OnetRano o atrakcjach Torunia | www.torun.pl

OnetRano o atrakcjach Torunia

Kultura, Miasto
Data publikacji: 16 czerwca 2021
Autor: Małgorzata Litwin

W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.

Mowa była o programie wydarzeń podczas nadchodzących Dni Torunia 20-27 czerwca, o szykowanych przez miasto koncertach i imprezach kulturalnych, urokliwych miejscach rekreacji w Toruniu oraz o minionych toruńskich weekendach po poluzowaniu obostrzeń pandemicznych, kiedy to turyści licznie przybyli do naszego miasta.

Rozmowa z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim została nadana wprost z wybudowanej niedawno Sceny Szekspirowskiej Baja Pomorskiego, otwartej w październiku 2020 r. Plenerowy amfiteatr wraz z otaczającym go ogrodem postaci - rzeźb nawiązujących do teatru elżbietańskiego, powstał przy wsparciu funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt porojektu wyniósł blisko 2,37 mln zł, w tym 1,4 mln zł stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a resztę stanowiły środki z budżetu Gminy Miasta Toruń.Zobacz Onet Rano prosto z Torunia

To atrakcyjne tło teatralne i widoczne w otoczeniu mury pobliskiej fosy zamkowej mogli obejrzeć widzowie nie tylko z Polski, śledzący nagranie w internecie. Podczas rozmowy pokazywane też były wspaniałe widoki czerwcowego Torunia nakręcone z drona.

Gośćmi programu Beaty Tadli byli też: Katarzyna Żak - aktorka pochodząca z Torunia, Krystian Kubjaczyk - dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej, Wilfredo Leon - siatkarz, współwłaściciel klubu siatkarskiego Anioły UMK Toruń oraz Anna M. Kola - pani prodziekan ds. organizacji kształcenia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Z Baja Pomorskiego ekipa OnetRano udała się na krótki spacer po toruńskiej starówce i na Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.