Park Kultury po raz drugi | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Park Kultury po raz drugi

Kultura, Miasto
Data publikacji: 06 czerwca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Park Kultury - plakat

W sobotę 8 czerwca od godz. 19:00 zapraszamy na drugie w tym sezonie spotkanie w ramach nowego projektu pod nazwą „Park Kultury”. W Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu wystąpią: Teatr Miejsca, Djembnięci, Joanna Kaczmarkiewicz & Jan Gembala.

Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż miejscem realizacji projektu będzie Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu, a dokładnie scena plenerowa amfiteatru oraz otaczająca ją przestrzeń w parku. Wydarzenia będą miały otwarty charakter plenerowy, a przez to także luźną formułę. Będzie okazja, by rozłożyć koc na trawie, usiąść na leżaku lub parkowej ławeczce, by zanurzyć się w różnorodny, kolorowy świat lokalnych Wszystkie zaplanowane wydarzenia w ramach projektu Park Kultury będą bezpłatne. Mecenasem cyklu „Park Kultury” jest Nicolaus Bank. Partnerem jest Toruńska Agenda Kulturalna. Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

Teatr Miejsca to jedyny w Polsce teatr przemierzający kraj rowerem przekształconym w scenę teatralną. Niezależnie, czy wiatr, deszcz, słota czy gorące słońce, dojeżdża wszędzie tam, gdzie mieszkają ludzie spragnieni baśni i opowieści. Od 2017 roku wprowadza dzieci i dorosłych w świat historii pięknych i mądrych, ciekawych i zabawnych, wesołych i wzruszających. „Opowieści Papierowego Teatru” Spektakl teatralny w konwencji kamishibai - oparty na baśniach H. Ch. Andersena. Przedstawienie oparte na motywach trzech baśni Hansa Christiana Andersena: „Dzielny Ołowiany Żołnierz, „Brzydkie Kaczątko“ i „Dyrektor Teatru Marionetek“.

Djembnięci to zespół tworzy grupka entuzjastów afrykańskich rytmów grająca na bębnach djembe i dundun. Gorące rytmy zagoszczą w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Tego wieczoru artyści zabiorą nas w rytmiczna podróż po afrykańskiej ziemi

To będzie niezapomniany wieczór w ramach projektu Park Kultury, bo na finał wieczoru w amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu wystąpi dla Was niezwykły duet wokalno-instrumentalny. Znakomita wokalistka Joanna Kaczmarkiewicz oraz muzyk, producent, Jan Gembala zaprezentują znane przeboje w niezwykłych aranżacjach artystycznych. Toruńscy muzycy zakończą kulturalny wieczór w pięknych okolicznościach przyrody.

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.