www.torun.pl

Nowy wjazd do zajezdni

Miasto, MZK
Data publikacji: 01 marca 2019
Autor: Sylwia Derengowska
Nowy wjazd do zajezdni

W przyszłym tygodniu rusza budowa nowego wjazdu do zajezdni autobusowej od strony ulicy Wielki Rów. Nowy wjazd zwiększy się dostępność zlokalizowanej w zajezdni stacji paliw oraz serwisu ogumienia i klimatyzacji, wpłynie także na wzrost bezpieczeństwa.

Budowa nowego wjazdu na teren zajezdni autobusowej przy ul. Legionów polega na wykonaniu prawoskrętu wraz z pasem dojazdowym na ulicy Wielki Rów. Wjazd powstanie około 80 m za znajdującą się w zajezdni stacją paliw, w kierunku wschodnim. Znajdzie się przy nim brama samonośna oraz ledowa tablica informacyjna wyświetlająca komunikat o dostępności wjazdu.

Budowa nowego wjazdu usprawni funkcjonowanie zajezdni. Pozwoli na jeszcze pełniejsze odseparowanie wszystkich rodzajów ruchu w rejonie placu manewrowego i tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy. Nowy wjazd ułatwi dostęp do istniejącej na terenie zajezdni stacji paliw klientom indywidualnym, a także do działającego tam serwisu ogumienia i klimatyzacji. Dzięki niemu nie będą musieli oni przejeżdżać pomiędzy autobusami na placu manewrowym. Ponadto będzie pełnił rolę komunikacji rezerwowej dla wykonywania cykli obsługowych taboru autobusowego.

Prace rozpoczną się w poniedziałek 4 marca 2019 r. Zakończenie planowane jest pod koniec maja br.

Na czas wykonywania robót zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na odcinku ul Wielki Rów od ronda Czadcy do skrzyżowania z ul. Kozacką. Piesi i rowerzyści nie będą mogli poruszać się po północnej stronie ul. Wielki Rów. Ruch pieszy i rowerowy na tym odcinku będzie się odbywał tylko po południowej stronie ul. Wielki Rów (czyli po stronie pasażu handlowego). Po zakończeniu robót ruch pieszy i rowerowy po północnej stronie odcinka ul. Wielki Rów zostanie przywrócony.

Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma Transbruk Barczyńscy sp. z o.o. Koszt robót to niemal 460 tys. zł brutto.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Tofifest, Bach w Dworze Artusa, Nohavica na Jordankach, Podgórskie Święto Latawca, Barbarkowy Bieg Przełajowy czy koncert finałowy projektu "Tak Brzmi Miasto" - najwyższy czas zaplanować, co będziemy robić w ten weekend!
 • Miasto
  16 i 17 października 2019 roku odbyło się szkolenie obronne z elementami obrony cywilnej pod kryptonimem „KOBRA-19”. Dwudniowe wydarzenie zwieńczył pokaz wspólnego działania służb mundurowych w przypadku ataku terrorystycznego w Ujęciu Wody Podziemnej „Mała Nieszawka”.
 • Inwestycje, Miasto
  Na terenie Barbarki funkcjonuje już mini tężnia – inwestycja sfinansowana z budżetu obywatelskiego.
 • Miasto
  Rozpoczynamy konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenów położonych przy ul. Polnej, w okolicach ulic: Fieldorfa „Nila”, Strehla, Niepokólczyckiego, Piwnika.
 • Kultura, Miasto
  Ponad sto prac plastycznych i trzy instytucje kultury zostały nagrodzone w jubileuszowej, dwudziestej edycji Międzynarodowego Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”.
 • Miasto
  23 października 2019 roku w VI LO w Toruniu odbędą się konsultacje społeczne dotyczące projektu stawu Kaszownik oraz Strugi Toruńskiej.
 • Szykuje się kolejny boom inwestycyjny w Toruniu. Do końca roku miasto planuje sprzedaż 36 działek, których całkowita kwota wywoławcza wyniesie niemal 60 mln zł! Łączna powierzchnia tych działek to ponad 48 ha. Najbliższy przetarg już 25 października 2019 r.
 • Do 25 października 2019 r. studenci toruńskich uczelni wyższych mogą składać wnioski o przyznanie stypendium w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego realizowanego w Toruniu.
 • Toruńska Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej ze srebrnym laurem i nagrodą publiczności w ogólnopolskim konkursie BohaterON – włącz historię!
 • To już ostatnie dni elektronicznych zapisów na 37. edycję Toruń Maraton, która odbędzie się 27 października 2019 r. w grodzie Kopernika. Limit uczestników został niemal wyczerpany - na listach startowych widnieje ponad 1200 osób. Do wyboru biegacze mają maraton, półmaratonu, a najmłodsi biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.
 • Przy Szkole Podstawowej nr 24 został zmodernizowany plac rekreacyjny. Zadanie pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch” zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego.
 • Mieszkańcy Torunia i okolic w wieku 50-65 lat mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym dotyczącym profilaktyki raka jelita grubego.
 • 28 i 29 października 2019 roku w toruńskim Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się ogólnopolskie Forum Dydaktyki Cyfrowej DIGITYKON. Forum to miejsce debaty, gdzie edukacja, sztuka i kultura stykają się z technologią.
 • Rada Miasta Torunia na sesji 10 października 2019 r. wypełniając wymogi ustawy o ustroju sądów powszechnych dokonała wyboru ławników sądowych na kadencję 2020 – 2023.