Ośrodek wypoczynkowy na sprzedaż | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Ośrodek wypoczynkowy na sprzedaż

Biznes, Miasto
Data publikacji: 21 lipca 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjeciu: jezioro, lasy, zabudowania

Ośrodek wypoczynkowy w Borach Tucholskich trafił do portfolio sprzedażowego Torunia. Nieruchomości należące do miasta znajdują się 100 m od linii brzegowej jeziora w miejscowości Ostrowite. Cena wywoławcza wynosi 700 000 zł. Dodatkową działkę do sprzedaży za 900 000 zł przekazał burmistrz Czerska.

Nieruchomości będące przedmiotem sprzedaży są usytuowane w centrum miejscowości, ok. 100 m od linii brzegowej jeziora i 700 m od plaży. Odległość do Czerska 8 km, do Chojnic – 37 km. Nieruchomości w całości położone są w granicach Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Bezpośrednie sąsiedztwo stanowi zabudowa letniskowa, mieszkaniowa jednorodzinna i las. Nieruchomości przylegają do gminnej drogi publicznej. Działki gminne zabudowane są dwoma pawilonami wypoczynkowymi z lat 70. XX w. o pow. 129 m kw., z wydzielonymi czterema niezależnymi zespołami pomieszczeń, z których każdy posiada pokój, kuchenkę i łazienkę, oraz budynkiem murowanym o pow. zabudowy 68 m kw. z wydzielonymi dwoma niezależnymi zespołami pomieszczeń, z których każdy posiada pokój, kuchenkę i łazienkę o łącznej powierzchni 57,71 m kw. Stan techniczny średni. Standard wykończenia dobry. Nieruchomość posiada przyłącze do sieci elektroenergetycznej, wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Budynki wyposażone są w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, CWU – bojlery elektryczne. Budynki nie posiadają instalacji grzewczej.

Na terenie działek gminnych nr 524/1 i 526/12 o łącznej powierzchni 0,31 ha oraz na działce sąsiedniej nr 525/1 o powierzchni 0,25 ha, stanowiącej własność Gminy Czersk funkcjonuje obecnie ośrodek wypoczynkowy prowadzony przez Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu.

Uwaga: Wyposażenie pawilonów handlowych stanowi własność Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu i nie jest przedmiotem sprzedaży.

Działki posiadają wspólne ogrodzenie i wspólny wjazd od strony ul. Szkolnej bramą usytuowaną w granicach działki nr 525/1. Wjazd z drogi stanowiącej własność Gminy Czersk. Burmistrz Czerska także przeznaczył działkę nr 525/1 o powierzchni 0,2519 ha do sprzedaży. Cena wywoławcza wynosi 900 000 zł.

Nieruchomości są objęte uchwałą Gminy Czersk w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Plan ustalał będzie dla terenu funkcje usług o charakterze turystycznym oraz będzie wprowadzał obowiązek zagospodarowania terenu jako funkcjonalnej całości.

Przetargi na sprzedaż nieruchomości odbędą się w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia 12 września 2023 r. Wadium płatne do 6 września 2023 r. Szczegółowe informacje pod numerem: 56 611 84 01.

>>> Link do zdjęć
 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Maturzystka na 100%
  Miasto
  Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...