Obostrzenia w kursowaniu MZK | www.torun.pl

Obostrzenia w kursowaniu MZK | www.torun.pl

MZK
Data publikacji: 25 marca 2020
Autor: Sylwia Derengowska

Od 25 marca do 11 kwietnia 2020 roku wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu pojazdów MZK. W autobusie i tramwaju nie może być jednocześnie więcej pasażerów niż połowa miejsc siedzących. W związku z rozporządzeniem wprowadza zostaną zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Toruniu.

Autobusy

Do obecnie realizowanego rozkładu jazdy wzmocnionego w kursach na dowozie do pracy na liniach 14 i 33 dołożono dodatkowe dublowane kursy:

- w godzinach od 5 do 7.30 na - siedem dodatkowych kursów linii nr 10 i po pięć linii nr 11, 30 i 34.

Łącznie 22 kursy na dowozie do pracy w godzinach porannych.

Od 26 marca 2020 r. wprowadzony zostanie dodatkowy na linii 35 z Lubicza o godz. 6:15.

- w godzinach od godz. 14.00 do 16.00 przewidziano osiem dodatkowych kursów linii nr 10, trzy linii nr 11 i dwa linii nr 34.

Po godz. 22.00 zaplanowano dodatkowy kurs na linii nr 14 dublujący kurs o godz. 22:07 z Mazowieckiej.

Zmiany na linii 32 - ze względu na dość duże zainteresowanie linią nr 32 od 26 marca mało pojemne autobusy klasy midi zostaną zastąpione autobusami klasy maxi (12 metrowymi) i w związku z tym zmieniona zostanie trasa przejazdu tej linii. Autobusy pojadą z pętli Pawia, bez wjeżdżania w Osiedle Wrzosy I (omijając przystanki Wrzosowa, Jastrzębia, Myśliwska), ul. Szosa Chełmińska, aż do ul. Żwirki i Wigury (omijając przystanek Jesienna – zamiennie Bartkiewiczówny), z  której od przystanku Szpital Bielany pojadą dalej ul. Św. Józefa – dalej trasa bez zmian.

Utrzymuje się w dni robocze feryjne rozkłady jazdy linii autobusowych.

Tramwaje

Od 25 marca 2020 roku tramwaje kursują od poniedziałku do piątku wg rozkładów jazdy obowiązujących w okresie ferii. Od dnia 24 marca 2020 r. na linii nr 2 wprowadzono tramwaje typu Pesa (5 członowe) na wszystkie kursy niskopodłogowe.

Od 28 marca, w celu lepszego wykorzystania taboru, przewiduje się  likwidację linii nr 8, jeżdżącą od trasie  pl. Rapackiego – Motoarena. Ilość pasażerów w godzinach szczytu wynosi tu 2 do 3 os. na kursie. Dlatego dwa tramwaje - 30m dwukierunkowe Pesy - będą mogły zastąpić mniejsze wozy na pozostałych liniach.

Informacja

Od 25 marca są umieszczane na przystankach informacje o ograniczeniach liczby pasażerów w transporcie zbiorowym a na autobusach i tramwajach o ilości osób, które mogą przebywać jednorazowo w pojeździe.

W pojeździe jednorazowo nie może przebywać więcej niż (np.) 15 osób!

W trosce o swoje zdrowie zachowaj możliwie bezpieczną odległość

od innych pasażerów!

Kontrola

Od 26 marca zaplanowano sprawdzanie ilości osób w pojazdach. Kontrolerzy biletów będą  sprawdzali ilość pasażerów i w przypadku przekroczenia w pojeździe dopuszczalnej ilości osób będą uprawnieni do  wstrzymania odjazdu z przystanku do czasu osiągnięcia wymaganej ilości pasażerów.

Najczęściej czytane aktualności

 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu fryzjerka w maseczce obcina włosy klientowi
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejny odcinek cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Bohaterem odcinka jest mistrzyni nożyczek Irena Tywczyńska, prowadząca Studio Fryzjerskie Andromeda na toruńskiej starówce.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Jedynie w telewizji będzie można obejrzeć w tym roku koncert galowy Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”. Tegoroczna edycja poświęcona jest Wojciechowi Młynarskiemu.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Pamięci tych co odeszli – to tytuł koncertu, który odbędzie się 30 października 2020 r. o godz. 19.00 w sali na Jordankach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna upamiętni w ten sposób zmarłych członków społeczności akademickiej UMK.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu: grafika promująca program koordynowany przez CWB
  Biznes, Koronawirus
  W związku z kolejnym trudnym okresem dla branży gastronomicznej Centrum Wsparcia Biznesu wznawia akcję „Toruńska baza lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem”. Tworzona baza ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu pandemii i związanych z nią obostrzeń. Ze wzlędu wprowadzone ograniczenia restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą świadczyć...
 • Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • Od niedzieli, 25 października 2020 r. przy teatrze Baj Pomorski działa plenerowa Scena Szekspirowska. Spotkamy w niej bohaterów stworzonych przez dramaturga wszech czasów.
 • O 146 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 27 października wynosi 1558.
 • Podczas konferencji prasowej 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rządowego wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej.
 • We wtorek 27 października 2020 roku w Toruniu odbędzie się kolejna odsłona Czarnego Protestu. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem protestować będą w samochodach i na rowerach jeżdząc po ruchliwych ulicach Torunia. Po godz. 15:00 mogą wystapić utrudnienia.
 • Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Od 27 października 2020 r. wojewoda zawiesił działalność kilku rodzajów placówek dziennej opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Centra i kluby integracji społecznej mogą jednak kontynuować działalność wytwórczą związaną z epidemią.
 • Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.