www.torun.pl

Pobiegli nocą dla wolności

Miasto, Sport
Data publikacji: 18 sierpnia 2019
Autor: Małgorzata Litwin

Ponad 400 osób stanęło 17 sierpnia 2019 r. na starcie drugiego, nocnego biegu, rozegranego w ramach Toruńskich Sztafet Wolności 2019/2020.

Toruńskie Sztafety Wolności to odbywający się już po raz drugi cykl biegów poświęconych tematyce wolności Polski i miasta Torunia. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Run To Run - przy wsparciu miasta Torunia. Ubiegłoroczna edycja sztafet poświęcona była obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Obecna, zatytułowana Toruńskie Biegi Wolności 2019/2020, ma na celu uczczenie 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski. Drugi z biegów, rozegrany w minioną sobotę 17 sierpnia 2019 r., został objęty patronatem Bella Skyway Festival, który już we wtorek 20 sierpnia rozpoczyna się w Toruniu.

Biegacze wystartowali spod Przystani Toruń przy ul. Popiełuszki o godz. 22:00. Do pokonania mieli dystans 5 km. Na liście startowej znalazło się ponad 400 osób, bieg ukończyło 378. W ramach imprezy prowadzona była klasyfikacja drużynowa (męska, żeńska i mieszana). Wyniki tutaj

Uczestnicy biegu otrzymali specjalny medal pamiątkowy. Jego inspiracją była pamiątkowa odznaka Frontu Pomorskiego. Medal jest pokryty warstwą fluorescencyjną - skierowany w stronę światła świeci.

Kolejne biegi w ramach Toruńskich Sztafet Wolności 2019/2020 odbędą się:

 • III edycja: 9 listopada 2019 (sobota)
 • IV edycja: 18 stycznia 2020 (sobota) – FINAŁ

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  Rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Nabór do klas I potrwa od 24 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00                           Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Wzór karty zgłoszenia dziecka obwodowego tutaj...
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 roku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę oraz do klas I szkół podstawowych.
 • 18. edycja akcji Toruń za pół ceny odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r.
 • Do końca 2032 roku powinny zostać usunięte wszystkie eternitowe pokrycia dachowe. Właściciele nieruchomości mogą składać w Urzędzie Miasta Torunia wnioski o dotacje na ten cel.
 • Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna nabór pań chętnych do udziału w XXV edycji Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „Jestem bezpieczna”.
 • Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • 24 lutego 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Rekrutacja potrwa do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00.
 • Rozstrzygnięty został konkurs na rozwój sportu dzieci i młodzieży – dotacje trafią do 59 toruńskich klubów sportowych.
 • 25 lutego 2020 roku prezydent Torunia Michał Zaleski i dyrektor Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage Kazimierz Suwała podpisali akt notarialny, na mocy którego Gmina Miasta Toruń przekazała pod budowę ECF grunt w sąsiedztwie ulic: al św. Jana Pawła II, aleja Solidarności, Czerwona Droga. To tam w 2025 otwarte ma zostać nowoczesne centrum...