www.torun.pl

Otwarcie komisariatu w Dobrzejewicach

Miasto
Data publikacji: 26 lipca 2018
Autor: Magdalena Winiarska

W ramach obchodów Święta Policji odbyła się uroczystość otwarcia nowego komisariatu w Dobrzejewicach.

Komisariat policji w Dobrzejewicach jest nadzorowany przez Komendę Miejską Policji w Toruniu. Jego powstanie mocno usprawni pracę funkcjonariuszy, będzie bowiem obsługiwał trzy gminy: Lubicz, Obrowo i Czernikowo.

Uroczystość otwarcia komisariatu, która odbyła się 26 lipca 2018 roku, sprowadziła do Dobrzejewic znamienitych gości, reprezentujących środowiska policji, wojska, parlamentarzystów, władz samorządowych oraz duchowieństwa. - Radosny i podniosły charakter tego święta został dziś wzmocniony przez otwarcie nowego Komisariatu Policji w Dobrzejewicach. Jestem przekonany, że będzie on właściwie służył funkcjonariuszom trzech gmin, a mieszkańcy będą silniej odczuwać troskę o bezpieczeństwopowiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. Prezydent podarował do nowego obiektu rycinę przedstawiającą panoramę Torunia.

Nowy komisariat znajduje się przy drodze krajowej nr 10. Budowa obiektu rozpoczęła się we wrześniu 2015 roku. Koszt inwestycji z wyposażeniem wyniósł 11,1 mln zł. W Dobrzejewicach zatrudnienie znajdzie 54 funkcjonariuszy. Do ich dyspozycji w obiekcie znajduje się siłownia, są też szatnie z zapleczem sanitarnym.

Co ciekawe, na terenie komisariatu znajdują się pomieszczenia specjalistycznej obsługi psów policyjnych – jest tam 18 boksów, a na terenie przyległym znajduje się wybieg do ćwiczeń oraz tor przeszkód. W związku z tym w Dobrzejewicach będą pełnić służbę także funkcjonariusze Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji KMP w Toruniu.

Komendantem nowego komisariatu został podinspektor Ireneusz Lewandowski, dotychczasowy komendant komisariatu policji w Lubiczu.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Strajk nauczycieli w Toruniu
  Miasto
  24 kwietnia do strajku nie przystąpiło 9 przedszkoli i dwie szkoły oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty znanych polskich gwiazd na Rynku Staromiejskim, kolejna edycja Święta Tańca, wiosenny cykl koncertów pod nazwą Muzyka poważna na leżakach, a także liczne spektakle, spotkania, warsztaty, a także uroczystości państwowe – do toruńskiej Majówki pozostało niewiele czasu, warto więc zobaczyć jakie wydarzenia i atrakcje czekają nas w dniach 27...
 • Kultura, Miasto
  W Dworze Artusa miała miejsce inauguracja XIX Festiwalu Nauki i Sztuki. Uświetnił ją koncert pt. „Język muzyki filmowej”.
 • Miasto
  „Pomagamy” to toruński program wsparcia rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością mieszkających na terenie Gminy Miasta Toruń na lata 2019-2023. O jego realizacji zdecydowała Rada Miasta podczas 6. sesji w dniu 11 kwietnia 2019 roku.
 • Miasto, Sport
  Podsumowanie 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia 2019 roku o godzinie 17:00 w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży.
 • Biznes, Miasto
  Dlaczego warto pokazywać toruńską starówkę z innej perspektywy? Jak pogodzić cele biznesowe i wymagania konserwatora zabytków? Czym przyciągać gości do swojego hotelu? O tym, w kolejnym odcinku cyklu filmowego „Tak się robi biznes na starówce!”rozmawialiśmy z Michałem Durmowiczem, właścicielem hotelu Nicolaus.
 • Od 2 maja 2019 roku Urząd Pocztowy na lewobrzeżu będzie działał w nowej lokalizacji – przy ul. Łódzkiej 35.
 • Trwa realizacja programu „Poznaj naszą firmę" organizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. W środę 24 kwietnia 2019 r. uczniowie z klasy o profilu technik technologii żywności z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO odwiedzili zakład firmy Marwit w gminie Zławieś Wielka. Program „Poznaj naszą firmę” ma na celu promocję...
 • Już w niedzielę 28 kwietnia 2019 roku wystartuje ósma edycja biegu „Run Toruń – Zwiedzaj ze zdrowiem”.
 • W weekend 27-28 kwietnia 2019 roku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w pikniku popularnonaukowym "Miasto komunikacji - komunikacja miasta".
 • 27 kwietnia 2019 roku w godz. od 4:30 do 13:05 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od placu NOT do pętli Elana.
 • W dniach 29 kwietnia, 2 i 4 maja 2019 r. inaczej będą funkcjonowały kasy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.
 • Superbohaterowie to nowy cykl kreatywnych spotkań dla dzieci, podczas których najmłodsi mogą spotkać znane i inspirujące osoby, a także poznać świat kultury i sztuki z zupełnie innej strony! W sobotę, 27 kwietnia, odbędą się drugie, bezpłatne warsztaty taneczne z Agnieszką Zaleśną.
 • Nowa podbudowa i nawierzchnia, sygnalizacja świetlna, droga rowerowa oraz zieleń – tak będzie wyglądać po remoncie ul. Żółkiewskiego. Toruńscy drogowcy ogłosili przetarg na realizację tego zadania. Wszystkie zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 8 maja br.