Organizacja ruchu na Bydgoskiej - uwagi zebrane | www.torun.pl

Organizacja ruchu na Bydgoskiej - uwagi zebrane

Drogi, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 06 maja 2021
Autor: Filip Tomasik

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Samochody zaparkowane skośnie wzdłuż ul. Bydgoskiej.

Zakończyło się zbieranie uwag i propozycji mieszkańców dotyczących organizacji ruchu na ul. Bydgoskiej. Propozycje można było składać do Wydziału Gospodarki Komunalnej do 5 maja 2021 r.

Nowy projekt organizacji ruchu powstaje w związku z zaplanowaną przebudową torowiska tramwajowego wzdłuż tej ulicy.

Od 21 kwietnia do 5 maja można było składać do WGK zainteresowanych propozycje związane z organizacją ruchu drogowego na ul. Bydgoskiej.

Prosiliśmy o uwagi dotyczące tylko:

 • przejść i azyli dla pieszych,
 • sygnalizacji świetlnych,
 • widoczności na skrzyżowaniach,
 • miejsc parkingowych,
 • oznakowania.

Torunianie przysłali ponad 40 maili. Nadawcami byli głównie mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia. Do Urzędu Miasta Torunia wpłynął także list komitetu inicjatywnego podpisany przez około 100 osób, apel Klubu Radnych PiS, a także propozycje organizacji pozarządowej Rowerowy Toruń.

Najczęściej powtarzające się zagadnienia:

 1. Ograniczenie liczby proponowanych w projekcie sygnalizacji świetlnych.
 2. Postawienie sygnalizacji na skrzyżowaniu Bydgoska/Konopnickiej oraz Bydgoska/Kochanowskiego.
 3. Różne opinie na temat parkowania: skośne kontra równoległe, przy czym bez względu na preferencje w tej sprawie widać potrzebę zapewnienia dobrej widoczności dla osób wyjeżdżających z ulic prostopadłych w Bydgoską - być może parkowanie równoległe tylko w sąsiedztwie skrzyżowań.
 4. Urządzenie wyniesionych skrzyżowań / przejść dla pieszych / przejazdów rowerowych i oświetlenia tych przejść, a także zawężenia jezdni na wysokości przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.
 5. Umieszczenie luster na niektórych skrzyżowaniach.
 6. Część uczestników proponuje zachować dotychczasową organizację ruchu przy równoczesnym podniesieniu skuteczności egzekwowania obowiązujących na tym odcinku przepisów drogowych.
 7. Zwiększenie liczby miejsc parkingowych na osiedlu.

Zebrane uwagi uzupełnią katalog propozycji już pozyskanych od mieszkańców poprzez Radę Okręgu Bydgoskie, nadesłanych przez zainteresowane tematem organizacje społeczne czy zawartych w petycji Bydgoskie dla ludzi oraz w stanowisku wyrażonym przez Koalicję Obywatelską. Będą analizowane przez projektantów pod kątem możliwości ich zastosowania w projekcie organizacji ruchu na Bydgoskiej.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.