www.torun.pl

Ostatnie dni konkursu "Zbieramy makulaturę"

Kultura, Miasto
Data publikacji: 19 marca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Trwa konkurs "Zbieramy Makulaturę"

31 marca 2019 roku zakończy się tegoroczna edycja konkursu „Zbieramy makulaturę”. W rywalizacji uczestniczą publiczne i niepubliczne placówki oświatowe - przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z Torunia.

Konkurs wystartował 15 września 2018 roku. Bierze w nim udział 55 placówek z Torunia. Ponad 19 i pół tysiąca uczniów z toruńskich przedszkoli, podstawówek i szkół ponadpodstawowych zbiera makulaturę. Rywalizacja odbywa się na poziomie międzyszkolnym.

„Zbieramy makulaturę” trwa do 31 marca 2019 r. Zostało jeszcze kilka dni, aby przynieść surowce i tym samym poprawić miejsce swojej szkoły lub przedszkola w rankingu. W pierwszym miesiącach rywalizacji (od 15 września do 31 grudnia 2018 r.) uczestnicy konkursu zebrali ponad 230 ton czystego surowca, który trafił do recyklingu.

W ubiegłorocznej edycji konkursu zebrano łącznie 436 ton tektury i papieru. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku uda się pobić ten rekord.

Zbiórka makulatury to jednak nie wszystko, w przedszkolach i szkołach prowadzone są także działania edukacyjne dotyczące właściwego postępowania z odpadami komunalnymi.

Placówki, w których zebrana zostanie największa ilość papieru otrzymają nagrody finansowe o łącznej wysokość 600 tys. zł. Mogą być one przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych. Nagrodzeni będą także uczniowie, którzy najbardziej aktywnie uczestniczyli w zbiórce makulatury. Konkurs odbywa się pod patronatem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.