Park Na Skarpie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Park Na Skarpie

Alejki w parku Na Skarpie, fot. Sławomir Kowalski

Tereny zielone oraz bogata infrastruktura do rekreacji i wypoczynku to cechy charakterystyczne parku miejskiego za pawilonem Maciej na osiedlu Na Skarpie.

Lokalizacja
Osiedle Na Skarpie wraz z osiedlem Rubinkowo stanowi najliczniej zamieszkałą dzielnicę wschodniej części Torunia, często nazywaną "sypialnią miasta". Park znajduje się za pawilonem "Maciej" pomiędzy ulicami Przy Skarpie, Konstytucji 3 Maja a Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Prace
W 2014 r. rozpoczęły się prace projektowe, których celem była rewitalizacja parku. Na temat charakteru tego miejsca i jego infrastruktury mogli się wypowiedzieć w konsultacjach "Zielony Toruń" mieszkańcy osiedla. Ich sugestie zostały wzięte pod uwagę. Projekt zrealizowano ostatecznie w 2018 r. i od tego czasu społeczność korzysta z możliwości wypoczynku i rekreacji na świeżym powierzu, jakie daje

Zieleń
W ramach prowadzonych w latach 2016-2018 prac istniejącą zieleń uzupełniono nowymi nasadzeniami drzew i krzewów. Zasiano także nowe trawniki, a kwietniki cieszą oko bylinami i trawami ozdobnymi.

Atrakcje
Osoby preferujące spokojny wypoczynek mają do dyspozycji alejki spacerowe, ławeczki i stoły do gry w szachy. Jest też niewielki amfiteatr. Aktywni mogą poćwiczyć na siłowni zewnętrznej, pograć w ping-ponga i skorzystać z oznakowanych ścieżek rowerowych, zaś zimą zjeżdżać z górki saneczkowej. Rodzice z dziećmi korzystają z nowocześnie urządzonego placu zabaw z wydzieloną strefą dla najmłodszych, zaś właściciele psów wyprowadzają swoich pupili do wydzielonego wybiegu. Park jest wyposażony w tablice informacyjne, stojaki na rowery i betonowe kosze na śmieci, a dzięki oświetleniu i kamerom monitoringu można się w nim czuć bezpiecznie.

Galeria zdjęć parku

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: mężczyźni w garniturach i krawatach podpisują umowę
  Drogi, Miasto
  Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie komfortu przejazdu, nowa infrastruktura dla rowerzystów i pieszych, energooszczędne oświetlenie - tak najkrócej można powiedzieć o dwóch inwestycjach drogowych, których realizacja rozpocznie się już niebawem w Toruniu. Pierwsza z nich obejmie przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda...
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto
  Dodatkowy nabór dotyczy kandydatów do rady społecznej ds. konsultacji społecznych będących przedstawicielami organizacji pozarządowych działających w Toruniu.
 • Miasto
  W środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych niedawno zmian tras przejazdu autobusów linii nr 20 na Podgórzu i nowo wprowadzonej linii nr 21.
 • Miasto
  - W nocy od godz. 21:00 18 kwietnia do godz. 8:00 19 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1°C, przy gruncie do -4°C, lokalnie do -3°C i przy gruncie do -6°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Kultura, Miasto
  Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • 21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Dzięki IKEA Bydgoszcz uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w zmodernizowanej sali warsztatowej w głównym budynku toruńskiego Młyna Wiedzy.
 • W rocznicę śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa przedstawiciele miasta złożyli kwiaty na grobach honorowych obywateli Torunia.
 • Rusza konkurs fotograficzny pn. „Legendarny Toruń”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich amatorów fotografii, chcących pokazać w swoich pracach legendarne oblicze miasta. Prace oceni jury pod przewodnictwem uznanego fotografa Jacka Kutyby. Konkurs jest częścią projektu „Park Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie GoSport.
 • Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
 • Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
 • Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.