli skorzystać z warsztatów, zajęć w specjalistycznych pracowniach, zwiedzania interaktywnych wystaw oraz ścieżki tematycznej na ekspozycji "Ścieżki dorastania".

Młyn Wiedzy przygotował warsztaty: "Sekrety kolorów", "Płynie Wisła, płynie", "Gazowe laboratorium", "DziałajMY - w grupie siła", "Akcja - demokracja" i "Dogadaj się!". W pracowni biologicznej można skorzystać z zajęć: "Język życia - DNA" i "Kurzowe kotki", natomiast w pracowni fizycznej: "Upakowani materią" oraz "Magnetyczny Elektryk".

Szczegółowe informacje o ofercie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w roku szkolnym 2024/2025 są dostępne na stronie internetowej miejskiej instytucji kultury.

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.