Parkowanie wokół sądu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Parkowanie wokół sądu

Drogi, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 24 listopada 2017
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko

Wkrótce ruszy budowa nowej siedziby Sądu Rejonowego w Toruniu. To oznacza, że przestanie funkcjonować duży parking na placu Zwycięstwa. W związku z tym miasto zaplanowało urządzenie dodatkowych, ogólnodostępnych miejsc parkingowych w tym rejonie.

Pod sądem zaprojektowano garaż podziemny na ponad 100 aut dla pracowników. W cieniu budynku powstaną 33 miejsca dla petentów, a około 40 kolejnych miejsc projektanci przewidują przy ul. Jagiellońskiej. Ale to z pewnością nie zaspokoi potrzeb postojowych w tym gęsto zabudowanym rejonie. Nowa lokalizacja sądu, jak i duża ilość budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej skłaniają do podjęcia starań w celu znalezienia dodatkowych, ogólnodostępnych miejsc do parkowania.

Chcemy, aby były to miejsca bezpłatne. Wspólnie z Wydziałem Architektury i Budownictwa, Wydziałem Gospodarki Komunalnej, Miejską Pracownią Urbanistyczną i Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami dokonaliśmy oceny obszarów położonych w niewielkiej odległości od placu Zwycięstwa - mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Nowe miejsca do parkowania

W pobliżu placu Zwycięstwa planuje się budowę miejsc do parkowania. Poniżej zakładane lokalizacje. Dla tych wszystkich lokalizacji będzie opracowywana koncepcja programowo-przestrzenna. Obecnie trwa przetarg na wyłonienie jej autora.

• Wały gen. Sikorskiego od ronda Związku Nauczycielstwa Polskiego do ul. Gregorkiewicza
• przy ul. Gregorkiewicza w kierunku ulicy Dobrzyńskiej, na północ od Zespołu Szkół nr 10 (plac św. Katarzyny 9)
• na terenie położonym na północ od placu Zwycięstwa , przed zabytkową willą(Grudziądzka 53)
• powiększenie parkingu przy placu biskupa Chrapka. Planuje się dodatkowe miejsca parkingowe na zakończeniu ulicy Gregorkiewicza
• przy ul. Grudziądzkiej 62

Bilans miejsc

Obecnie na placu Zwycięstwa parkuje ponad 50 aut. Po przeanalizowaniu powyższych lokalizacji udało się wygospodarować 550 dodatkowych miejsc do parkowania. Ich realizacja została zaplanowana na 2018 rok. W okolicy pojawią się także parkingi, które powstaną przy okazji rozbudowy basenu przy ul. Bażyńskich i zagospodarowania terenu pomiędzy ulicami Rynek Wełniany, Jagiellońska, Przy Kaszowniku.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.