Pieniądze na sport seniorski w II półroczu | www.torun.pl

Pieniądze na sport seniorski w II półroczu

Miasto, Sport
Data publikacji: 16 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu mecz koszykówki

Znamy wyniki konkursu na rozwój sportu na najwyższym poziomie w kategorii senior.

Prezydent Miasta Torunia w dniu 6 maja 2021 r. ogłosił otwarty konkurs na wykonanie zadań Gminy Miasta Toruń m.in. w zakresie rozwoju sportu seniorskiego w II półroczu 2021 roku.

W okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2021 roku na realizację zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie „Rozwoju sportu na najwyższym poziomie w kategorii senior” – II tura przeznaczono kwotę 2.857.500 zł. Pieniądze trafią do toruńskich klubów sportowych uczestniczących we współzawodnictwie sportowym w kategorii senior w 25 projektach. Wśród zadań znalazły się m.in. szkolenia sportowe, udział we współzawodnictwie sportowym, organizacja i udział w rozgrywkach ligowych oraz pozostałych wydarzeniach sportowych na najwyższym poziomie. Koszt całkowity projektów, które otrzymują wsparcie finansowe na II półrocze 2021 r. – wyniósł 6.868.343 zł, przy wnioskowanej kwocie wsparcia 4.619.114 zł.

Środki uzyskane na wymienione zadania mają służyć realizacji celu publicznego, który Gmina Miasta Toruń zamierza osiągnąć i mogą one być wyłącznie przeznaczone na koszty niezbędne i związane bezpośrednio z wykonaniem zadania, w tym na:

 • pokrycie kosztów utrzymania lub korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego i organizacji wydarzeń sportowych;
 • dofinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzeń jednak nie więcej niż do 60% udzielonej dotacji;
 • realizację programów szkolenia sportowego;
 • pokrycie kosztów udziału we współzawodnictwie sportowym;
 • pokrycie kosztów udziału w imprezach sportowych najwyższej rangi (w tym m.in. Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, Mistrzostwa Europy, Puchar Europy, Mistrzostwa Polski, Puchar Polski);
 • zakup sprzętu i odzieży sportowej oraz osprzętu/akcesoriów;
 • pokrycie kosztów organizowania wydarzeń sportowych i rozgrywek ligowych lub uczestnictwa w wydarzeniach i  rozgrywkach ligowych;
 • dofinansowanie kosztów pośrednich związanych z realizacją zadania jednak nie więcej  niż do 15% udzielonej dotacji, w tym: obsługa księgowa i administracyjna; koszty funkcjonowania organizacji związane z realizacją zadania, w tym: opłaty za telefon, internet, opłaty pocztowe, czynsz, media; zakup artykułów biurowych i piśmiennych.

Dotacje dla toruńskich klubów sportowych przyznawane są na podstawie uchwały nr 936 Rady Miasta Torunia z dnia 4 listopada 2010 roku (z poźn. zm.) w sprawie określenia warunków i trybu  finansowania rozwoju sportu przez Gminę Miasta Toruń

Pobierz wyniki konkursu:
Rozwój sportu na najwyższym poziomie w kategorii SENIOR w okresie od 01.07. do 31.12.2021 – konkurs II tura

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.