www.torun.pl

Po konkursie na Dzień Pokoju

Miasto
Data publikacji: 06 października 2017
Autor: Maria Wesoła

Rozstrzygnięto Miejski Konkurs Plastyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju dla uczniów toruńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Na Konkurs nadesłano 112 prac, z których jury wyłoniło 14 nagrodzonych i 10 wyróżnionych prac w 4 kategoriach wiekowych. Organizatorami Konkursu są Gmina Miasta Toruń oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej – Dom Harcerza.

Konkurs to jeden z przejawów aktywności Torunia w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Miast Orędowników Pokoju (International Association of Peace Messengers Cities, IAPMC). To światowa organizacja, założona w 1996 r. w celu propagowanie idei pokojowej na poziomie lokalnym, poprzez współpracę miast. Podstawowe cele i zadania stowarzyszenia to dążenie do porozumienia między narodami, zwalczanie wojen, głodu i klęsk żywiołowych, promowanie postaw godności i szacunku człowieka, powszechne uznawanie Deklaracji Praw Człowieka i zwalczanie broni masowego rażenia.

Toruń jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju od roku 2011, który obchodziliśmy pod hasłem „Toruń miastem pokoju” jako Rok Pierwszego i Drugiego Pokoju Toruńskiego. W maju 2014 r. Toruń gościł członków Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju. Co roku we wrześniu w Toruniu organizowane są wydarzenia, których celem jest promocja idei pokoju wśród mieszkańców Torunia, szczególnie dzieci i młodzieży.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.