www.torun.pl

Nowy rok w WSB

Miasto
Data publikacji: 09 października 2019
Autor: Filip Tomasik

Największa niepubliczna uczelnia w regionie – Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zainaugurowała 9 października 2019 roku nowy rok akademicki.

Uroczystość odbyła się w auli WSB przy ul. Dekerta. Tradycyjnie przemówienie do studentów wygłosił prof. dr hab. Marek Jacek Stankiewicz, rektor uczelni. Studenci pierwszego roku złożyli uroczyste ślubowanie i wysłuchali wykładu inauguracyjnego pt. „Legalne i nielegalne optymalizacje opodatkowania w Polsce.” wygłoszonego przez prof. dra hab. Jacka Patyka. Głos zabrał również obecny na inauguracji prezydent Torunia Michał Zaleski - 95 pośród 100 absolwentów poleciłoby swoim znajomym studia właśnie w Wyższej Szkole Bankowej. 85% studentów WSB skutecznie łączy naukę i pracę. To są parametry, którymi Państwo słusznie się chlubicie, bo one najwięcej mówią o jakości waszej akademickiej społeczności i sile jej przyciągania. Dla mnie od wielu lat wielkim atutem „Bankówki” jest jej wyczulenie na potrzeby młodych ludzi i dostarczanie im dokładnie tego, czego potrzebują w życiu i w pracy zawodowej. Najwięcej mówi o tym szeroka paleta studiów magisterskich, licencjackich i inżynierskich, podyplomowych czy renomowanych studiów MBA.

Wyższa Szkoła Bankowa to pierwsza w Toruniu niepubliczna uczelnia biznesowa, kształcąca studentów na kierunkach o charakterze ekonomicznym, gospodarczym i finansowym. Przez mury uczelni przewinęło się ponad 40 tys. studentów. Ponad połowa absolwentów największej niepublicznej uczelni w regionie założyła po studiach własne firmy i działa w środowisku biznesu. W zeszłym roku szkoła świętowała 20-elcie swojej działalności.

Toruńska WSB należy do największej w Polsce grupy uczelni niepublicznych. W sieci Wyższych Szkól Bankowych na 600 kierunkach studiuje obecnie prawie 330 tys. studentów.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  Rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Nabór do klas I potrwa od 24 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00                           Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Wzór karty zgłoszenia dziecka obwodowego tutaj...
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 roku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę oraz do klas I szkół podstawowych.
 • 18. edycja akcji Toruń za pół ceny odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r.
 • Do końca 2032 roku powinny zostać usunięte wszystkie eternitowe pokrycia dachowe. Właściciele nieruchomości mogą składać w Urzędzie Miasta Torunia wnioski o dotacje na ten cel.
 • Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna nabór pań chętnych do udziału w XXV edycji Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „Jestem bezpieczna”.
 • Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • 24 lutego 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Rekrutacja potrwa do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00.
 • Rozstrzygnięty został konkurs na rozwój sportu dzieci i młodzieży – dotacje trafią do 59 toruńskich klubów sportowych.
 • W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.