Plan dot. rejonu ulic Waryńskiego i Sobieskiego przyjęty | www.torun.pl

Plan dot. rejonu ulic Waryńskiego i Sobieskiego przyjęty

Eko, Miasto
Data publikacji: 16 grudnia 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Radni przyjęli miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych przy ul. Sobieskiego i ul. Waryńskiego podczas 37. sesji w dniu 16 grudnia 2021 r.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych przy ul. Sobieskiego i ul. Waryńskiego w Toruniu obejmuje zachodnią część Jakubskiego Przedmieścia, w tym: zabudowę mieszkaniową wielorodzinną (południową część osiedla „Słoneczne Tarasy"), dwa obiekty handlowe z towarzyszącym parkingiem i niezagospodarowany teren na ich zapleczu, hurtownię materiałów budowlanych i kompleks garaży, cmentarz parafialny p.w. św. Jakuba, tereny zieleni: park miejski „Glazja" i Fort Jakuba oraz ulicę Traugutta z linią tramwajową i ul. Waryńskiego. Jest tam także zarezerwowany korytarz dla przeprawy mostowej w osi mostu dawnej ul. Waryńskiego do ronda Pokoju Toruńskiego.

- Ostatecznie dotychczasowe opracowania spotkały się z kontrowersjami ze strony zarówno mieszkańców, jak i instytucji opiniujących i uzgadniających. W związku z tym zapadły decyzje, aby maksymalnie ograniczyć ingerencje w krajobraz miasta, w park Glazja i cmentarz. Zrezygnowano z trasowania tego odcinka na północ, połączono most przez Wisłę do ronda Pokoju Toruńskiego. W tym celu niezbędny jest korytarz, który zapewni możliwość realizacji tego odcinka drogi do mostu na północno-wschodniej fosy Fortu Jakubawyjaśniała Anna Stasiak, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej podczas 37. sesji Rady Miasta Torunia.

Przyjęty plan miejscowy wskazuje, ale jednocześnie chroni przed innym zagospodarowaniem, „korytarze” dla przebiegu dróg, zwraca jednak uwagę na to, by nie ingerowały one w istniejące tereny zieleni. Wszelkie prace związane z układem drogowym bądź powstaniem czwartego mostu mogą nastąpić w perspektywie kilkudziesięciu lat.

> > > Przejdź do szczegółów dotyczących miejscowego planu zagospodarowanie przestrzennego dla rejonu ulic Waryńskiego i Sobieskiego

Fot. Adam Zakrzewski


Kliknij, aby powiększyć

Najczęściej czytane aktualności

 • Winda budowana przy podporze mostu
  Inwestycje
  Windy i klatki schodowe to nowy element wykonywany w ramach rozbudowy mostu drogowego im. marszałka J. Piłsudskiego.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski, starosta powiatowy Marek Olszewski i poseł Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania ws. szynobusu
  Miasto
  Szynobus kursujący na trasie linii kolejowej nr 27 na odcinku od Torunia Wschodniego do Czernikowa – to plan, by ułatwić dojazd do pracy i szkoły mieszkańcom gmin położonych na wschód od miasta.
 • Na zdjęciu: łyżwiarka Ekaterina Kurakova w błękitnej sukience występuję podczas mistrzostw Europy
  Miasto, Sport
  Zawodniczka toruńskiego klubu MKS Axel Ekaterina Kurakova zajęła 5. miejsce w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Jest to najlepszy wynik w historii występów polskich solistek podczas tej imprezy (204,73 pkt).
 • Na zdjęciu: wizualizacja nowej inwestycji - hala
  Biznes, Miasto
  Branżowy serwis PropertyNews.pl w jednym z najnowszych artykułów informuje o inwestycji White Star Logistics w Toruniu. Informacja pojawiła się również w oficjalnym serwisie internetowym inwestora.
 • Kultura, Miasto
  Orkiestra Wojskowa w Toruniu zaprasza na okolicznościowy koncert karnawałowy. Darmowe wejściówki można odbierać w siedzibie Orkiestry.
 • Na zdjęciu: biegacze na mecie
  Miasto, Sport
  Jedenasta edycja toruńskiej dyszki i towarzyszącej piątki, wzorem edycji przed pandemią, odbędzie się na wiosnę – 15 maja 2022 roku.
 • Od maja 2021 r. można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji w wybranych punktach w Toruniu. Sprawdź, gdzie możesz otrzymać dawkę szczepionki (także trzecią przypominającą oraz dla dzieci w wieku 5-11 lat) od ręki w tym tygodniu!
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (10-16 stycznia 2022 r.) potwierdzono 525 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Siedemnaście osób zmarło w naszym mieście, w tym 2 wyłącznie w wyniku COVID-19, bez chorób współistniejących.
 • Koncert "Wieczór polski Kilar/ Dębski/ Lorenc/ Wesołowski", połączony z wręczeniem medali 100-lecia, uświetnił 16 stycznia 2022 r. rozpoczynające się w Toruniu obchody 102. rocznicy powrotu miasta do wolnej Polski.
 • Scenki z życia hallerczyków, pokazy wyszkolenia ułańskiego i musztry konnej czyli Halleriada 2022 zainaugurowała 16 stycznia 2022 r. obchody 102. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Od nocy w niedzielę i przez cały poniedziałek 17 stycznia 2022 r. w Toruniu spodziewany jest silny wiatr! - ostrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Piątkowe "Ferie na start" przyciągnęły na sezonowe lodowisko na Skarpie spore grono spragnionych wrażeń najmłodszych torunian. Było warto!
 • Uroczystym spotkaniem i pamiątkowymi medalami miasto Toruń nagrodziło firmy i osoby zaangażowane w rozwój i wsparcie toruńskiego sportu.
 • Kolejna inwestycja przy ul. Świdnickiej na Abisynii. Na kupionym od miasta gruncie swoją nową siedzibę buduje firma M.G.B Firma pokazała już wizualizacje budynków, jakie powstają w strefie gospodarczej „Toruń-Wchód”. W procesie inwestycyjnym z przedsiębiorstwem współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.