Pierniki wracają do gry | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Pierniki wracają do gry

Miasto, Sport
Data publikacji: 22 września 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: kibice Twardych Pierników w błękitnych koszulkach klubowych i z szalikami z napisem Twarde Pierniki w wyciągniętych rękach

W sobotę 24 września 2022 r. o godzinie 17:30 pierwsze spotkanie w nowym sezonie Energa Basket Ligi rozegrają koszykarze Twardych Pierników SA. Nasz zespół w Arenie Toruń podejmie drużynę Trefl Sopot.

W przerwie między sezonami w zespole toruńskim doszło do wielu zmian, a najważniejsza dotyczy stanowiska trenera. Nowym szkoleniowcem Twardych Pierników został Miloš Mitrović - pochodzący z Serbii trener, który ostatnie 7 sezonów spędził w Trójmieście. Mitrović pracował w Gdyni od 2016 roku, gdzie zajmował się szkoleniem drużyn młodzieżowych. Przez okres współpracy z młodzieżą jego zespoły zdobyły dziewięć medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Mitrović miał także możliwość prowadzenia zespołu Arki w juniorskiej Eurolidze w 2020 roku.

Miloš Mitrović od sezonu 2021/2022 pełnił obowiązki pierwszego trenera zespołu Asseco Arka Gdynia w Energa Basket Lidze. Celem klubu było utrzymanie się w lidze, a ostatecznie zespół zajął 13. miejsce w tabeli.

Spotkanie w Arenie Toruń będzie świetną okazją, aby pogratulować Aaronowi Celowi oraz trenerowi przygotowania motorycznego Dominikowi Narojczykowi zajęcia wraz z reprezentacją Polski czwartego miejsca mistrzostw Europy.


Skład Twardych Pierników:

Rozgrywający: Jordan Burns, Kacper Gordon

Obrońcy: Marcus Burk, Wojciech Tomaszewski, Paweł Sowiński, Witt Szymański

Niscy skrzydłowi: Bartosz Diduszko, Aleksander Griszczuk

Silni skrzydłowi: Aaron Cel, Stefan Kenić

Środkowi: Joey Burke, Szymon Janczak, Mateusz Kruszkowski

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.