Nowy prezes MZK | www.torun.pl

Nowy prezes MZK

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 08 czerwca 2017
Autor: Sylwia Derengowska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Nowy prezes MZK

Od 19 czerwca 2017 r. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu będzie miał nowego prezesa. Zostanie nim Zbigniew Wyszogrodzki.

Poprzedni prezes miejskiej spółki Janusz Szymański pod koniec lutego br. przeszedł na emeryturę. Na stanowisko ogłoszono konkurs. Zgłosiło się 11 kandydatów. Komisja konkursowa uznała, że najlepszym będzie Zbigniew Wyszogrodzki.

Nowy prezes MZK jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej. W roku 2004 uzyskał na tej uczelni stopień doktora nauk technicznych. Ukończył studia Executive MBA (GFKM, BCC, Erasmus University  Rotterdam) i szereg studiów podyplomowych (ochrona środowiska, organizacja i zarządzanie, turbiny gazowe i układy gazowo – parowe). Zdał egzamin państwowy dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa. Jest tłumaczem technicznym języka angielskiego i audytorem energetycznym. Autor kilkunastu publikacji naukowo - technicznych dotyczących energetyki oraz licznych opracowań doradczych z zakresu poszanowania energii oraz optymalizacji zaopatrzenia w media energetyczne. Jest specjalistą w zakresie gospodarki energetycznej, wytwarzania energii (w źródłach konwencjonalnych i odnawialnych), jej przesyłu i dystrybucji oraz efektywnego wykorzystania. Posiada długoletnie doświadczenie zarządcze – zajmował stanowiska kierownicze w spółkach Grupy Energa i Apator. Jest kanclerzem Loży Toruńskiej Business Centre Club.

Ma żonę i troje dzieci. W wolnym czasie biega, pływa, nurkuje i jeździ na nartach.

Nowy prezes stawia na rozwój firmy poprzez tworzenie nowych linii tramwajowych i autobusowych, skomunikowanie wszystkich osiedli, unowocześnianie taboru i rozwój zasobów ludzkich poprzez szkolenia.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.