www.torun.pl

Pobiegły Mikołajki

Miasto, Sport
Data publikacji: 30 listopada 2019
Autor: Małgorzata Litwin

W Toruniu wystartował Festiwal Świętych Mikołajów Fabryki Kopernik. W sobotę 30 listopada 2019 r. jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi, w niedzielę zostanie rozegrany półmaraton, biegi na 5 i 10 km oraz Nordic Walking.

Zabawa z Mikołajem na Rynku Staromiejskim rozpoczęła się już z samego rana na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na milusińskich czekały liczne atrakcje: minipark linowy, diabelski młyn i karuzela łańcuchowa, przysmaki i łakocie na stoiskach oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na scenie prezentowały się przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola "Skrzat". Równocześnie w Domu Harcerza trwały zapisy do Biegu Mikołajka Dla Dzieci.

Sportowa rywalizacja rozpoczęła się o godz. 10.30 na ulicy Szerokiej. Jako pierwsi rundę honorową odbyli goście specjalni wydarzenia: Panda, Miś Polarny, Renifer i Święty Mikołaj. Potem w Biegu Mikołajka na dystansach od 60 do 300 m zmierzyły się dzieci z roczników 2006-2016 w czterech kategoriach wiekowych: 3-4 lata, 5-7 lat, 8-10 lat i 11-13 lat. Zabawy było co niemiara, humory i duch walki dopisywały. Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale i łakocie, a na najlepszych puchary.

Zaś w niedzielę o 12:00 spod pomnika Kopernika wystartuje XVII Półmaraton św. Mikołajów Fabryki Kopernik. Oficjalne rozpoczęcie z udziałem Prezydenta Miasta Torunia zaplanowano o godz. 11:50. Meta biegu usytuowana jest przy Arenie Toruń, a dekoracje zwycięzców nastąpią w godz. 14:00-16:00 w hali bocznej obiektu. Równocześnie odbędą się biegi na 5 i 10 km oraz Nordic Walking.

Biuro zawodów w Arenie Toruń przy ul. Bema 73-89 jest czynne 30 listopada od 15:00 do 20:00 oraz 1 grudnia od 8:00 do 11:00.

Trasa półmaratonu 

Trasa biegu na 10 km 

Trasa biegu na 5 km 

Organizatorem wydarzenia festiwalu jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Maraton Toruński”. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Uwaga na utrudnienia w ruchu! 

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 zachęca do kibicowania biegającym Mikołajom.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.