www.torun.pl

Płaska już z rondem

Drogi, Inwestycje
Data publikacji: 26 marca 2020
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko

Trwa II etap przebudowy ul. Płaskiej w Toruniu. W rejonie ul. Szymańskiego trwają roboty wodno-kanalizacyjne. Budowane są wjazdy do posesji i miejsca parkingowe. Inwestycja jest realizowana na odcinku 980 metrów i potrwa do lipca 2020 r.

To kolejna ulica budowana przez miasto w ramach uzbrajania terenów inwetycyjnych w rejonie dawnej Elany. Jej przebudowa została podzielona na etapy. W 2016 r. przebudowany został odcinek ul. Płaskiej od wjazdu przy stacji paliw przy ul. Równinnej do skrzyżowania z ul. Twardą. Jezdnia z trylinki ustąpiła miejsca nawierzchni z mieszanki asfaltowej. W ramach inwestycji wykonano nowy chodnik i zjazdy do posesji. Zbudowana też została kanalizacja sanitarna i deszczowa oraz oświetlenie uliczne.

Na początkowym fragmencie ul. Płaskiej, z uwagi na planowaną rozbudowę układu drogowego Płaska - Równinna - Morwowa, od ul. Równinnej do wjazdu przy stacji paliw przy ul. Równinnej wykonano nakładkę bitumiczną, aby poprawić komfort jazdy i odprowadzanie wód deszczowych.

II etap prac, który jest w trakcie realizacji, obejmuje odcinek od ul. Twardej do Szymańskiego. Na całym odcinku wykonana będzie jezdnia bitumiczna. Dla pieszych powstaje chodnik z kostki betonowej. W ramach inwestycji montowane jest oświetlenie i przebudowana kanalizacja teletechniczna. Na skrzyżowaniu Płaskiej i Twardej powstało rondo. Obecnie trwają roboty wodno-kanalizacyjne i układanie sieci sanitarnej. Roboty są prowadzone odcinkami - po wykonaniu odwodnienia od razu wykonywana jest konstrukcja jezdni i ustawiane są krawężniki. Roboty te są realizowane na głównym odcinku ulicy Płaskiej, w rejonie ulicy Szymańskiego. Równolegle powstają miejsca postojowe i wjazdy do firm.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.