www.torun.pl

Po konkursie na Dzień Pokoju

Miasto
Data publikacji: 06 października 2017
Autor: Maria Wesoła

Rozstrzygnięto Miejski Konkurs Plastyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju dla uczniów toruńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Na Konkurs nadesłano 112 prac, z których jury wyłoniło 14 nagrodzonych i 10 wyróżnionych prac w 4 kategoriach wiekowych. Organizatorami Konkursu są Gmina Miasta Toruń oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej – Dom Harcerza.

Konkurs to jeden z przejawów aktywności Torunia w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Miast Orędowników Pokoju (International Association of Peace Messengers Cities, IAPMC). To światowa organizacja, założona w 1996 r. w celu propagowanie idei pokojowej na poziomie lokalnym, poprzez współpracę miast. Podstawowe cele i zadania stowarzyszenia to dążenie do porozumienia między narodami, zwalczanie wojen, głodu i klęsk żywiołowych, promowanie postaw godności i szacunku człowieka, powszechne uznawanie Deklaracji Praw Człowieka i zwalczanie broni masowego rażenia.

Toruń jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju od roku 2011, który obchodziliśmy pod hasłem „Toruń miastem pokoju” jako Rok Pierwszego i Drugiego Pokoju Toruńskiego. W maju 2014 r. Toruń gościł członków Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju. Co roku we wrześniu w Toruniu organizowane są wydarzenia, których celem jest promocja idei pokoju wśród mieszkańców Torunia, szczególnie dzieci i młodzieży.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.