www.torun.pl

Obostrzenia w kursowaniu MZK

MZK
Data publikacji: 25 marca 2020
Autor: Sylwia Derengowska

Od 25 marca do 11 kwietnia 2020 roku wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu pojazdów MZK. W autobusie i tramwaju nie może być jednocześnie więcej pasażerów niż połowa miejsc siedzących. W związku z rozporządzeniem wprowadza zostaną zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Toruniu.

Autobusy

Do obecnie realizowanego rozkładu jazdy wzmocnionego w kursach na dowozie do pracy na liniach 14 i 33 dołożono dodatkowe dublowane kursy:

- w godzinach od 5 do 7.30 na - siedem dodatkowych kursów linii nr 10 i po pięć linii nr 11, 30 i 34.

Łącznie 22 kursy na dowozie do pracy w godzinach porannych.

Od 26 marca 2020 r. wprowadzony zostanie dodatkowy na linii 35 z Lubicza o godz. 6:15.

- w godzinach od godz. 14.00 do 16.00 przewidziano osiem dodatkowych kursów linii nr 10, trzy linii nr 11 i dwa linii nr 34.

Po godz. 22.00 zaplanowano dodatkowy kurs na linii nr 14 dublujący kurs o godz. 22:07 z Mazowieckiej.

Zmiany na linii 32 - ze względu na dość duże zainteresowanie linią nr 32 od 26 marca mało pojemne autobusy klasy midi zostaną zastąpione autobusami klasy maxi (12 metrowymi) i w związku z tym zmieniona zostanie trasa przejazdu tej linii. Autobusy pojadą z pętli Pawia, bez wjeżdżania w Osiedle Wrzosy I (omijając przystanki Wrzosowa, Jastrzębia, Myśliwska), ul. Szosa Chełmińska, aż do ul. Żwirki i Wigury (omijając przystanek Jesienna – zamiennie Bartkiewiczówny), z  której od przystanku Szpital Bielany pojadą dalej ul. Św. Józefa – dalej trasa bez zmian.

Utrzymuje się w dni robocze feryjne rozkłady jazdy linii autobusowych.

Tramwaje

Od 25 marca 2020 roku tramwaje kursują od poniedziałku do piątku wg rozkładów jazdy obowiązujących w okresie ferii. Od dnia 24 marca 2020 r. na linii nr 2 wprowadzono tramwaje typu Pesa (5 członowe) na wszystkie kursy niskopodłogowe.

Od 28 marca, w celu lepszego wykorzystania taboru, przewiduje się  likwidację linii nr 8, jeżdżącą od trasie  pl. Rapackiego – Motoarena. Ilość pasażerów w godzinach szczytu wynosi tu 2 do 3 os. na kursie. Dlatego dwa tramwaje - 30m dwukierunkowe Pesy - będą mogły zastąpić mniejsze wozy na pozostałych liniach.

Informacja

Od 25 marca są umieszczane na przystankach informacje o ograniczeniach liczby pasażerów w transporcie zbiorowym a na autobusach i tramwajach o ilości osób, które mogą przebywać jednorazowo w pojeździe.

W pojeździe jednorazowo nie może przebywać więcej niż (np.) 15 osób!

W trosce o swoje zdrowie zachowaj możliwie bezpieczną odległość

od innych pasażerów!

Kontrola

Od 26 marca zaplanowano sprawdzanie ilości osób w pojazdach. Kontrolerzy biletów będą  sprawdzali ilość pasażerów i w przypadku przekroczenia w pojeździe dopuszczalnej ilości osób będą uprawnieni do  wstrzymania odjazdu z przystanku do czasu osiągnięcia wymaganej ilości pasażerów.

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.