www.torun.pl

Nowy rok w WSB

Miasto
Data publikacji: 09 października 2019
Autor: Filip Tomasik

Największa niepubliczna uczelnia w regionie – Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zainaugurowała 9 października 2019 roku nowy rok akademicki.

Uroczystość odbyła się w auli WSB przy ul. Dekerta. Tradycyjnie przemówienie do studentów wygłosił prof. dr hab. Marek Jacek Stankiewicz, rektor uczelni. Studenci pierwszego roku złożyli uroczyste ślubowanie i wysłuchali wykładu inauguracyjnego pt. „Legalne i nielegalne optymalizacje opodatkowania w Polsce.” wygłoszonego przez prof. dra hab. Jacka Patyka. Głos zabrał również obecny na inauguracji prezydent Torunia Michał Zaleski - 95 pośród 100 absolwentów poleciłoby swoim znajomym studia właśnie w Wyższej Szkole Bankowej. 85% studentów WSB skutecznie łączy naukę i pracę. To są parametry, którymi Państwo słusznie się chlubicie, bo one najwięcej mówią o jakości waszej akademickiej społeczności i sile jej przyciągania. Dla mnie od wielu lat wielkim atutem „Bankówki” jest jej wyczulenie na potrzeby młodych ludzi i dostarczanie im dokładnie tego, czego potrzebują w życiu i w pracy zawodowej. Najwięcej mówi o tym szeroka paleta studiów magisterskich, licencjackich i inżynierskich, podyplomowych czy renomowanych studiów MBA.

Wyższa Szkoła Bankowa to pierwsza w Toruniu niepubliczna uczelnia biznesowa, kształcąca studentów na kierunkach o charakterze ekonomicznym, gospodarczym i finansowym. Przez mury uczelni przewinęło się ponad 40 tys. studentów. Ponad połowa absolwentów największej niepublicznej uczelni w regionie założyła po studiach własne firmy i działa w środowisku biznesu. W zeszłym roku szkoła świętowała 20-elcie swojej działalności.

Toruńska WSB należy do największej w Polsce grupy uczelni niepublicznych. W sieci Wyższych Szkól Bankowych na 600 kierunkach studiuje obecnie prawie 330 tys. studentów.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  14 października 2019 roku w Dworze Artusa zorganizowano miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Święto całej społeczności szkolnej było idealną okazją do wręczenia nagród Prezydenta Miasta Torunia dla nauczycieli.
 • Miasto
  16 i 17 października 2019 r. w Toruniu zostaną przeprowadzone miejskie ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Kobra-19”. Wezmą w nich udział między innymi pracownicy Urzędu Miasta, miejskie służby, policja, straż pożarna i wojsko.
 • Miasto
  W wyborach parlamentarnych 13 października 2019 roku wzięło udział 66,62 procent torunian uprawnionych do głosowania.
 • Miasto
  15 października 2019 roku podpisano umowę na budowę Klubu Ucznia, który ma funkcjonować przy I Liceum Ogólnokształcącym.
 • Inwestycje, Miasto
  Zakończyły się prace w Centrum Innowacyjnej Edukacji, które powstało w dawnych Młynach Toruńskich. Nowy budynek został już przekazany w użyczenie Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.
 • Miasto
  Przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe znów będą rywalizować w zbiórce makulatury. Placówki, które zbiorą najwięcej surowców wtórnych otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 275 tys. zł. Nagrodzeni zostaną także uczniowie, którzy najaktywniej włączą się w zbiórkę.
 • Rozpoczęły się nowe nasadzenia w ramach projektu "Zielona Brama Gotyckiej Starówki". Nowym zagospodarowaniem objęte są skwery w rejonie Muzeum Etnograficznego i CKK Jordanki.
 • 14 października 2019 r. o godz. 13.00 w Centrum Kultury Dwór Artusa odbędą się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których zostaną wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Torunia najlepszym pedagogom.
 • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu organizuje w dniach 18-19 października 2019 r. akcję „Na torach prawa”, podczas której radcowie prawni i aplikanci radcowscy z Izby będą udzielać bezpłatnych porad prawnych.
 • Rada Miasta Torunia na sesji 10 października 2019 r. wypełniając wymogi ustawy o ustroju sądów powszechnych dokonała wyboru ławników sądowych na kadencję 2020 – 2023.
 • Do 2025 roku w Toruniu ma powstać siedziba Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Będzie to wspólna inwestycja Skarbu Państwa i Gminy Miasta Toruń.
 • 13 października 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podpisał umowę na remont i przebudowę budynku przy ul. Mickiewicza 57. Dawny budynek mieszkalny po zakończeniu prac będzie służyć społeczności lokalnej.
 • 1 października 2019 roku oficjalnie zainaugurowany zostanie Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego. Przez dwa tygodnie torunianie mogą wziąć udział w kilkudziesięciu festiwalowych wydarzeniach i przyglądać się rywalizacji 22 młodych skrzypków z 13 krajów.
 • W środę 2 października 2019 r. na skrzyżowaniach ulic Kraszewskiego - Matejki, Kraszewskiego - Moniuszki nie będzie działała sygnalizacja świetlna.