Nowy skład Twardych Pierników | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowy skład Twardych Pierników

Miasto, Sport
Data publikacji: 16 września 2023
Autor: Paula Gałązka
Nowy skład Twardych Pierników

Drużyna Arriva Twarde Pierniki na Arenie Toruń zaprezentowała swój nowy skład. Prezentacja odbyła się tuż przed meczem towarzyskim z PGE Spójnią Stargard.

W nowy sezon toruńska drużyna wchodzi w następującym składzie:

0 – rzucający Arik Smith

1 – skrzydłowy Ignacy Grochowski

2 – rzucający Wojciech Tomaszewski

5 – skrzydłowy Aaron Cel

6 – rozgrywający Paweł Sowiński

7 – rozgrywający Goran Filipović

8 – rzucający Wit Szymański

11 – skrzydłowy Trey Diggs

12 – skrzydłowy Aljaž Kunc

17 – środkowy Hubert Lipiński

21 – skrzydłowy Bartosz Diduszko

23 – środkowy Gligorije Rakočević

Trenerem drużyny jest Srdjan Subotić, kierownikiem drużyny jest Artur Krysiak, asystentem trenera Jarosław Zawadka, a Trenerem Przygotowania Fizycznego Dominik Narojczyk.

Po prezentacji rozegrany został mecz towarzyski z PGE Spójnią Stargard. Spotkanie zakończyło się wynikiem 96:91 dla Twardych Pierników.

Pierwszy mecz ligowy Twarde Pierniki rozegrają na własnym parkiecie w drugiej kolejce z Enea Zastalem BC Zielona Góra. Oficjalny termin tego spotkania to 28 września, ale drużyna z Zielonej Góry poprosiła o zmianę terminu ze względu na występ w rozgrywkach ENBL w czwartek, 27 września.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Miasto
  - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.