www.torun.pl

Pierwsze pływanie za nami

Miasto, Sport
Data publikacji: 26 czerwca 2020
Autor: Natalia Przytarska

Pokazy aqua aerobic, konkursy hula-hop, turnieje siatkówki plażowej, warsztaty taneczne  - tak wyglądała pierwsza impreza na basenach letnich na Campingu Tramp.

Za nami otwarcie po przerwie trzech basenów letnich, w tym nowo wybudowanego na Campingu Tramp. Podczas inauguracji 26 czerwca 2020 r. mieszkańcy korzystać mogli z nich za darmo, a na nowym kompleksie wziąć udział w imprezie All Day Beach Party.

Impreza rozpoczęła się od symbolicznego pierwszego skoku dla wszystkich chętnych do basenu. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w turniejach w badmintona, boule i siatkówki plażowej. O oprawę muzyczną zadbał DJ Wea, serwując najpopularniejsze letnie hity. W programie znalazły się także pokazy aquafitness, dyskoteka malucha i konkursy dla pływaków. Na zwycięzców poszczególnych dyscyplin czekały nagrody, podobnie jak na najlepszych tancerzy, którzy w rytm hawajskich rytmów zatańczyli macarenę.


LETNIE BASENY - BILETY

Dzieci i młodzież przez całe wakacje po okazaniu legitymacji skorzystać będą mogły z basenów bezpłatnie w:
    • poniedziałki i piątki przy Na Skarpie,
    • wtorki i czwartki przy Szosie Bydgoskiej
    • poniedziałki i środy przy ul. Kujawskiej.

Informacje o cenach biletów i karnetów normalnych, rodzinnych oraz ulgowych znaleźć można TUTAJ.  
Baseny będą czynne w godz. 10:00-18:00 (tylko słoneczne dni).  Zakończenie sezonu planuje się na 31 sierpnia.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA NA BASENACH

1. Jednocześnie na obiektach przebywać może odpowiednio (liczba osób będzie weryfikowana):
    • baseny Na Skarpie - 747 osób,
    • baseny Szosa Bydgoska - 439 osób,
    • baseny Kujawska (Camping Tramp) - 554 osób,
2. W jednym basenie może przebywać jednocześnie maksymalnie 50 osób,
3. W brodziku może przebywać jednocześnie maksymalnie 10 osób,
4. W oczekiwaniu na wejście należy zachować dystans społeczny 2 m,
5. Przy wejściu na teren basenów należy zdezynfekować ręce,
6. Na plaży należy zachować dystans społeczny (nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących),
7. W toaletach należy dezynfekować ręce,
8. Pomieszczenia przebieralni, toalet oraz urządzenia placu zabaw są dezynfekowane.

fot. Wojciech Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Drogi, Inwestycje
  Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.
 • Eko, Miasto
  W lipcu zaplanowano pierwsze koszenie terenów zielonych na obszarze należących do Gminy Miasta Toruń. To pomoże w pielęgnacji „łąk kwietnych”, które na lato zostaną ubarwione typowymi dla tej pory roku kwiatami.
 • Miasto
  Podczas drugiej tury wyborów Prezydenta RP, w niedzielę 12 lipca 2020 roku, w Toruniu czynna będzie bezpłatna infolinia wyborcza.
 • Drogi, Inwestycje
  Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się budowana ścieżka rowerowa, która połączy Bydgoskie Przedmieście z Osadą Leśną na Barbarce. Dlatego spieszymy z informacją, ścieżka będzie gotowa do końca lipca tego roku!Osada Leśna na Barbarce to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez rowerzystów. Całe rodziny obierają ten kierunek podróży jako...
 • Kultura, Miasto, Sport
  Najbliższy weekend zapowiada się teatralnie i filmowo! Na toruńskich ulicach i scenach plenerowych zobaczyć będzie można: "La La Land", spektakl "Morskie Opowieści" oraz "Pinokio", a w CSW przeniesiemy się nad Sekwanę podczas 11. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego.
 • Już 8 września 2020 r. kamienica na starówce idzie na sprzedaż. Nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Fosa Staromiejska 28 w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru im. Wilama Horzycy. Cena wywoławcza to 1 milion złotych.
 • Podobnie jak w pierwszej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, osoby niepełnosprawne mogą w niedzielę 12 lipca 2020 r. skorzystać w Toruniu z bezpłatnego transportu.
 • Dezynfekcja, środki ochrony osobistej, dystans – to główne zasady bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące podczas niedzielnych (12 lipca 2020 r.) wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Na budowie w rejonie placu Rapackiego sporo się dzieje. Na al. św. Jana Pawła II, na jezdni od strony starówki, już niedługo pojawi się asfalt.
 • Ponad 25 mln zł wynosi wartość umów podpisanych w tym roku przez miasto Toruń z organizacjami pozarządowymi.
 • W drugiej turze wyborów Prezydenta RP torunianie oddadzą głosy w 123 obwodach do głosowania. Przypominamy, że tak jak w I turze, w 7 przypadkach będą to inne lokale wyborcze niż w poprzednich wyborach.
 • Toruńscy artyści fotograficy: Jadwiga i Marek Czarneccy wykonali nową fotograficzną panoramę Torunia od strony Wisły, o gigantycznej rozdzielczości. Zdjęcie można przeglądać w sieci internetowej.
 • Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji organizuje Rajd Samochodów Zabytkowych „Tylko dla zuchwałych”, podczas którego zawodnicy będą musieli zmierzyć się z interesującymi wyzwaniami, jakie dla nich przygotowano.