Obostrzenia w kursowaniu MZK | www.torun.pl

Obostrzenia w kursowaniu MZK

MZK
Data publikacji: 25 marca 2020
Autor: Sylwia Derengowska

Od 25 marca do 11 kwietnia 2020 roku wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu pojazdów MZK. W autobusie i tramwaju nie może być jednocześnie więcej pasażerów niż połowa miejsc siedzących. W związku z rozporządzeniem wprowadza zostaną zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Toruniu.

Autobusy

Do obecnie realizowanego rozkładu jazdy wzmocnionego w kursach na dowozie do pracy na liniach 14 i 33 dołożono dodatkowe dublowane kursy:

- w godzinach od 5 do 7.30 na - siedem dodatkowych kursów linii nr 10 i po pięć linii nr 11, 30 i 34.

Łącznie 22 kursy na dowozie do pracy w godzinach porannych.

Od 26 marca 2020 r. wprowadzony zostanie dodatkowy na linii 35 z Lubicza o godz. 6:15.

- w godzinach od godz. 14.00 do 16.00 przewidziano osiem dodatkowych kursów linii nr 10, trzy linii nr 11 i dwa linii nr 34.

Po godz. 22.00 zaplanowano dodatkowy kurs na linii nr 14 dublujący kurs o godz. 22:07 z Mazowieckiej.

Zmiany na linii 32 - ze względu na dość duże zainteresowanie linią nr 32 od 26 marca mało pojemne autobusy klasy midi zostaną zastąpione autobusami klasy maxi (12 metrowymi) i w związku z tym zmieniona zostanie trasa przejazdu tej linii. Autobusy pojadą z pętli Pawia, bez wjeżdżania w Osiedle Wrzosy I (omijając przystanki Wrzosowa, Jastrzębia, Myśliwska), ul. Szosa Chełmińska, aż do ul. Żwirki i Wigury (omijając przystanek Jesienna – zamiennie Bartkiewiczówny), z  której od przystanku Szpital Bielany pojadą dalej ul. Św. Józefa – dalej trasa bez zmian.

Utrzymuje się w dni robocze feryjne rozkłady jazdy linii autobusowych.

Tramwaje

Od 25 marca 2020 roku tramwaje kursują od poniedziałku do piątku wg rozkładów jazdy obowiązujących w okresie ferii. Od dnia 24 marca 2020 r. na linii nr 2 wprowadzono tramwaje typu Pesa (5 członowe) na wszystkie kursy niskopodłogowe.

Od 28 marca, w celu lepszego wykorzystania taboru, przewiduje się  likwidację linii nr 8, jeżdżącą od trasie  pl. Rapackiego – Motoarena. Ilość pasażerów w godzinach szczytu wynosi tu 2 do 3 os. na kursie. Dlatego dwa tramwaje - 30m dwukierunkowe Pesy - będą mogły zastąpić mniejsze wozy na pozostałych liniach.

Informacja

Od 25 marca są umieszczane na przystankach informacje o ograniczeniach liczby pasażerów w transporcie zbiorowym a na autobusach i tramwajach o ilości osób, które mogą przebywać jednorazowo w pojeździe.

W pojeździe jednorazowo nie może przebywać więcej niż (np.) 15 osób!

W trosce o swoje zdrowie zachowaj możliwie bezpieczną odległość

od innych pasażerów!

Kontrola

Od 26 marca zaplanowano sprawdzanie ilości osób w pojazdach. Kontrolerzy biletów będą  sprawdzali ilość pasażerów i w przypadku przekroczenia w pojeździe dopuszczalnej ilości osób będą uprawnieni do  wstrzymania odjazdu z przystanku do czasu osiągnięcia wymaganej ilości pasażerów.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.