www.torun.pl

Nowy wjazd do zajezdni

Miasto, MZK
Data publikacji: 01 marca 2019
Autor: Sylwia Derengowska
Nowy wjazd do zajezdni

W przyszłym tygodniu rusza budowa nowego wjazdu do zajezdni autobusowej od strony ulicy Wielki Rów. Nowy wjazd zwiększy się dostępność zlokalizowanej w zajezdni stacji paliw oraz serwisu ogumienia i klimatyzacji, wpłynie także na wzrost bezpieczeństwa.

Budowa nowego wjazdu na teren zajezdni autobusowej przy ul. Legionów polega na wykonaniu prawoskrętu wraz z pasem dojazdowym na ulicy Wielki Rów. Wjazd powstanie około 80 m za znajdującą się w zajezdni stacją paliw, w kierunku wschodnim. Znajdzie się przy nim brama samonośna oraz ledowa tablica informacyjna wyświetlająca komunikat o dostępności wjazdu.

Budowa nowego wjazdu usprawni funkcjonowanie zajezdni. Pozwoli na jeszcze pełniejsze odseparowanie wszystkich rodzajów ruchu w rejonie placu manewrowego i tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy. Nowy wjazd ułatwi dostęp do istniejącej na terenie zajezdni stacji paliw klientom indywidualnym, a także do działającego tam serwisu ogumienia i klimatyzacji. Dzięki niemu nie będą musieli oni przejeżdżać pomiędzy autobusami na placu manewrowym. Ponadto będzie pełnił rolę komunikacji rezerwowej dla wykonywania cykli obsługowych taboru autobusowego.

Prace rozpoczną się w poniedziałek 4 marca 2019 r. Zakończenie planowane jest pod koniec maja br.

Na czas wykonywania robót zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na odcinku ul Wielki Rów od ronda Czadcy do skrzyżowania z ul. Kozacką. Piesi i rowerzyści nie będą mogli poruszać się po północnej stronie ul. Wielki Rów. Ruch pieszy i rowerowy na tym odcinku będzie się odbywał tylko po południowej stronie ul. Wielki Rów (czyli po stronie pasażu handlowego). Po zakończeniu robót ruch pieszy i rowerowy po północnej stronie odcinka ul. Wielki Rów zostanie przywrócony.

Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma Transbruk Barczyńscy sp. z o.o. Koszt robót to niemal 460 tys. zł brutto.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W naborze uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczniowie mają do dyspozycji 885 miejsc, czyli o 118 miejsc więcej niż osób niezakwalifikowanych w I etapie rekrutacji.
 • Biznes, Miasto
  Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa wygrała przetarg na sprzedaż działki inwestycyjnej w zachodnim Toruniu. MSM wpłaci do miejskiej kasy 3 321 000 złotych.
 • Miasto
  Pierwsza wypłata świadczeń wychowawczych 500+ przyznanych na nowych zasadach oraz świadczeń Dobry Start planowana jest na piątek 19 lipca 2019 r.
 • Przez ponad dwa miesiące wakacyjnego odpoczynku 2019 uczniowie mogą skorzystać z wielu atrakcji, jakie przygotowały toruńskie instytucje kulturalne i sportowe.
 • Miasto
  11 lipca 2019 roku ogłoszono listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano łącznie 5160 miejsc w 162 oddziałach w liceach, technikach i szkołach branżowych.
 • Miasto
  16 lipca 2019 roku na Rynku Staromiejskim odbyły się uroczystości związane ze Świętem Policji. Obchody tego dnia w tym roku były szczególne ze względu na setną rocznicą powołania w Polsce Policji Państwowej.
 • Wakacyjna Trasa Dwójki zawitała do Torunia. W niedzielę wieczorem na Motoarenie torunianie i turyści mogli wysłuchać największych przebojów m.in. zespołu Enej, De Mono czy Feel. Zabawa była wyśmienita!
 • Z początkiem lipca 2019 roku w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na toruńskich Stawkach posługę rozpoczął ks. Krzysztof Lewandowski. Nowy proboszcz został również dziekanem dekanatu toruńskiego IV.
 • Realizacja zadania „Zielona brama toruńskiej starówki” trwa. Do 15 listopada 2019 roku w sąsiedztwie ścisłego centrum miasta pojawią się nowe alejki, nawierzchnie, ciekawe elementy małej architektury, a przede wszystkim nowe nasadzenia zieleni wielopiętrowej.
 • 16 lipca 2019 r. ulicami Starego Miasta przejdzie kolumna funkcjonariuszy z okazji Święta Policji. W trakcie uroczystości wyróżnionych 647 pracowników policji.
 • We wtorek 16 lipca 2019 r. o godz. 7:00 rozpocznie się naprawa 200-metrowego odcinka ul. Grudziądzkiej.
 • W sobotę 27 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie rozegrany zostanie II finał Tauron Speedway Euro Championship. Znane już są numery startowe zawodników.
 • Trwa „Lato w Toruniu bez nudy” - coroczny program zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych w okresie wakacyjnym.
 • Elana i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają lokalnych przedsiębiorców – pasjonatów piłki nożnej na spotkanie biznesowe. 27 lipca 2019 roku w Hotelu Filmar spotkają się przedstawiciele sportu i biznesu. Zaproszeni uczestnicy wydarzenia będą mieli także okazję obejrzeć inauguracyjny mecz rozgrywek ligowych w Toruniu, między TKP ELANA a MKS Bytovią...