www.torun.pl

Ostatnie dni konkursu "Zbieramy makulaturę"

Kultura, Miasto
Data publikacji: 19 marca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Trwa konkurs "Zbieramy Makulaturę"

31 marca 2019 roku zakończy się tegoroczna edycja konkursu „Zbieramy makulaturę”. W rywalizacji uczestniczą publiczne i niepubliczne placówki oświatowe - przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z Torunia.

Konkurs wystartował 15 września 2018 roku. Bierze w nim udział 55 placówek z Torunia. Ponad 19 i pół tysiąca uczniów z toruńskich przedszkoli, podstawówek i szkół ponadpodstawowych zbiera makulaturę. Rywalizacja odbywa się na poziomie międzyszkolnym.

„Zbieramy makulaturę” trwa do 31 marca 2019 r. Zostało jeszcze kilka dni, aby przynieść surowce i tym samym poprawić miejsce swojej szkoły lub przedszkola w rankingu. W pierwszym miesiącach rywalizacji (od 15 września do 31 grudnia 2018 r.) uczestnicy konkursu zebrali ponad 230 ton czystego surowca, który trafił do recyklingu.

W ubiegłorocznej edycji konkursu zebrano łącznie 436 ton tektury i papieru. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku uda się pobić ten rekord.

Zbiórka makulatury to jednak nie wszystko, w przedszkolach i szkołach prowadzone są także działania edukacyjne dotyczące właściwego postępowania z odpadami komunalnymi.

Placówki, w których zebrana zostanie największa ilość papieru otrzymają nagrody finansowe o łącznej wysokość 600 tys. zł. Mogą być one przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych. Nagrodzeni będą także uczniowie, którzy najbardziej aktywnie uczestniczyli w zbiórce makulatury. Konkurs odbywa się pod patronatem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Piękna pogoda, a do tego Szekspir na ulicach, porywające, pełne pasji Dni Tanga, YouTube na deskach Teatru im. Wilama Horzycy, historia toruńskiego sportu poznawana na rowerze - tych i wielu innych atrakcji nie można przeoczyć w ten weekend w Toruniu.
 • Miasto
  Toruńską starówkę w charakterystycznym stylu gry Minecraft przygotowali fani tej komputerowej zabawy, jednej z najpopularniejszych gier na świecie.
 • Miasto, Sport
  W sobotę 20 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie odbędą się kolejne, wyjątkowe zawody żużlowe - European 125cc Youth Track Racing Cup.
 • Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski docenił pracę trzydziestu sześciu urzędników. 18 lipca 2019 r. wręczył im awanse stanowiskowe.
 • Miasto
  19 lipca 2019 roku stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oficjalnie rozpoczęli obóz w Toruniu. Tysiąc osób spędzi w grodzie Kopernika 10 dni. Przygotowano dla nich szereg atrakcji.
 • Miasto, MZK
  Prace budowlane na Wałach gen. Sikorskiego nabierają tempa. Na budowę zwożone są płyty podtorowe. Ich układanie rozpocznie się w przyszłym tygodniu.
 • Ostatni dzień lipca będzie zarazem pierwszym dniem, kiedy torunianie będą mogli wsiąść na rowery miejskie. Na toruńskich ulicach pojawiły się już stacje, z których będzie można wypożyczać rowery. Od kilku tygodni działa strona www.torvelo.pl, gdzie można się zalogować i zapoznać z regulaminem wypożyczania jednośladów.
 • 19 lipca 2019 r. zostały wypłacone pierwsze świadczenia 500+ i 300+ dla osób, które złożyły wnioski 1 lipca 2019 roku.
 • 27 lipca 2019 roku, o godz. 9:00 odbędzie XVIII toruński Top-Cross Maraton. Jest to jeden z nielicznych maratonów, podczas którego nie ma limitu czasu a każdy uczestnik jest klasyfikowany według przebiegniętego dystansu.
 • Rozpoczęła się 16. edycja festiwalu Song of Songs. Koncerty odbywają się w dniach 19-20 lipca 2019 r. na scenie plenerowej przy CKK Jordanki.
 • Na węźle przesiadkowym w al. św. Jana Pawła II powstanie pierwszy w Toruniu „zielony przystanek”. Takie rozwiązanie nie tylko uprzyjemni oczekiwanie pasażerom i da im jeszcze większą ochronę przed słońcem, ale także wpłynie na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.
 • Przy przebudowie okolic pl. Rapackiego budowlańcy trafiają na wiele ciekawych reliktów archeologicznych. Zdarza się, że odkrycia zaskakują nawet archeologów. Prace prowadzone są pod nadzorem archeologów z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Obecnie prace  toczą się na Wałach gen. Sikorskiego oraz ul. Chopina.  Niemal od pierwszego dnia robót pod ziemią...
 • Rada Miasta Torunia na najbliższej sesji zajmie się regulaminem określającym wysokość oraz warunki przyznawania niektórych składników wynagrodzenia dla nauczycieli toruńskich placówek oświatowych.
 • W naborze uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczniowie mają do dyspozycji 885 miejsc, czyli o 118 miejsc więcej niż osób niezakwalifikowanych w I etapie rekrutacji.