www.torun.pl

Pierwszy projekt zrealizowany

Miasto
Data publikacji: 15 lipca 2014
Autor: Bartłomiej Oleszek

„Ruch i rekreacja na Rudelce” to pierwszy projekt zrealizowany w ramach budżetu partycypacyjnego. 15 lipca tor saneczkowy i siłownia zewnętrzna zostały oddane do użytku.

Jest to pierwsza inwestycja zrealizowana w ramach budżetu partycypacyjnego Torunia na 2014 r. Projekt „Ruch i rekreacja na Rudelce” zlokalizowany jest na torze saneczkowym Zajęcze Góry oraz plac u wlotu toru Rudelka przy Rondzie Hoffmana. Polegał on na stworzeniu terenu rekreacyjnego dla mieszkańców, odnowieniu toru saneczkowego oraz ogrodzeniu krzewami placyku u wylotu toru i wybudowaniu siłowni plenerowej.

Zbigniew Fiderewicz, zastępca prezydenta Torunia; Szczepan Burak, dyrektor Wydziału Środowiska i Zieleni i Jerzy Nasiłowski, przedstawiciel wykonawcy firmy TAXLAS

- Jako dziecko korzystałem z Rudelki i cieszę się, że ruch i rekreacja wracają w to kultowe dla torunian miejsce - mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz. Dbajmy o inwestycje, których pomysłodawcami są sami mieszkańcy tak, aby służyły nam jak najdłużej.

Zgodnie z projektem wnioskodawców wyremontowano i wymodelowano tor saneczkowy. Powstało również pięć podwójnych urządzeń do ćwiczeń (rower i jeździec, biegacz i orbiterek, prasa nożna i wioślarz, wyciąg i krzesło, surfer i twister) oraz stojaki na rowery .

>>Zobacz mapę realizowanych projektów w budżecie parcycypacyjnym na rok 2014 r.<<

- Pomysł podpowiedziała mi żonamówi autor projektu, Jakub Gołębiewski. Cieszę się i gratuluję całemu Toruniowi wybrania tego projektu, który służyć będzie nam wszystkim. Takie realizacje w ramach budżetu partycypacyjnego to forma współzarządzania miastem.

Autor projektu "Ruch i rekreacja na Rudelce", Jakub Gołębiewski z córką

Wykonano pierwszy etap zadania „Ruch i rekreacja na Rudelce”. Druga część, związana z nasadzeniami i zielenią, przeprowadzona zostanie na jesień, w okresie sprzyjającym tym pracom.

- Oddanie projektu zbiega się też z otwarciem hali sportowo-widowiskowej, z poszerzaniem terenów rekreacyjnych wokół niej –
mówi Szczepan Burak, dyrektor Wydziału Środowiska i Zieleni. Zrealizowany projekt jest jednym z czterech zadań budżetu partycypacyjnego realizowanych przez ten Wydział.

Projekt w głosowaniu miał oznaczenie B0045 i znalazł się na liście Bydgoskiego Przedmieścia. Został wybrany 448 głosami. Jest to jeden z trzech projektów realizowanych na tym osiedlu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Toruń w dniu pogrzebu śp. prezydenta Pawła Adamowicza, fot. Małgorzata Litwin
  Kultura, Miasto
  Torunianie łączyli się w sobotę 19 stycznia 2019 r. w żałobie z mieszkańcami Gdańska i całej Polski podczas ostatniej drogi śp. prezydenta Pawła Adamowicza.
 • Kultura, Miasto
  Uroczysty przemarsz i apel, odsłonięcie zegara stulecia oraz kwiaty pod pomnikami bohaterów toruńskiej niepodległości uczciły 18 stycznia 2019 roku 99. rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski po latach zaboru pruskiego.
 • Miasto
  Na fasadzie budynku Urzędu Miasta Torunia 18 stycznia 2019 r. został odsłonięty specjalny, okolicznościowy zegar stulecia z wizerunkiem gen. Józefa Hallera.
 • Unieważnienie przetargu
  Miasto
  W imieniu Prezydenta Miasta Torunia, zastępca prezydenta Andrzej Rakowicz podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na prowadzenie miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Przybyszewskiego 3.
 • W Dworze Artusa zaplanowano transmisję z pogrzebu
  Miasto
  W sobotę 19 stycznia 2019 roku w Gdańsku odbędzie się pogrzeb zmarłego w poniedziałek Pawła Adamowicza. W uroczystościach weźmie udział delegacja z Torunia, na czele z prezydentem Michałem Zaleskim. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie obejrzeć relację z uroczystości informujemy o transmisji w Dworze Artusa.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W związku z ogłoszoną żałobą narodową wiele wydarzeń podczas nadchodzącego weekendu w Toruniu zostało odwołanych lub przełożonych. Odbędą się tylko te, które nie naruszają powagi tych dni.
 • Lodowiska, baseny, orliki bezpłatnie lub w cenach ulgowych, a także kibicowanie podczas meczów toruńskich drużyn - to niektóre elementy oferty sportowej dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe 2019.
 • We wszystkich klasach w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń zorganizowane zostaną lekcję dotyczące tzw. „mowy nienawiści” i jej wpływowi na kształtowanie postaw dzieci i młodzieży.
 • 18 stycznia 2019 roku torunianie świętują 99. rocznicę powrotu miasta do Rzeczypospolitej. Tego dnia zaplanowano szereg wydarzeń w tym uroczystości wojskowe i odsłonięcie okolicznościowego zegara na frontonie budynku urzędu miasta.
 • Poniżej prezentujemy dane teleadresowe przychodni WOMP w Toruniu, w związku ze zmianami dot. Akademickiej Przychodni Lekarskiej.
 • W trakcie remontu mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego będziemy korzystać z przeprawy tymczasowej - jest decyzja w tej sprawie. Minister Energii podjął decyzję o nieodpłatnym udostępnieniu na rzecz Gminy Miasta Toruń konstrukcji składanego mostu drogowego typu DMS-65 o długości 1722 m wraz z kompletem 74 podpór oraz elementami i sprzętem...
 • Złożenie kwiatów na grobie dra Ottona Steinborna i pod pomnikiem Stefana Łaszewskiego zainaugurowało w piątek 18 stycznia 2019 roku obchody 99. rocznicy powrotu Torunia do Rzeczypospolitej. W programie dnia są jeszcze m.in. uroczystości pod pomnikiem gen. Hallera, na Rynku Staromiejskim i w Dworze Artusa.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski wziął udział w konferencji prasowej dot. XIX Dnia Papieskiego i obozów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", z których jeden odbędzie się w Toruniu.
 • Podczas 3. sesji w dniu 10 stycznia 2019 roku radni jednomyślnie uchwalili budżet miasta Torunia na rok 2019 i Wieloletnią Prognozę Finansową miasta na lata 2019-2044.