Opłaty za orliki [AKTUALIZACJA] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Opłaty za orliki [AKTUALIZACJA]

Miasto, Sport
Data publikacji: 28 września 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: boisko typu orlik

Od 10 października 2022 r. będzie obowiązywać opłata za oświetlenie w godzinach 17:00-20:00 na wszystkich obiektach typu orlik nadzorowanych przez MOSiR. Opłata dotyczy klubów, szkółek i grup zorganizowanych.

Nastąpiło przesunięcie terminu, od kiedy pobierane będą opłaty za oświetlenie na ośmiu orlikach nadzorowanych przez MOSiR - z 1 na 10 października 2022 r.

Jednocześnie trwają rozmowy i konsultacje na temat pobierania opłat za oświetlenie orlików zarządzanych przez szkoły.


Opłaty wysokości 30 zł brutto za godzinę obowiązywać będą od poniedziałku do piątku w godz. 17:00-20:00. Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jeśli w godz. 17:00-18:00 nie będzie konieczności włączania oświetlenia, wówczas opłata nie będzie pobierana.

Wszystkie szkółki, kluby, grupy zorganizowane, które we wskazanych godzinach korzystają z danego orlika, zobowiązane są do dokonania wcześniejszej rezerwacji terminu oraz uiszczenia opłaty z wyprzedzeniem w dziale księgowości mieszczącym się przy ul. Bema 23/29. Następnie z potwierdzeniem wpłaty można udać się w zarezerwowanym czasie na wybrany orlik.

Istnieje również możliwość uiszczenia opłaty przelewem.
Dane do przelewu:
- Gmina Miasta Toruń,
- ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń,
- NIP: 879-000-10-14,
- Nr konta do przelewu: 09 1160 2202 0000 0000 6172 1063 (Bank Millenium S.A.).

Opłaty za oświetlenie dotyczą ośmiu orlików nadzorowanych przez MOSiR, zlokalizowanych przy ulicach: Polnej, Przy Skarpie, 63. Pułku Piechoty, Rydygiera, Bydgoskiej, Gagarina, Świętopełka i Ugory. Są to obiekty funkcjonujące od 10 do 14 lat, wskazane jest zatem przeprowadzenie na nich prac remontowych bądź modernizacyjnych. Na ten cel, a także na zapewnienie nadzoru obiektu i pokrycie kosztów mediów, przekazane zostaną środki pozyskane z wprowadzonych opłat.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 15. edycja festiwalu Sztuki Natury. W toruńskich galeriach i centrach kultury można podziwiać wystawy sztuk wizualnych inspirowanych przyrodą.
 • Kultura, Miasto
  Silnie związane z Toruniem flisackie tradycje zostały wpisane na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!
 • Na zdjęciu: charakterystyczny biały namiot, którym stanowi zadaszenie nad boiskiem na osiedlu Przy Skarpie
  Miasto, Sport
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbudował i ponownie postawił powłokę nad pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Przy Skarpie. Charakterystyczny biały balon, a mówiąc fachowo, powłoka pneumatyczna, jest z powrotem na swoim miejscu.
 • Miasto
  Niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj zgodnie z tradycją rozpocznie w Mikołajki, 6 grudnia 2022 r. kursowanie po ulicach Torunia. Podczas jego pierwszego przejazdu nie zabraknie niespodzianek.
 • Zdjęcie przedstawia dzieci w czapkach św. Mikłaja biegnące ulicą Szeroką
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. wystartuje jubileuszowy XX FESTIWAL BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW. Dzień wcześniej, 3 grudnia 2022 r., na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00 – 12:30, odbędą się imprezy dla dzieci, w tym BIEG MIKOŁAJKA.
 • Bieg Św. Mikołajów w Toruniu odbędzie się 4 grudnia.
  Miasto
  W najbliższą niedzielę 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 11.30 do 14.30 ulicami Torunia pobiegną Święci Mikołajowie.
 • Prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na odcinku od pl. NOT do przejazdu kolejowo-drogowo-tramwajowego na ul. Legionów zaawansowanie robót wynosi 64 procent, a dalej – od przejazdu wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego – 80 procent.
 • Zawodnicy klubu sportowego Laguna 24 Toruń walczyli o medale w finale Klubowego Pucharu Polski i jednocześnie Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Zdobyli 32 medale indywidualne i 4 medale w sztafetach.
 • Pod Pomnikiem Artylerii Polskiej oraz na terenie poligonu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przez dwa dni odbywały się uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
 • Apel o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w zgromadzeniu dla nich rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy w walczącym kraju wystosował prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • W Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro przy ul. Konopnickiej 13 odbyło się bezpłatne szkolenie dot. tworzenia wartościowych treści w sieci. Warsztaty były częścią programu Firmy Jutra prowadzonego przez Google, PFR i OChK.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał prestiżowe, najwyższe wyróżnienie - Status Diamentowy od Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej za leczenie udarów mózgu w III kwartale 2022 roku.
 • W związku z obchodami święta Radia Maryja w sobotę 3 grudnia 2022 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • 1 grudnia 2022 r. minęła 28. rocznica śmierci Honorowej Obywatelki Torunia Wandy Szuman, nestorki toruńskiej pedagogiki, twórczyni miejscowego oddziału PCK i pionierki rehabilitacji osób niepełnosprawnych.