Pierwsze lampy na ulicy Łącznej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pierwsze lampy na ulicy Łącznej

Drogi, Miasto
Data publikacji: 10 lipca 2024
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko
Pierwsze lampy na ulicy Łącznej

Prace na Łącznej nie zwalniają tempa. Obecnie na odcinku od ulicy Lilii Wodnych do ulicy Okólnej jest wykonywana podbudowa z warstwą technologiczną z kruszywa.

Prowadzone są także roboty brukarskie na odcinku od ulicy Stawki Południowe do Sitowia. W ramach tych prac trwa ustawianie krawężników wzdłuż ciągów pieszo-rowerowych. Równolegle są budowane zjazdy indywidualne do posesji. W obrębie skrzyżowania od Sitowia do Lilii Wodnych wykonano już nawierzchnię chodnika oraz przygotowano podbudowę z kruszyw na drogach rowerowych. W ciągu najbliższego miesiąca planowane jest położenie tam nawierzchni asfaltowej. Na tym odcinku, jak i na zatoce autobusowej położono również nawierzchnię betonową oraz wykonano dylatację. Zainstalowano już oświetlenie uliczne na odcinku od ulicy Stawki Południowe do Lilii Wodnych. Jej uruchomienie planowane jest w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Ponadto usunięte zostały już wszystkie kolizje, a także przebudowana została w pełnym zakresie sieć teletechniczna. 

Warto wiedzieć:

Rozbudowa ul. Łącznej jest realizowana na odcinku od ul. Stawki Południowe do ul. Kniaziewicza.

Ulica Łączna znajduje się w lewobrzeżnej części Torunia na obszarze zlokalizowanym między ważnymi ciągami komunikacyjnymi tj. Trasą Średnicową Podgórza (ul. Andersa) od strony północnej i trasą ekspresową S10 od strony południowej. Początek realizowanej inwestycji ma miejsce na skrzyżowaniu z ul. Stawki Południowe, która została przebudowana w 2018 r. Po stronie zachodniej ul. Łączna przebiega w kierunku ul. Okólnej  i łączy się z ul. Kniaziewicza. W ramach rozbudowy ul. Łącznej, na odcinku 1400 metrów,  zostanie wybudowana jezdnia z dwoma pasami ruchu, chodnik i  droga rowerowa.

Ponadto w ramach zadania zostanie wykonane oświetlenie drogowe, kanalizacja deszczowa oraz zostaną usunięte kolizje z siecią energetyczną, gazową, telekomunikacyjną. Inwestycja kosztuje 16,5 mln zł, zakończenie prac planowane jest na grudzień tego roku.  Inwestycja jest współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

fot. Aleksandra Milz / MZD 

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.