Odkrywca 2022 – toruńscy laureaci | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Odkrywca 2022 – toruńscy laureaci

Miasto
Data publikacji: 01 grudnia 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: laureaci konkursu "Odkrywca 2022", wśród nich Czesław Nosewicz z Torunia

29 listopada 2022 r. wręczono wyróżnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie turystyki w konkursie „Odkrywca 2022”. Uroczystości odbyły się Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim w ramach podsumowania sezonu turystycznego.

Nagrody wręczono w 6 kategoriach:

  • „Ambasador Kujaw i Pomorza” - Czesław Nosewicz z Torunia i  Lokalna Organizacja Turystyczna Pałuki
  • „Dobre miejsce” - Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim
  • „Najlepsza inwestycja” - Muzeum Handlu Wiślanego FLIS, Oddział Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu
  • „Silny wizerunek w mediach społecznościowych” - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu
  • „Najciekawsze wydarzenie Eskapady” - Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego w Bydgoszczy.

Z Torunia laureatem zostali Pan Czesław Nosewicz oraz Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.

Czesław Nosewicz jest założycielem Automobilklubu Toruńskiego (1976 r.) i od początku członkiem jego zarządu oraz - od kilku kadencji - członkiem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy. Od 1998 do 2012 r. był dyrektorem i organizatorem Toruńskich Rajdów Samochodowych - największej i najstarszej imprezy rajdowej w Okręgu Kujawsko-Pomorskim. Wychowawca czołowych zawodników kartingowych i samochodowych. Inicjator wielu nowatorskich przedsięwzięć w sporcie i turystyce motorowej. Organizowane od 2000 roku kolejne edycje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Torunia pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia, stały się wydarzeniem sportowym dającym możliwość doskonalenia techniki jazdy przez amatorów, a tym samym poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wydarzenie to jest również wspaniałym widowiskiem dla licznej grupy kibiców oglądających zmagania często swoich kolegów i koleżanek lub dzieci. Pan Czesław skutecznie przyczynił się do powierzenia Polsce organizacji 21. Światowego Zlotu Miłośników Citroena 2CV, który  w 2015 roku odbył  się w Województwie Kujawsko-Pomorskim z bazą w Toruniu, największej w Europie imprezy z dziedziny turystyki motorowej. W Zlocie  wzięło udział   2651 samochodów  oraz  6696 osób z całego świata.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy to pierwsze i jedyne centrum nauki działające w województwie kujawsko-pomorskim. Siedziba Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy mieści się w dawnych Młynach Toruńskich. Miłośnicy architektury przemysłowej mogą zobaczyć jak udało się przekształcić budynki do nowych funkcji. Na sześciu piętrach są dostępne przestrzenie wystawiennicze, pracownia biologiczna, fizyczna, multimedialna oraz sala warsztatowa. Propozycje Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy skierowane są do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W centrum istnieje możliwość zwiedzenia interaktywnych wystaw o bardzo różnorodnej tematyce. Dodatkowo pod koniec 2019 otwarto budynek Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz wystawę „Ścieżki dorastania”, które powstały w ramach projektu Centra Innowacyjnej Edukacji (tzw. „Minikoperniki”) podprojekt „Adaptacja budynków zlokalizowanych przy ul. W. Łokietka w Toruniu na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, instytucji kultury prowadzącej innowacyjną edukację w regionie kujawsko-pomorskim”, którego beneficjentem jest Gmina Miasta Toruń. Udostępniono w nim wystawę dla nastolatków „Ścieżki dorastania”, która składa się z 31 interaktywnych stanowisk, podzielonych na 3 ścieżki tematyczne: społeczno-kulturową, emocji i dojrzewania i skierowana jest do odbiorcy od 13. roku życia.

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Kultura, Miasto
    Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Na zdjęciu: uczniowie pozują grupowo w sali gimnastycznej
    Miasto, Sport
    23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
  • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
    Biznes, Miasto
    Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
  • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
  • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
  • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
  • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.