www.torun.pl

Płaska już z rondem

Drogi, Inwestycje
Data publikacji: 26 marca 2020
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko

Trwa II etap przebudowy ul. Płaskiej w Toruniu. W rejonie ul. Szymańskiego trwają roboty wodno-kanalizacyjne. Budowane są wjazdy do posesji i miejsca parkingowe. Inwestycja jest realizowana na odcinku 980 metrów i potrwa do lipca 2020 r.

To kolejna ulica budowana przez miasto w ramach uzbrajania terenów inwetycyjnych w rejonie dawnej Elany. Jej przebudowa została podzielona na etapy. W 2016 r. przebudowany został odcinek ul. Płaskiej od wjazdu przy stacji paliw przy ul. Równinnej do skrzyżowania z ul. Twardą. Jezdnia z trylinki ustąpiła miejsca nawierzchni z mieszanki asfaltowej. W ramach inwestycji wykonano nowy chodnik i zjazdy do posesji. Zbudowana też została kanalizacja sanitarna i deszczowa oraz oświetlenie uliczne.

Na początkowym fragmencie ul. Płaskiej, z uwagi na planowaną rozbudowę układu drogowego Płaska - Równinna - Morwowa, od ul. Równinnej do wjazdu przy stacji paliw przy ul. Równinnej wykonano nakładkę bitumiczną, aby poprawić komfort jazdy i odprowadzanie wód deszczowych.

II etap prac, który jest w trakcie realizacji, obejmuje odcinek od ul. Twardej do Szymańskiego. Na całym odcinku wykonana będzie jezdnia bitumiczna. Dla pieszych powstaje chodnik z kostki betonowej. W ramach inwestycji montowane jest oświetlenie i przebudowana kanalizacja teletechniczna. Na skrzyżowaniu Płaskiej i Twardej powstało rondo. Obecnie trwają roboty wodno-kanalizacyjne i układanie sieci sanitarnej. Roboty są prowadzone odcinkami - po wykonaniu odwodnienia od razu wykonywana jest konstrukcja jezdni i ustawiane są krawężniki. Roboty te są realizowane na głównym odcinku ulicy Płaskiej, w rejonie ulicy Szymańskiego. Równolegle powstają miejsca postojowe i wjazdy do firm.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.