Palcem po partyturze | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Palcem po partyturze

Kultura, Miasto
Data publikacji: 07 czerwca 2022
Autor: Natalia Przytarska
Grafika promująca projekt "Palcem po partyturze"

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na nowy, długofalowy projekt edukacyjny dla dzieci od 0 do 11 lat, który składa się z koncertów kameralnych zwieńczonych koncertem symfonicznym. To znakomita okazja, by poznać muzyczny świat w niezwykle przystępny sposób. Wspólnie będziemy wędrować Palcem po partyturze, by wejść w świat muzyki i instrumentów.

Projekt „Palcem po partyturze” to cykl 13 koncertów dla dzieci w wieku 0 -11 lat, które odbywać się będą od czerwca do grudnia 2022 r. raz w miesiącu. Koncerty przeznaczone będą dla dwóch grup wiekowych: 0-6 lat oraz 7-11 lat. Dla każdej z nich odbędzie się po 6 koncertów, a zakończeniem będzie koncert symfoniczny dla wszystkich młodych melomanów.

W projekt zaangażowani będą m.in. muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, zespół Dixie Brotherhood, Orkiestra „Campanella”, Orkiestra Wojskowa z Torunia, co wpłynie na wysoki poziom artystyczny koncertów. Przystępny sposób przekazywanych treści przez merytorycznie przygotowanego konferansjera pozwoli na nabycie i poszerzenie wiedzy z dziedziny muzyki. Różnorodna tematyka umożliwi poznanie kultur muzycznych całego świata. Zaprezentowane zostaną różne dzieła począwszy od polskiej muzyki ludowej aż do muzyki klasycznej.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


PROGRAM 2022

Grafika promująca projekt "Palcem po partyturze"

Kliknij w obraz, aby przejść do programu

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.