www.torun.pl

Pobiegły Mikołajki

Miasto, Sport
Data publikacji: 30 listopada 2019
Autor: Małgorzata Litwin

W Toruniu wystartował Festiwal Świętych Mikołajów Fabryki Kopernik. W sobotę 30 listopada 2019 r. jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi, w niedzielę zostanie rozegrany półmaraton, biegi na 5 i 10 km oraz Nordic Walking.

Zabawa z Mikołajem na Rynku Staromiejskim rozpoczęła się już z samego rana na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na milusińskich czekały liczne atrakcje: minipark linowy, diabelski młyn i karuzela łańcuchowa, przysmaki i łakocie na stoiskach oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na scenie prezentowały się przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola "Skrzat". Równocześnie w Domu Harcerza trwały zapisy do Biegu Mikołajka Dla Dzieci.

Sportowa rywalizacja rozpoczęła się o godz. 10.30 na ulicy Szerokiej. Jako pierwsi rundę honorową odbyli goście specjalni wydarzenia: Panda, Miś Polarny, Renifer i Święty Mikołaj. Potem w Biegu Mikołajka na dystansach od 60 do 300 m zmierzyły się dzieci z roczników 2006-2016 w czterech kategoriach wiekowych: 3-4 lata, 5-7 lat, 8-10 lat i 11-13 lat. Zabawy było co niemiara, humory i duch walki dopisywały. Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale i łakocie, a na najlepszych puchary.

Zaś w niedzielę o 12:00 spod pomnika Kopernika wystartuje XVII Półmaraton św. Mikołajów Fabryki Kopernik. Oficjalne rozpoczęcie z udziałem Prezydenta Miasta Torunia zaplanowano o godz. 11:50. Meta biegu usytuowana jest przy Arenie Toruń, a dekoracje zwycięzców nastąpią w godz. 14:00-16:00 w hali bocznej obiektu. Równocześnie odbędą się biegi na 5 i 10 km oraz Nordic Walking.

Biuro zawodów w Arenie Toruń przy ul. Bema 73-89 jest czynne 30 listopada od 15:00 do 20:00 oraz 1 grudnia od 8:00 do 11:00.

Trasa półmaratonu 

Trasa biegu na 10 km 

Trasa biegu na 5 km 

Organizatorem wydarzenia festiwalu jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Maraton Toruński”. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Uwaga na utrudnienia w ruchu! 

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 zachęca do kibicowania biegającym Mikołajom.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.