Odetchnij na trawie - niedziele z jogą | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Odetchnij na trawie - niedziele z jogą

Data wydarzenia
-

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Opis wydarzenia: 

W sierpniowe niedziele w ogrodzie hotelu Copernicus mieszkańcy i goście Torunia mogą wziąć udział w bezpłatnej jodze na świeżym powietrzu. Godzinne spotkania będą rozpoczynały się zawsze o godz. 10:00. W każdych zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 40 osób.

Do udziału wystarczą wygodne ubrania oraz mata do jogi lub fitnessu, albo koc lub ręcznik, który można rozłożyć na trawie. Na miejscu dostępne będą także bloczki i paski do jogi.

Praktyka składa się z łagodnego ruchu, prostego oddechu i kończy ją sesja prowadzonej relaksacji. Przekazywana jest prostym językiem i złożona z pozycji i ruchów dostępnych dla każdej osoby, bez względu na sprawność fizyczną lub wiek. Żadne wcześniejsze doświadczenie z jogą nie jest potrzebne - jest to też świetna okazja, żeby spróbować jogi na żywo po raz pierwszy albo rozruszać się po dłuższym czasie bez aktywności.

Niedzielna joga ma na celu stworzyć okazję, by dać sobie chwilę na zatrzymanie i odpoczynek, poczuć się dobrze ze sobą i wsłuchać się w swoje aktualne potrzeby.

Spotkania poprowadzi Carolina Const - nauczycielka terapeutycznej jogi i uważności oraz psycholożka w trakcie kształcenia. Swoje nauki pobierała w nepalskich i indyjskich ashramach oraz wiodących ośrodkach kliniczno-badawczych zajmujących się opartą na dowodach terapeutyczną pracą z ciałem w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Zasady spotkań:

- niczego nie musisz
- możesz zostać w wybranej pozycji, jak długo zechcesz
- możesz nie wykonywać danego ćwiczenia, jeśli nie masz ochoty
- nie liczy się, co jest nie/poprawne więc nie obawiaj się, że popełnisz błąd
- możesz przyjść tak, jak jesteś - to wystarczy!

Spotkasz też innych mieszkańców Torunia, którzy tak jak Ty mają ochotę spędzić miło czas i znaleźć chwilę dla siebie.

Więcej o zajęciach można przeczytać na stronie, na której można dołączyć do biuletynu z cotygodniowymi przypomnieniami, zapowiedziami i informacją o odbyciu się lub odwołaniu zajęć w przypadku niepogody.

W razie pytań dotyczących jogi można skontaktować się z prowadzącą pod adresem hej@punkjoginka.pl lub za pośrednictwem mediów społecznościowych: Facebook  Instagram

Sierpniowe niedziele z jogą odbywają się w ramach projektu Inicjatyw Lokalnych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń oraz dzięki gościnności hotelu Copernicus.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Data: 
06.08.2023 10:00 — 27.08.2023 10:00
Miejsce: 
Ogród Hotelu Copernicus
Organizator: 
Kategoria wydarzenia: 
Warsztaty
Impreza plenerowa
Sport
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Maturzystka na 100%
  Miasto
  Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...