Odetchnij na trawie - niedziele z jogą | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Odetchnij na trawie - niedziele z jogą

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W sierpniowe niedziele w ogrodzie hotelu Copernicus mieszkańcy i goście Torunia mogą wziąć udział w bezpłatnej jodze na świeżym powietrzu. Godzinne spotkania będą rozpoczynały się zawsze o godz. 10:00. W każdych zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 40 osób.

Do udziału wystarczą wygodne ubrania oraz mata do jogi lub fitnessu, albo koc lub ręcznik, który można rozłożyć na trawie. Na miejscu dostępne będą także bloczki i paski do jogi.

Praktyka składa się z łagodnego ruchu, prostego oddechu i kończy ją sesja prowadzonej relaksacji. Przekazywana jest prostym językiem i złożona z pozycji i ruchów dostępnych dla każdej osoby, bez względu na sprawność fizyczną lub wiek. Żadne wcześniejsze doświadczenie z jogą nie jest potrzebne - jest to też świetna okazja, żeby spróbować jogi na żywo po raz pierwszy albo rozruszać się po dłuższym czasie bez aktywności.

Niedzielna joga ma na celu stworzyć okazję, by dać sobie chwilę na zatrzymanie i odpoczynek, poczuć się dobrze ze sobą i wsłuchać się w swoje aktualne potrzeby.

Spotkania poprowadzi Carolina Const - nauczycielka terapeutycznej jogi i uważności oraz psycholożka w trakcie kształcenia. Swoje nauki pobierała w nepalskich i indyjskich ashramach oraz wiodących ośrodkach kliniczno-badawczych zajmujących się opartą na dowodach terapeutyczną pracą z ciałem w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Zasady spotkań:

- niczego nie musisz
- możesz zostać w wybranej pozycji, jak długo zechcesz
- możesz nie wykonywać danego ćwiczenia, jeśli nie masz ochoty
- nie liczy się, co jest nie/poprawne więc nie obawiaj się, że popełnisz błąd
- możesz przyjść tak, jak jesteś - to wystarczy!

Spotkasz też innych mieszkańców Torunia, którzy tak jak Ty mają ochotę spędzić miło czas i znaleźć chwilę dla siebie.

Więcej o zajęciach można przeczytać na stronie, na której można dołączyć do biuletynu z cotygodniowymi przypomnieniami, zapowiedziami i informacją o odbyciu się lub odwołaniu zajęć w przypadku niepogody.

W razie pytań dotyczących jogi można skontaktować się z prowadzącą pod adresem hej@punkjoginka.pl lub za pośrednictwem mediów społecznościowych: Facebook  Instagram

Sierpniowe niedziele z jogą odbywają się w ramach projektu Inicjatyw Lokalnych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń oraz dzięki gościnności hotelu Copernicus.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Data: 
06.08.2023 10:00 — 27.08.2023 10:00
Miejsce: 
Ogród Hotelu Copernicus
Organizator: 
Kategoria wydarzenia: 
Warsztaty
Impreza plenerowa
Sport
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Miasto
  - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.