Pobiegną z Panem Kleksem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pobiegną z Panem Kleksem

Miasto, Sport
Data publikacji: 06 czerwca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Bieg z Panem Kleksem - plakat

W ramach Nocnej Dychy Kopernika 8 czerwca 2024 r. odbędzie się również rywalizacja dla najmłodszych entuzjastów aktywności fizycznej - Bieg dla Dzieci Z Panem Kleksem: „Biegać, skakać, latać, pływać, w tańcu, w ruchu wypoczywać”.

Biegi dla dzieci rozpoczną się o godz. 12:00 na parkingu Galerii Copernicus wspólnym odśpiewaniem piosenki pt. „Z poradnika młodego zielarza” z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Dzieci otrzymają także piegi i będą mogły skorzystać z fotobudki, a także skorzystać z innych atrakcji – wszystko pod szyldem Pana Kleksa.

Zawody odbędą się na czterech dystansach, zgodnie z kategoriami wiekowymi: 60 m (dzieci urodzone w latach 2020-2021), 100 m (roczniki 2017-2019), 200 m (roczniki 2014-2016) i 300 m (roczniki 2011-2013).

Dla każdego pierwszego dziecka, które jako pierwsze przekroczy linię mety, w swojej kategorii wiekowej będzie czekała niespodzianka, zaś zdobywcy miejsc I-III otrzymają puchary. Każde dziecko, który ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal.

Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rzecz Fundacji Hospicjum Nadzieja.

Więcej szczegółów na temat trasy, zapisów i regulaminu udziału oraz opłat dostępne na stronie Nocnej Dychy Kopernika.  

Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Miasta Toruń.

Kliknij, aby powiększyć

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Watis inwestuje w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
  Eko, Miasto
  Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.