Piłkarze na… piasku | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Piłkarze na… piasku

Miasto, Sport
Data publikacji: 25 lipca 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W najbliższy weekend 27-28 lipca 2019 r. czekają nas sportowe emocje na… plaży! Do tej pory piasek w naszym mieście zarezerwowany był dla siatkarzy zmagających się w ramach turnieju „Plaża Gotyku”. Tym razem, po raz pierwszy w Toruniu, na piaskowej nawierzchni sprawdzą się piłkarze nożni, a wszystko to za sprawą turnieju pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W sobotę i w niedzielę na boisku przy Centrum Handlowym Toruń Plaza piłkarze z całego kraju rywalizować będą w ramach drugiego i zarazem ostatniego turnieju I ligi beach soccera.

Spośród dziewięciu zespołów, które rywalizują w tym roku w I lidze, dwie najlepsze ekipy uzyskują promocję do piaskowej ekstraklasy. O awans do elity z pewnością powalczą również zawodnicy Football Clubu Toruń, który oprócz włączenia się w organizację turnieju, postanowił również wystawić swój zespół w rozgrywkach. Podopieczni Marcina Mikołajewicza po pierwszym turnieju w Białymstoku zajmują trzecią lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 6 punktów i stratą zaledwie trzech oczek do miejsca premiowanego awansem.

Warto wspomnieć, że Mikołajewicz w swym zespole, oprócz zawodników znanych z występów w barwach FC Toruń w Futsal Ekstraklasie, zgromadził piłkarzy związanych z naszym miastem. Na piasku ujrzymy między innymi zawodników Toruńskiej Akademii Futsalu czy też Pomorzanina Toruń. Sami zainteresowani zapowiadają, że zrobią wszystko, by jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością i awansować do elity - w tym celu pomarańczowo-czarnych mają wspomóc m.in. trener bramkarzy Elany Toruń, Nicolae Neagu czy też sam trener FC Toruń, Łukasz Żebrowski.

Piłka nożna plażowa to sport, który w naszym kraju cieszy się rosnącą popularnością. Reprezentacja Polski coraz częściej występuje na dużych imprezach rangi międzynarodowej, a i w lato można spotkać na plażach coraz więcej piłkarzy. Typowy mecz beach soccera trwa trzy tercje po 12 minut czasu niezatrzymywanego, w każdej drużynie występuje po 4 zawodników i bramkarz. W przypadku remisu, rozgrywana jest trzyminutowa dogrywka.

Weekendowy turniej rozpocznie się w sobotę 27 lipca o godzinie 10:00 i potrwa do niedzieli 28 lipca do godz. 19:00. Wszystkie mecze rozgrywane są na piaskowym boisku przy CH Toruń Plaza, a wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie jest współfinansowane przy Urząd Miasta Torunia.

Plan gier:

 • sobota:

- 10:00 Termy Poddębice – FC Toruń
- 11:00 Hetman Tykocin - Zgoda Chodecz
- 12:00 Sośnica Gliwice – Heiro Rzeszów
- 13:00 Kotwica Kołobrzeg – Zdrowie Gawrolin
- 15:00 Rapid Lublin – FC Toruń
- 16:00 Termy Poddębice – Zgoda Chodecz
- 17:00 Hetman Tykocin – Sośnica Gliwice
- 18:00 Heiro Rzeszów – Kotwica Kołobrzeg
- 19:00 Zdrowie Garwolin – Rapid Lublin

 • niedziela:

- 9:00 Sośnica Gliwice – Termy Poddębice
- 10:00 Zgoda Chodecz – Kotwica Kołobrzeg
- 11:00 Rapid Lublin – Hetman Tykocin
- 12:00 Zdrowie Garwolin – Heiro Rzeszów
- 13:00 FC Toruń – Sośnica Gliwice
- 15:00 Kotwica Kołobrzeg – Termy Poddębice
- 16:00 Zgoda Chodecz – Rapid Lublin
- 17:00 Heiro Rzeszów - Hetman Tykocin
- 18:00 FC Toruń – Zdrowie Garwolin

Toruń - Europejskie Miasto Sportu 2019  zaprasza wszystkich kibiców do dopingowania naszym piłkarzom.Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.