O edukacji przedszkolnej na UMK | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O edukacji przedszkolnej na UMK

Miasto
Data publikacji: 03 czerwca 2019
Autor: Maria Wesoła

31 maja 2019 r. na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się interdyscyplinarna konferencja pn. „Toruńska edukacja przedszkolna w niepodległej Polsce”.

W konferencji uczestniczył Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Andrzej Rakowicz.

Prelegenci poruszyli podczas wykładów wiele wątków dot. edukacji przedszkolnej, m.in.: „Edukacja przedszkolna w Toruniu w okresie XX-lecia międzywojennego” dr hab. prof. IH PAN Przemysław Olstowski Wydział Nauk Historycznych UMK, „Standardy jakości w placówkach wczesnej edukacji” dr Elżbieta Wieczór Wydział Nauk Pedagogicznych UMK. Wykład „Edukacja przedszkolna dawniej i dziś” przedstawiła Anna Łukaszewska dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

Podczas konferencji podsumowano projekt „Toruńskie przedszkolaki – kreatywne dzieciaki”. Prezentację nt. „Projekt toruńskie przedszkolaki – kreatywne dzieciaki szansą na lepszy start” przedstawiła Marzena Chmielewska kierownik Referatu Strategii Rozwoju Edukacji i Współpracyz Podmiotami Zewnętrznymi WE i Jadwiga Lamparska dyrektor PM nr 15. „Kierunki rozwoju edukacji ku przyszłości na podstawie projektu…” omówiły Małgorzata Czekała dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 11 i Joanna Rutkowska dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 8.

Na zakończenie uczestnicy dyskutowali na temat obszarów rozwoju edukacji przedszkolnej. Konferencja zorganizowana została dla dyrektorów i nauczyciel toruńskich szkół oraz przedszkoli, rodziców oraz studentów UMK.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.