Pierwszy projekt zrealizowany | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Pierwszy projekt zrealizowany

Miasto
Data publikacji: 15 lipca 2014
Autor: Bartłomiej Oleszek

„Ruch i rekreacja na Rudelce” to pierwszy projekt zrealizowany w ramach budżetu partycypacyjnego. 15 lipca tor saneczkowy i siłownia zewnętrzna zostały oddane do użytku.

Jest to pierwsza inwestycja zrealizowana w ramach budżetu partycypacyjnego Torunia na 2014 r. Projekt „Ruch i rekreacja na Rudelce” zlokalizowany jest na torze saneczkowym Zajęcze Góry oraz plac u wlotu toru Rudelka przy Rondzie Hoffmana. Polegał on na stworzeniu terenu rekreacyjnego dla mieszkańców, odnowieniu toru saneczkowego oraz ogrodzeniu krzewami placyku u wylotu toru i wybudowaniu siłowni plenerowej.

Zbigniew Fiderewicz, zastępca prezydenta Torunia; Szczepan Burak, dyrektor Wydziału Środowiska i Zieleni i Jerzy Nasiłowski, przedstawiciel wykonawcy firmy TAXLAS

- Jako dziecko korzystałem z Rudelki i cieszę się, że ruch i rekreacja wracają w to kultowe dla torunian miejsce - mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz. Dbajmy o inwestycje, których pomysłodawcami są sami mieszkańcy tak, aby służyły nam jak najdłużej.

Zgodnie z projektem wnioskodawców wyremontowano i wymodelowano tor saneczkowy. Powstało również pięć podwójnych urządzeń do ćwiczeń (rower i jeździec, biegacz i orbiterek, prasa nożna i wioślarz, wyciąg i krzesło, surfer i twister) oraz stojaki na rowery .

>>Zobacz mapę realizowanych projektów w budżecie parcycypacyjnym na rok 2014 r.<<

- Pomysł podpowiedziała mi żonamówi autor projektu, Jakub Gołębiewski. Cieszę się i gratuluję całemu Toruniowi wybrania tego projektu, który służyć będzie nam wszystkim. Takie realizacje w ramach budżetu partycypacyjnego to forma współzarządzania miastem.

Autor projektu "Ruch i rekreacja na Rudelce", Jakub Gołębiewski z córką

Wykonano pierwszy etap zadania „Ruch i rekreacja na Rudelce”. Druga część, związana z nasadzeniami i zielenią, przeprowadzona zostanie na jesień, w okresie sprzyjającym tym pracom.

- Oddanie projektu zbiega się też z otwarciem hali sportowo-widowiskowej, z poszerzaniem terenów rekreacyjnych wokół niej –
mówi Szczepan Burak, dyrektor Wydziału Środowiska i Zieleni. Zrealizowany projekt jest jednym z czterech zadań budżetu partycypacyjnego realizowanych przez ten Wydział.

Projekt w głosowaniu miał oznaczenie B0045 i znalazł się na liście Bydgoskiego Przedmieścia. Został wybrany 448 głosami. Jest to jeden z trzech projektów realizowanych na tym osiedlu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 15. edycja festiwalu Sztuki Natury. W toruńskich galeriach i centrach kultury można podziwiać wystawy sztuk wizualnych inspirowanych przyrodą.
 • Kultura, Miasto
  Silnie związane z Toruniem flisackie tradycje zostały wpisane na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!
 • Na zdjęciu: charakterystyczny biały namiot, którym stanowi zadaszenie nad boiskiem na osiedlu Przy Skarpie
  Miasto, Sport
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbudował i ponownie postawił powłokę nad pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Przy Skarpie. Charakterystyczny biały balon, a mówiąc fachowo, powłoka pneumatyczna, jest z powrotem na swoim miejscu.
 • Miasto
  Niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj zgodnie z tradycją rozpocznie w Mikołajki, 6 grudnia 2022 r. kursowanie po ulicach Torunia. Podczas jego pierwszego przejazdu nie zabraknie niespodzianek.
 • Zdjęcie przedstawia dzieci w czapkach św. Mikłaja biegnące ulicą Szeroką
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. wystartuje jubileuszowy XX FESTIWAL BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW. Dzień wcześniej, 3 grudnia 2022 r., na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00 – 12:30, odbędą się imprezy dla dzieci, w tym BIEG MIKOŁAJKA.
 • Bieg Św. Mikołajów w Toruniu odbędzie się 4 grudnia.
  Miasto
  W najbliższą niedzielę 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 11.30 do 14.30 ulicami Torunia pobiegną Święci Mikołajowie.
 • Prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na odcinku od pl. NOT do przejazdu kolejowo-drogowo-tramwajowego na ul. Legionów zaawansowanie robót wynosi 64 procent, a dalej – od przejazdu wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego – 80 procent.
 • Zawodnicy klubu sportowego Laguna 24 Toruń walczyli o medale w finale Klubowego Pucharu Polski i jednocześnie Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Zdobyli 32 medale indywidualne i 4 medale w sztafetach.
 • Pod Pomnikiem Artylerii Polskiej oraz na terenie poligonu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przez dwa dni odbywały się uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
 • Apel o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w zgromadzeniu dla nich rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy w walczącym kraju wystosował prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • W Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro przy ul. Konopnickiej 13 odbyło się bezpłatne szkolenie dot. tworzenia wartościowych treści w sieci. Warsztaty były częścią programu Firmy Jutra prowadzonego przez Google, PFR i OChK.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał prestiżowe, najwyższe wyróżnienie - Status Diamentowy od Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej za leczenie udarów mózgu w III kwartale 2022 roku.
 • W związku z obchodami święta Radia Maryja w sobotę 3 grudnia 2022 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • 1 grudnia 2022 r. minęła 28. rocznica śmierci Honorowej Obywatelki Torunia Wandy Szuman, nestorki toruńskiej pedagogiki, twórczyni miejscowego oddziału PCK i pionierki rehabilitacji osób niepełnosprawnych.