Plac Daszyńskiego na Mikołajki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Plac Daszyńskiego na Mikołajki

Drogi, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 04 grudnia 2013
Autor: Sylwia Derengowska

W najbliższy piątek, 6 grudnia 2013 r. po południowym szczycie około godz. 18:00, drogowcy włączą sygnalizację świetlną na placu Daszyńskiego. Do ruchu zostanie oddany nowy układ drogowy, który powstał na placu.  Przejedziemy przez trzypoziomowe skrzyżowanie  umożliwiające bezkolizyjne poruszanie się pojazdów w różnych kierunkach.

W relacji ul. Wschodnia – nowy most (w obu kierunkach) drogę pokonamy przejeżdżając przez tunel, który powstał pod placem Daszyńskiego Tunel i nowy most zostaną otwarte dla ruchu 09.12.2013 r. w godzinach popołudniowych. Dla zwiększenia przepustowości na placu zostały wydzielone prawo i lewoskręty. Od sierpnia kierowcy jeżdżą po estakadzie, która zapewnia przejazd z ul. Żółkiewskiego w kierunku osiedla Rubinkowo.

- Zmiany te budzą zainteresowanie wśród mieszkańców, którzy bardzo często zwracają się do nas z zapytaniem: jak będziemy jeździć? W odpowiedzi na te głosy przygotowaliśmy 25 krótkich animacji pokazujących zalecane trasy przejazdu w różnych relacjach, jakie będą możliwe na placu Daszyńskiego. Animacje te są dostępne na stronach internetowych www.most.torun.pl, www.mzd.torun.pl, www.torun.pl - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD.

Animacje wykonane na planszach, które pokazują docelowy układ drogowy na placu Daszyńskiego. Przejazd w różnych kierunkach pokonuje czerwone auto. Choć jest to wirtualna podróż mająca charakter poglądowy, nie różni się ona niczym od tego z czym zetkniemy się siadając za kierownicą w rzeczywistości.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 15. edycja festiwalu Sztuki Natury. W toruńskich galeriach i centrach kultury można podziwiać wystawy sztuk wizualnych inspirowanych przyrodą.
 • Kultura, Miasto
  Silnie związane z Toruniem flisackie tradycje zostały wpisane na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!
 • Na zdjęciu: charakterystyczny biały namiot, którym stanowi zadaszenie nad boiskiem na osiedlu Przy Skarpie
  Miasto, Sport
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbudował i ponownie postawił powłokę nad pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Przy Skarpie. Charakterystyczny biały balon, a mówiąc fachowo, powłoka pneumatyczna, jest z powrotem na swoim miejscu.
 • Miasto
  Niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj zgodnie z tradycją rozpocznie w Mikołajki, 6 grudnia 2022 r. kursowanie po ulicach Torunia. Podczas jego pierwszego przejazdu nie zabraknie niespodzianek.
 • Zdjęcie przedstawia dzieci w czapkach św. Mikłaja biegnące ulicą Szeroką
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. wystartuje jubileuszowy XX FESTIWAL BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW. Dzień wcześniej, 3 grudnia 2022 r., na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00 – 12:30, odbędą się imprezy dla dzieci, w tym BIEG MIKOŁAJKA.
 • Bieg Św. Mikołajów w Toruniu odbędzie się 4 grudnia.
  Miasto
  W najbliższą niedzielę 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 11.30 do 14.30 ulicami Torunia pobiegną Święci Mikołajowie.
 • Prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na odcinku od pl. NOT do przejazdu kolejowo-drogowo-tramwajowego na ul. Legionów zaawansowanie robót wynosi 64 procent, a dalej – od przejazdu wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego – 80 procent.
 • Zawodnicy klubu sportowego Laguna 24 Toruń walczyli o medale w finale Klubowego Pucharu Polski i jednocześnie Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Zdobyli 32 medale indywidualne i 4 medale w sztafetach.
 • Pod Pomnikiem Artylerii Polskiej oraz na terenie poligonu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przez dwa dni odbywały się uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
 • Apel o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w zgromadzeniu dla nich rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy w walczącym kraju wystosował prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • W Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro przy ul. Konopnickiej 13 odbyło się bezpłatne szkolenie dot. tworzenia wartościowych treści w sieci. Warsztaty były częścią programu Firmy Jutra prowadzonego przez Google, PFR i OChK.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał prestiżowe, najwyższe wyróżnienie - Status Diamentowy od Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej za leczenie udarów mózgu w III kwartale 2022 roku.
 • W związku z obchodami święta Radia Maryja w sobotę 3 grudnia 2022 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • 1 grudnia 2022 r. minęła 28. rocznica śmierci Honorowej Obywatelki Torunia Wandy Szuman, nestorki toruńskiej pedagogiki, twórczyni miejscowego oddziału PCK i pionierki rehabilitacji osób niepełnosprawnych.