Pająkowskiego i Droga Trzeposka w budowie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Pająkowskiego i Droga Trzeposka w budowie

Drogi, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 01 sierpnia 2023
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Ulica Pająkowskiego w budowie

Na Jakubskim Przedmieściu trwa budowa ulicy Pająkowskiego i Drogi Trzeposkiej. Obie inwestycje są współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach budowy i przebudowy kluczowych odcinków dróg, w celu poprawy funkcjonowania układu komunikacyjnego miasta.

Ulica Pająkowskiego jest budowana na odcinku prawie 500 metrów. Połączy ona ulicę Targową z Szosą Lubicką, co poprawi skomunikowanie rozwijającej się w tym rejonie zabudowy mieszkaniowej z układem komunikacyjnym miasta. W ramach zadania zostanie wybudowana jezdnia z dwoma pasami ruchu, o szerokości 3 m. Po obu stronach powstaną dwumetrowe chodniki. Na ulicy pojawi się oświetlenie drogowe, kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieć wodociągowa. Zadbano również o potrzeby parkingowe mieszkańców. W ramach inwestycji powstanie około 60 miejsc postojowych. Nasadzone zostaną drzewa i krzewy, dzięki którym powstanie wydzielone miejsce do odpoczynku. Obecnie wykonawca usuwa kolizje teletechniczne. Równolegle buduje kanalizację deszczową i sanitarną. Trwają roboty ziemne pod przyszłą drogę i parkingi. Rozpoczęło się układanie warstw konstrukcyjnych jezdni oraz prace brukarskie.

Z kolei Droga Trzeposka jest budowana na odcinku 110 metrów. Budowany jest brakujący odcinek w kierunku ul. Pająkowskiego, który pozwoli na połączenie ul. Żółkiewskiego z osiedlem Piernikowym (ulicą Pająkowskiego).  
Budowa ulic potrwa do 2 października 2024 r. Inwestycje kosztują 7 654 896 zł.

Fot. Miejski Zarząd Dróg

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Maturzystka na 100%
  Miasto
  Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...