www.torun.pl

Płukanie ciepłociągu na Skarpę

Inwestycje
Data publikacji: 09 sierpnia 2019
Autor: Małgorzata Litwin

W piątek 9 sierpnia 2019 r. po godz. 13:00 rozpoczęto płukanie wybudowanego w tym roku 5-kilometrowego ciepłociągu, prowadzącego od elektrociepłowni do osiedla Na Skarpie.

Płukanie sieci jest czynnością standardową, stanowiącą ostatni etap przed uruchomieniem nowego ciepłociągu i włączeniem go do eksploatacji. We wrześniu br. właśnie tym nowo wybudowanym ciepłociągiem PGE Toruń dostarczy ciepło mieszkańcom wschodnich dzielnic miasta.

Płukanie odbywa się na terenie pomiędzy ulicą Twardą a torami kolejowymi Toruń – Sierpc, biegnącymi blisko elektrociepłowni. Miejsce płukania zostało odpowiednio zabezpieczone i wygrodzone przez wykonawcę (Energoterm). Pierwszy etap płukania potrwa około 4-5 godzin. Drugi odbędzie się w tym samym miejscu w poniedziałek (12.08) w godzinach porannych i również potrwa kilka godzin. W wyniku płukania sieci nastąpi wyrzut strumienia wody, następnie mieszanki wodno-powietrznej, a na końcu samego powietrza.

- Nowy ciepłociąg ma szczególne znaczenie dla mieszkańców osiedli Na Skarpie i Rubinkowo, gdyż dzięki jego budowie budynki osiedli są zasilane w ciepło „pierścieniowo”, czyli z dwóch niezależnych stron - wyjaśnia Julita Karpińska, główny specjalista ds. komunikacji PGE Toruń. - Powstały w wyniku inwestycji system zasilania znacząco poprawia bezpieczeństwo dostaw ciepła dla nie tylko wschodniej części miasta, ale całego Torunia.

Fot. PGE Toruń

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Kultura, Miasto
  8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • 14 grudnia 2019 roku w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się konferencja „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju”. Wśród gości specjalnych był między innymi wicepremier Jacek Sasin.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • 14 grudnia 2019 roku, podczas 18. Koncertu Specjalnego Pamięci Grzegorza Ciechowskiego wręczono Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia. Odebrał ją Ralph Kaminski. Koncert w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa był punktwm kulminacyjnym 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.