Od poniedziałku idziemy do zoo | www.torun.pl

Od poniedziałku idziemy do zoo

Eko, Miasto
Data publikacji: 22 maja 2020
Autor: Paweł Piotrowicz

Od 25 maja można odwiedzać Ogród Zoobotaniczny w Toruniu. W połowie maja, kiedy kwitną drzewa, krzewy i kwiaty, ogród jest wyjątkowo piękny.

Toruński Ogród Zoobotaniczny dołączył do licznego grona placówek o charakterze zoo, które zapowiedziały otwarcie na nadchodzący tydzień. Od poniedziałku (25 maja 2020 r.) będzie można korzystać z większości terenów otwartych obiektu.

- Wiosna to doskonały czas na odwiedzenie naszego ogrodu. Właśnie teraz kwitną drzewa, krzewy i kwiaty, w zasadzie cały ogród jest zatopiony w zieleni i kolorowych kwiatach - mówi Beata Gęsińska, dyrektor toruńskiego zoo. -  Dla wielu osób, które przyjdą do nas po przerwie spowodowanej koronawirusem, miłym zaskoczeniem będą także wspaniałe, nowe nawierzchnie alejek ogrodowych. Wykonane z ekologicznych materiałów są w pełni przepuszczalne dla wody, a jednocześnie bez problemów mogą z nich korzystać także osoby niepełnosprawne, w tym poruszające się na wózkach.

Odwiedzający ogród będą musieli przestrzegać zaleceń sanitarnych i organizacyjnych, są to m.in.:

 • limit osób jednoczesnie przebywających na terenie ogrodu (wejściem steruje obsługa obiektu);
 • obowiązek zwiedzania w maseczkach zasłaniających usta i nos;
 • konieczność zachowania dystansu społecznego - min. 2 metrowej odległości między osobami;
 • zakaz korzystania z placu zabaw, altanki, punktu widokowego na wyspę lemurów, karuzeli, figur do wspinania się;
 • brak możliwości zwiedzania pawilonów, tj. herpetarium i ptaszarni.

Regularnej dezynfekcji będą poddawane toalety. W razie potrzeby będą wprowadzane dodatkowe środki ostrożności.

Warto wiedzieć, że największą atrakcją toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego są niezmiennie pandy małe. Popularnością, zwłaszcza wśród dzieci, cieszą się także kozy. Natomiast z oglądaniem niedawno narodzonego pancernika będzie trzeba jeszcze poczekać - przebywa w herpetarium, które na razie pozostaje niedostępne dla zwiedzających.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby potwierdzono w Toruniu 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły kolejne 3 osoby, wszystkie cierpiały na choroby współistniejące.
 • Prace ziemne wzdłuż Szosy Bydgoskiej
  Drogi, Inwestycje
  Ruszyła budowa ścieżki rowerowej w ciągu ul. Szosy Bydgoskiej. Powstanie ona na odcinku od pętli tramwajowej do placu Skalskiego. Na jej realizację miasto pozyskało dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 31 stycznia 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców nadal trzeba się umawiać wcześniej.
 • Ulica Miedza w Toruniu zimą
  Drogi, Inwestycje
  Aż pięć firm jest zainteresowanych przebudową ul. Miedza na toruńskich Wrzosach. Złożone w przetargu oferty zostały skalkulowane od ponad 172 tysięcy złotych do prawie 220 tys. zł.
 • grafika do konkursu
  Kultura, Miasto
  W związku z przedłużającą się pandemią, a tym samym trudną sytuacją toruńskich artystów, rusza konkurs „Zimowe ARTefakty”. W ramach trzeciego działania pomocowego przygotowanego z inicjatywy Urzędu Miasta Torunia, twórcy mogą do 28 stycznia 2021 r. zgłaszać propozycje artystycznych aktywności internetowych, które tym razem pozostawią trwały ślad.
 • wystawa na Rynku Staromiejskim
  Kultura, Miasto
  Złożenie kwiatów na grobach zasłużonych Torunian oraz wystawa historycznych fotografii z okresu powrotu Torunia do Macierzy to pierwsze akcenty obchodów 101. rocznicy powrotu Torunia do Wolnej Polski, które miały miejsce 15 stycznia 2021 r.
 • Przypominamy, że 1 stycznia uległy zmianie wysokości opłat za przejazdy w miejskiej komunikacji zbiorowej w Toruniu. Uchwałę w tej sprawie radni podjęli 22 października 2020 r. Dotychczasowe bilety można wymienić za dopłatą do 29 stycznia 2021 r..
 • 15 stycznia 2021 roku po północy uruchomiona została możliwość składania wniosków o subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla Mikrofirm i MŚP z 45 branż najbardziej poszkodowanych w wyniku drugiej fali pandemii.
 • O tym, czy przyjęta zostanie uchwała w sprawie przesunięcia terminu płatności rat podatku od nieruchomości, zadecyduje na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia. Ma być to kolejna forma wsparcia dla przedsiębiorców, którzy utracili przychody na skutek epidemii koronawirusa.
 • 15 stycznia 2021 roku minutę po północy ruszyła internetowa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób, które ukończyły 80 lat oraz zapisy chętnych na szczepienia w wieku 18-69. Seniorzy w wieku 70-79 lat będą mogli zarejestrować się już 22 stycznia. Chętnych nie brakuje.
 • W związku z prognozowanymi opadami atmosferycznymi oraz spadkiem temperatur w najbliższy weekend Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania deklaruje przygotowanie do utrzymania dobrych warunków na toruńskich ulicach.
 • Od 18 stycznia 2021 roku uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wrócą do systemu nauki stacjonarnej. Decyzją Ministra Edukacji i Nauki nauczanie zdalne będzie kontynuowane dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.
 • Dawno niewidziana zima wróciła do nas i zgodnie z prognozami w najbliższych dniach pozostanie. Dla właścicieli nieruchomości wiąże się to z obowiązkiem usuwania śniegu, lodu, błota i innych zanieczyszczeń zalegających na chodnikach.
 • W związku z prognozowanymi na weekend niskimi temperaturami i opadami śniegu, przypominamy, że w Toruniu funkcjonuje kilka placówek, które oferują schronienie i ciepły posiłek osobom bezdomnym.