Obrady Komisji Sportu ZMP | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Obrady Komisji Sportu ZMP

Miasto, Sport
Data publikacji: 17 sierpnia 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: budynek Areny Toruń

W dniach 18-19 sierpnia 2022 r. w Toruniu odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu Związku Miast Polskich kadencji 2019-2023.

Miasto Toruń po raz drugi będzie gospodarzem spotkania członków Komisji Sportu. Pierwsze miało miejsce w dniach 26 -27 sierpnia 2016 r.

Posiedzenia Komisji Sportu Związku Miast Polskich tradycyjnie odbywają się 3-4 razy w roku. Wszystkie dotychczasowe spotkania, również te prowadzone zdalnie podczas pandemii w latach 2020 i 2021, dotykały ważnych problemów i sytuacji  środowiska sportowego.

W posiedzeniu, które odbędzie się w Arenie Toruń 18 sierpnia 2022 r., weźmie udział 32 członków Komisji Sportu ZMP z wielu miast Polski, między innymi: Łodzi, Warszawy, Poznania, Legnicy, Gliwic, Gniezna, Oświęcimia, Szamotuł, Dąbrowy Górniczej, Lublina, Kozienic, Sosnowca, Płocka, Legionowa, Świdnicy, Kielc, Ełku i Siemianowic Śląskich.

Podczas posiedzenia samorządowcy podzielą się doświadczeniami z zakresu form wspierania sportu przez jednostki samorządu w Polsce. Główne tematy to:

 • Systemy wspierania młodzieżowych i seniorskich klubów sportowych prowadzących szkolenie w dyscyplinach indywidualnych i drużynowych – dobre praktyki – na przykładzie Torunia;
 • Etos olimpijczyka – aspekty sportowe, wychowawcze i promocyjne, wzorce do naśladowania dla młodych adeptów sportu.

W posiedzeniu wezmą udział także radni Komisji Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Torunia, przewodniczący Rady Sportu oraz toruńscy olimpijczycy: Sławomir Kruszkowski, Michał Słoma oraz Piotr Winczura.

Urząd Miasta Torunia, jako gospodarz, poza organizacją posiedzenia, zapewnił wiele atrakcji dla uczestników, między innymi:

 • zwiedzanie zmodernizowanej i oddanej do użytku w maju 2021 r. krytej pływalni Aqua Toruń, zarządzanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji;
 • udział w 13. Bella Skyway Festival Toruń 2022;
 • zwiedzanie Muzeum Toruńskiego Piernika połączone z warsztatami wypieku pierników;
 • zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika - multimedialnej, interaktywnej ekspozycji wykorzystującej najwspanialsze osiągnięcia współczesnego muzealnictwa - laureat konkursu Europejskiego Muzeum Roku – EMYA 2022.

Organizatorem posiedzenia w imieniu Prezydenta Miasta Torunia jest Wydział Sportu i Rekreacji UMT.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.