www.torun.pl

Po konkursie na Dzień Pokoju

Miasto
Data publikacji: 06 października 2017
Autor: Maria Wesoła

Rozstrzygnięto Miejski Konkurs Plastyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju dla uczniów toruńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Na Konkurs nadesłano 112 prac, z których jury wyłoniło 14 nagrodzonych i 10 wyróżnionych prac w 4 kategoriach wiekowych. Organizatorami Konkursu są Gmina Miasta Toruń oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej – Dom Harcerza.

Konkurs to jeden z przejawów aktywności Torunia w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Miast Orędowników Pokoju (International Association of Peace Messengers Cities, IAPMC). To światowa organizacja, założona w 1996 r. w celu propagowanie idei pokojowej na poziomie lokalnym, poprzez współpracę miast. Podstawowe cele i zadania stowarzyszenia to dążenie do porozumienia między narodami, zwalczanie wojen, głodu i klęsk żywiołowych, promowanie postaw godności i szacunku człowieka, powszechne uznawanie Deklaracji Praw Człowieka i zwalczanie broni masowego rażenia.

Toruń jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju od roku 2011, który obchodziliśmy pod hasłem „Toruń miastem pokoju” jako Rok Pierwszego i Drugiego Pokoju Toruńskiego. W maju 2014 r. Toruń gościł członków Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju. Co roku we wrześniu w Toruniu organizowane są wydarzenia, których celem jest promocja idei pokoju wśród mieszkańców Torunia, szczególnie dzieci i młodzieży.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Spotkania z mieszkańcami 2020
  Biznes, Drogi, Inwestycje, Kultura, Miasto, MZK, Sport
  Od 17 lutego do 26 marca prezydent Torunia Michał Zaleski spotka się z mieszkańcami toruńskich osiedli. Prezydent zaprasza do rozmowy wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta.
 • Biznes, Miasto
  Na sprzedaż idzie kolejna nieruchomość w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. Atrakcyjny teren przy ul. Przelot będzie do wzięcia już 31 marca 2020 roku.
 • Drogi, Inwestycje
  Od prawie 123 mln zł do ponad 145 mln zł wahają się oferty złożone w przetargu na rozbudowę mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Kontraktem zainteresowane są trzy konsorcja.
 • Miasto
  14 lutego 2020 roku członkowie V kadencji Rady Działalności Pożytku Publicznego rozpoczęli pracę. Do 2022 roku 18 osób będzie zajmowało się m.in. współpracą Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi.
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2020 roku trwać będzie ogólnopolska akcja „e-PIT”. Dzięki kampanii złożenie rocznego rozliczenia ma być dużo łatwiejsze.
 • W ramach akcji, która odbyła się 14 lutego 2020 r. na Rudaku, rozdanych zostało 150 budek lęgowych dla ptaków. Warunkiem otrzymania budki było przyniesienie co najmniej 30 butelek plastikowych.
 • W poniedziałek 10 lutego 2020 roku, Klub Sportowy Toruń SA rozpoczyna sprzedaż biletów na 2020 Torun FIM Speedway Grand Prix of Poland.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 5 marca zaprasza na wieczór dla kobiet. W centrum nauki będzie można sporo dowiedzieć się m.in. o naturalnym wyglądzie w modzie, makijażu i kosmetykach.
 • 28 lutego 2020 roku Justyna Wileńska obejmie stanowisko dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego. Komisja konkursowa jednogłośnie rekomendowała jej kandydaturę.
 • 16 marca w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zostanie zainaugurowany „Tydzień Mózgu” w Toruniu. Przez siedem dni będzie można uczestniczyć w wykładach poświęconych m.in. neuronauce, mózgowej pornografii, sztucznej inteligencji oraz funkcjom poznawczym osób przewlekle chorych.  Międzynarodowy Tydzień Mózgu (Brain Awareness Week) to organizowana...
 • Aż pięć firm jest zainteresowanych budową kolejnego odcinka ścieżki rowerowej, która połączy Bydgoskie Przedmieście z Osadą Leśną na Barbarce.
 • 19 lutego 2020 o godz. 17:00 w Sali mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbędą się uroczystości związane z 547. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.
 • 15 lutego 2020 roku odbyła się Gala Żeglarska Toruńskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Wydarzenie, które odbyło się w Przystani AZS Toruń, stanowiło podsumowanie sezonu sportowego dzieci i młodzieży 2019.