www.torun.pl

Od poniedziałku idziemy do zoo

Eko, Miasto
Data publikacji: 22 maja 2020
Autor: Paweł Piotrowicz

Od 25 maja można odwiedzać Ogród Zoobotaniczny w Toruniu. W połowie maja, kiedy kwitną drzewa, krzewy i kwiaty, ogród jest wyjątkowo piękny.

Toruński Ogród Zoobotaniczny dołączył do licznego grona placówek o charakterze zoo, które zapowiedziały otwarcie na nadchodzący tydzień. Od poniedziałku (25 maja 2020 r.) będzie można korzystać z większości terenów otwartych obiektu.

- Wiosna to doskonały czas na odwiedzenie naszego ogrodu. Właśnie teraz kwitną drzewa, krzewy i kwiaty, w zasadzie cały ogród jest zatopiony w zieleni i kolorowych kwiatach - mówi Beata Gęsińska, dyrektor toruńskiego zoo. -  Dla wielu osób, które przyjdą do nas po przerwie spowodowanej koronawirusem, miłym zaskoczeniem będą także wspaniałe, nowe nawierzchnie alejek ogrodowych. Wykonane z ekologicznych materiałów są w pełni przepuszczalne dla wody, a jednocześnie bez problemów mogą z nich korzystać także osoby niepełnosprawne, w tym poruszające się na wózkach.

Odwiedzający ogród będą musieli przestrzegać zaleceń sanitarnych i organizacyjnych, są to m.in.:

 • limit osób jednoczesnie przebywających na terenie ogrodu (wejściem steruje obsługa obiektu);
 • obowiązek zwiedzania w maseczkach zasłaniających usta i nos;
 • konieczność zachowania dystansu społecznego - min. 2 metrowej odległości między osobami;
 • zakaz korzystania z placu zabaw, altanki, punktu widokowego na wyspę lemurów, karuzeli, figur do wspinania się;
 • brak możliwości zwiedzania pawilonów, tj. herpetarium i ptaszarni.

Regularnej dezynfekcji będą poddawane toalety. W razie potrzeby będą wprowadzane dodatkowe środki ostrożności.

Warto wiedzieć, że największą atrakcją toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego są niezmiennie pandy małe. Popularnością, zwłaszcza wśród dzieci, cieszą się także kozy. Natomiast z oglądaniem niedawno narodzonego pancernika będzie trzeba jeszcze poczekać - przebywa w herpetarium, które na razie pozostaje niedostępne dla zwiedzających.

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.